Synček má soplík a zvýšenú teplotu. Môžem ísť s ním von?

20. jún 2023

Ajojte,

Podla vas mozem ist so synom von? A do obchodu?

Od vcera mi sopli, ale dost intenzivne, v noci mal 37,9°C, tak som mu dala aj nurofen sirup. Keby nemal teploty, tak sa moze ist von, ci radsej nie?
A druha otazka kedze mal v noci zvysenu teplotu, mam volat a doktorke?

Davam sinupret, cevitko, dcko, probiotika, nos rano a vecer odsavam, cez den mi nos vysmrka, davam physiomer, nasivin. Co este mu dat? Nekasle mi zatial.

Dakujem!

jesenzima
20. jún 2023

Áno, môžeš ísť von. Ak mu celkovo nie je zle, že by potreboval ležať a spať... Doktorke volat nemusíš, počkaj podľa stavu tak 3-4 dni a uvidíš. ...

katulienocka999
20. jún 2023

Skus inhalovat ak máš doma inhalator, ten nám zvykne niekedy dosť pomôcť 🙂 a nurofen by sa mal dávať až nad 38,5 aby s tým telo bojovovalo, nemalo by sa dávať ešte pri takej nízkej teplote. Samozrejme keď ma teplotu nebabusit. Plus si pozri kalobu kvapky. Skoré uzdravenie 🙂

autor
20. jún 2023

@jesenzima aha, takze nie je potrebne volat, kebyze sa stav zhorsi? A ro ze mal zvysenu teplotu? Nie su potrebne ATB?

patka06
20. jún 2023

Keď nemá teplotu, cíti sa dobre a má len nádchu. von môže, samozrejme nie do kolektívu , len na prechádzku - pobyt vonku uvoľňuje dýchacie cesty.
Doktorke by som volala až keď sa po 3 dňoch stav nezlepší.
Dávaš mu toho až až, nič viac netreba, len trpezlivosť a poriadne fúkať nos / prípadne odsávať. Teplotu znižovať až nad 38 - 38,5 - nepíšeš aké veľký je syn.

autor
20. jún 2023

@katulienocka999 Viem, vacsinou tldavam ked ma 38,5, alw vecer mi nevedel spat

ibrunova
20. jún 2023

Aký starý je syn? Myslíš, že sa mu žiada ísť von, ak mu skáče teplota a nie je mu dobre?

autor
20. jún 2023

@patka06
@ibrunova ma 2 roky, ale naladu ma dobru. Vecer strasne plakal :( preto som mu davala uz o polnoci nurofen, lebo dlho mal 37,6-37,8

erickatt
20. jún 2023

Len s nim chod von teraz, max do 10-10.30

ibrunova
20. jún 2023

ja by som s ním nešla, kým sa teplota neustáli

patka06
20. jún 2023

Ak má dobrú náladu, pokojne choďte von, prechádzka mu len prospeje.
S Nurofenom, by som to nepreháňala, to že plače ani 37,8 nie je dôvod ho dávať

autor
20. jún 2023

@erickatt
@ibrunova teraz nema teplotu ani zvysenu, ale nejak ani sople, ale tie podla mna zas bude mat, nedavno som mu ich odsala...

autor
20. jún 2023

@patka06 cez den by som ho nedavala urcite pri takejto teplote... Ale chcela som, aby sa vyspal 🙏🏼

katulienocka999
20. jún 2023

A môžeš skúsiť mu pri spaní vyvysit hlavu,aby mu nestekali sople do hrdla, bud klinovy vankúš alebo kľudne nejakú knihu alebo čosi dat pod matrac aby mal vyššie 🙂 a ako píšu ak sa do 3 dmi nezlepší tak vtedy volať alebo ísť ku dr na vyšetrenie 🙂
A ak sa cíti dobre a nemá vysokú teplotu tak na menšiu prechádzku by som šla 🙂 buď ráno alebo podvečer keď nebude horúco vonku

autor
20. jún 2023

@katulienocka999 ano, dala som knihu pod matrac. 🙏🏼 A volat iba vtedy, ked teploty bude mat 3 dni za sebou, alebo aj ked sopliky? Lebo tie vacsinou mame 10 dni aj s liecbou aj bez liecby.

