Syn má hrčku na krku. Čo to je?

zuzanaver
4. sep 2014

Potrebujem radu,prednedávnom si manžel na malom /2,8r./ synovi všimol,že má na pravej strane na krku hrčku,ale ja som ho len zahriakla aby nestrašil ...ale dnes som si to všimla aj ja.Je to vidieť aj ked sedí dalej odo mňa.Tak neviem či mám skočiť k lekárke nech sa mu na to pozrie,síce nechcem vyzerať ako prestrašená mama ktorá zo všetkým beží do nemocnice ale nerada by som niečo podcenila ...

janulabb
4. sep 2014

Určite s ním choďte k lekárovi.

nufanek
4. sep 2014

Nas maly ma hrcku na pravej aj lavej strane. Vidiet to najma ked otoci hlavkou. Uz som to riesila s lekarkou, vraj su to iba uzliny.

beruska141
4. sep 2014

presne toto mame aj my. pred dvoma dnami som nasla dcerke takej istej starej na lavej strane. je to uzlina, aj ja som to mavala, ale neriesim to zatial nijak, ale tiez sa toho bojim. ja to mavam ked nejaka choroba na mna lezie-chripka alebo prechladnutie. vtedy sa mi zduria. sleduj to par dni, aj ja budem, a keby nemizne, tak potom k doktorovi radsej. drtze sa

bubula_007
4. sep 2014

Radšej byť prestrašená matka a zabehnúť k dr. ako niečo zanedbať. Ja by som určite hneď išla k lekárovi.

katarinamarkova
4. sep 2014

pre istotu a svoj klud kludne zbehni k lekarke...
ale podla toho co pises to skutocne vyzera byt len zvacsena uzlinka....deti, tak ako aj my dospeli to bezne mavaju.....staci byt trosku prechoreny, po ockovani, chory ani nemusi byt, staci ak jeho telicko zabojovalo s nejakym bacilkom, zapalom, virusom.......
na nas dospelych to az tak vidno nie je, staci ak si pod sankou na krku ohmatas svoj krk 🙂 preco asi lekar pri chorobe vzdy ohmatava krk, potom povie AAAAA.....lebo zvacsene uzlinky su jednym z badatelnych znakov ze organizmus s niecim bojuje.

alex31
4. sep 2014

aj my to mame ...samozrejme ked som ju nasla tak ma napadli kadejake otrasne veci a tak som nevahala a hned na druhy den k lekarke ... pozrela, vysetrila a nakoniec z toho vysla nejaka tukova hrcka ...odborny nazov ti teraz nenapisem ... vraj to dost mensich deti mava aj na nete som nasla rovnake info ...ale aj v tvojom pripade by som urcite k lekarke zasla ...pre istotu ...

katarinajozef
21. aug 2020

Dobrý večer dneska som si všimla ze môj syn 2,8 má na krku malú hrčku. No strašne sa bojim. Pondelok idem volať doktorovi že čo to je. Dúfam, že to nebude nič vážne.

e3v3a3
21. aug 2020

@katarinajozef môj malý ma tiež, že je to uzlina pokiaľ sa to nezvacsuje že to nevadí. Lenže on to už má hádam aj rok. Ale pýtala som sa dvoch doktorov, dvaja povedali to isté. Tak ja neviem...

katarinajozef
21. aug 2020

@e3v3a3 aha tak to môže bit ta uzlina.mozno sa nemusím báť. Pokiaľ sa mu to nebude zvecovat tak bude dobre.Pondelok zavolám deckemu doktorovi že čo mi povie. Možno nás pošle na krčné. Ja som si to iba dneska všimla.Ale poviem vám ze som sa strašne zľakla.

e3v3a3
22. aug 2020

@katarinajozef uzlina je na dotyk taka pohyblivá pod kožou

katarinajozef
23. aug 2020

@e3v3a3 dobrý deň áno uzlinka je taka pohyblivá. Včera som mu to pozerala a už tam nič nemá.

evkars
23. aug 2020

Aj nas mava uzlinu, hlavne ked na neho nieco lezie alebo je chory, ppdla nej viem ze nas cosi "caka", ale urcite by sommto spomenula dr.

katarinajozef
23. aug 2020

@e3v3a3 dobrý deň ta hrčka mu už zmizla.jasne zajtra to idem riešiť u doktora. Ďakujem vám veľmi pekne za rady.