jesenzima
20. jún 2023

Keď sa zhorší, volaj ... Ja pri takýchto stavoch dr nevolam, a to moji mávajú bežné 40 teploty... Dva tri dni to trvá, potom sopel, potom kašeľ, a po týždni už je lepšie .... Sople a kašeľ, pokiaľ to nie je vážne, vyliečis aj doma, prejde to väcsinou aj bez liekov a sirupov, ja už nekupujeme nič, lebo to aj tak trvá rovnako dlho ... Kašľať ti môže po chorobe kľudne aj dva tri týždne ...

simca06022011
20. jún 2023

Urcite s nim nechod von v horucave a na slnko... a urcite nie behat lietat... chore dieta ma oddychovat, cize len tak veget sa prejst ak nema teploty. rano/vecer.
Lekarke ak sa nezlepsi do cca 3dni volat, ak sa zhorsi tiez volat... soplit moze aj tyzden, to nie je problem, ale teploty si sleduj. Zase nik nechce soplit cele leto🙂 tak podla toho ako to vidis, ci ma zeleny hrozny sopel, nevie dychat, alebo co.. moze ti spravit vytery, dat napr ten aerius, fenistil na noc na odpuchnutie sliznic a pod.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
20. jún 2023

Pod 38 nie je teplota, len zvýšená. Lieky na teplotu netreba, od bolesti môžeš.
Kľudne choďte von na prechádzku, mimo slnka. Namiesto liekov podávaj viac pitia.

katulienocka999
20. jún 2023

To už ako ty cítiš 🙂 ja som volala keď nás bol bez teploty a mal dlhšie teploty, väčšinou takéto prechladnutia riešim iba cez telefón. Doktorka mi zväčša naordinuje sinupret a kalobu. Odsavat, ale nezabudnúť na libenar pred odsavanim aby zvlhcil nos..ináč nám večer pomohla aj cibula veľa krát 😁 nakrájať a dat co najbližšie ku hlave, síce zasmrsdi ale pomôže pouvolnovat nos 🙂

autor
20. jún 2023

Ten modry konik je fakt na nieco dobry. Maminky, DAKUJEM! Ste zlate. 😊💐

eliska13
20. jún 2023

V kočíku áno, ak niečo nutne potrebuješ.Nurofen som dávala aj pri nižšej teplote môže ho bolieť hlava, svaly.

zuzubb007
20. jún 2023

Behat von urcite nie, iba ak sediet v kociku teraz doobeda, kym neprazi, ta teplota pre daco je

domka222
20. jún 2023

Ak má vírus, teploty by mali klesnúť do troch dní. Ak by mal aj po 72 hodinách, vtedy je na zváženie návšteva lekára. Ja s deťmi nechodím von,pokiaľ majú aj teploty

alison11
20. jún 2023

Doktorke by sa volať malo,ak by dieťa bolo malátne,nechcelo jesť a piť.Viete,že nad 37 je človeku zle nevládze,nemyslím,si že by bol dobrý nápad ísť von skôr,by dieťa malo oddychovať a piť veľa tekutín po dúškoch a nurofen je dobrý aj od bolesti ak by hrdlo,hlava boleli.

luliu
20. jún 2023

Ak má teplotu, mal by byť doma v kľude. S teplotou sa von nechodí a už vôbec nie na nákupy - píšem to kvôli dieťaťu, nie kvôli ostatným 😉
K dr sa chodí ak je teplota 3 dni. Sople vyliečis aj sama

zorkahorka
20. jún 2023

Na sople sa atb nedavaju, ken ak by boli zlte, tak take atb kvapky do nosa. Urcite so soplami k dr nechod. Pockaj, ako sa to vyvinie. Ja nechodim ani s kaslom. Len ak je silny
Ak nema teplotu, moze ist von.

kp7333
20. jún 2023

Na prechadzku v kociku v pohode, na ihrisko medzi deti urcite nie, do obchodu uz rozhodne nie. Pri chorobe ma oslabenu imunitu, nachytal by tam len zbytocne dalsie choroby.