Synček sa narodil v 35. týždni a má problém s pľúcami

23. máj 2023

Ahojte
Syn sa nám narodil predčasne v 35tt s mierami 46cm a 2910g. Hneď mi ho vzali do Ke do inkubátora. Dostáva kyslík a atb. Hovorili že má niečo s pľúcami (nerozumieme sa do toho). S manželom sme mladi veľmi sa bojíme . Hovorili že skôr ako o 2 týždne ho nevyberú von z inkubátora a keď je dnes lepšie zajtra môže byt zasa zle. Že už sa im teraz casto stáva že keď výberu deti von nevedia samé začať dýchať. Strašne sa to počúva ja sa snažím sama so sebou vyrovnať aby som sa nezrútila.
Mali ste niečo podobne ? Prosím alo Vám to dopadlo ja sa nemám s kým porozprávať . Odchádzame za ním 150km každý deň na pól hodinku , je to vyčerpávajúce . Som po akútnej sekcii rez mám cez celé podbrušku veľké bolesti mám . Ďakujem za prečítanie

kristina82
23. máj 2023

Dcera sa narodila v 37 tyzdni,rodila som v snine,hned ju previezli do humenneho,mala problemy s plucami,ja som bola po sekcii som nemohla este odist,o 3 dni mi volali ze jej uz nevedia pomoct a do pol hodiny odleti do kosic,a tam kazdym dnom sa to uz zlepsovalo,pomohli jej,lezala na neonatologii.neboj pomozu mu

kitycat
23. máj 2023

Ahoj, ja som mala akutny cisar v 36tt, a ziadne problemy dieta nemalo. Pluca uz boli nastastie vyvinute.

Ak si aj ty mala vsetko bez problemu , tak male skory prichod prekvapil a nema este vyvinute pluca na dychanie a preto je v inkubatore aby mu to ulahcili. Von z briska uz babatko vsetko moc vycerpa. Zvykla sa davat inekcia na podporu rastu pluc ak hrozil predcasny porod.

Tvoje babatko isto zosilnie, atb su myslim normalne ked je babo takto skoro vonku. Urcite to zvladne potofna vaha je uz super, mas silne babo verim tomu

kristina82
23. máj 2023

Ale ja som nefochadzala za nou ale lezala s nou v nemocnico,teda jed ma prepustili zo sniny z gynrkologii.

veronika729
23. máj 2023

Ahoj, my sme mali to iste, malý sa narodil v 36tt, sice som rodila s vyvolavackou ale bez sekcie.Po porode mi ho hneď brali a v noci mi len chodili hlásiť ako sa mu stav zhoršuje. Posledná sprava bola, že už nevedia co s nim, mám sa modliť aby prežil. V nemocke sme boli 12 dní a malý je bez problémov, dnes už chodí do škôlky(2 a pol roka) a je šikovnejší ako mnohé staršie deti🙂prvý rok sice budete casto u lekárov(prehliadky), ale zvladnete to.
V nemocnici vedia čo robia, doveruj im, je dôležité chodiť za ním každý den a ak sa ti dá aj odsavat mlieko. Držím Vám palce, určite to dobre dopadne❤️

autor
23. máj 2023

Ďakujem za podporu. Nenechajú má tam ležať kým nebudem ja v pohode. Vraveli že sk sa mu polepší môžem prísť na izbu aby som bola s ním keď ho výberu z inkubátora. Keď ho výberu hneď tam letím aj keby mi mali stehy popraskat

pinkgirl
23. máj 2023

Na oddelení novorodeneckej JIRS je k dispozícii izba matiek, kde môžeš byť ubytovaná počas pobytu dieťatka v inke. Samozrejme kapacita izieb je limitovaná a nie pre všetky mamičky sa ujde miesto. Ja som porodila v 34gtt s mierami 43cm, 1990g, tiež šiel syn do inky. Rodila som v Novej nemocnini, kde je novorodenecká JIRS len o poschodie vyššie. tak som ho mala blízko. Na kyslíku bol len 1deň, lebo som stihla vybrať liečbu (kortikosteroidy) počas tehu na dovývin pľúc. Potom už dýchla sám. Ale dôveruj lekárom, sú tam odborníci a vedia čo majú robiť. Môjho syna pustili na 17ty deň po narodení domov. Všetko bolo v poriadku a do roka bol ako ostatné detičky.

autor
23. máj 2023

Veľmi krásne sa čítajú vaše priebehy s dobrim koncom. Veríme aj my a modlíme sa

autor
23. máj 2023

@veronika729 alurat nám včera povedali že jeho stav je stabilizovaný ale nemusí to tak ostať. Že niektoré detičky keď výberu z inkubátora nevedia samé dýchať . Niektoré zomrú. No viac mi netrebalo počuť .

floki1994
23. máj 2023

Neboj sa,treba dufat ze to dopadne dobre...35tt je uz pekny cas a aj miery mal dobre...zvladaju to deticky ktore su narodene ovela skor...ono ten inkubator pomoze urcite..brat sa narodil v 28tt a zvladol to..babatka su velmi silne a treba mu verit ze to da 🙏💪

veronika729
23. máj 2023

Musia ta upozorniť, nikdy nevieš čo sa udeje, rizika sú vždy. Naš dýchal zle aj v inkubátori cca prvé 3 dní. Dávali mu kortikoidy aj antibiotika...
Treba veriť ze to bude v poriadku, v nemocke naozaj vedia čo robia a určite robia všetko preto, aby bol v poriadku🙂

simca06022011
23. máj 2023

upozornit ta musia, klud a ver ze to bude ok. Moja kamoska rodila par mesiacov predo mnou, tiez akutne, sekciou 33-34tt, dcera bola v inkubatore v nemocke takmer 2mesiace, dnes je to sikovne 12rocne dievca, zdrave. Moja sa narodila v 36tt normalnym porodom, vyvolanym a ziadne problemy nemala. Ziadne. Dokonca sme nechodili ani po lekaroch a neviem akych vysetreniach, proste nic jej nebolo. Neter sa tiez narodila skor, sestru hospitalizoavli ale v cca 32tt a davali jej nejake lieky, vedeli ze jej hrozi predcasny porod, nakoniec isla cisarskym. Neter je tiez zdrava, ziadne problemy nema. Ale ze ziadne.
Dnes uz vypiplu deticky narodene aj skor. Predpokladam, ze zalezi na tom CO konkretne ma s plucami a to by ti uz teda mal lekar vysvetlit.
Verim z epre teba je to narocne, neda sa ti vybavit si ubytovanie v kosiciach? 300km kazdy den je dost.

autor
23. máj 2023

@simca06022011 to nevadí budeme cestovať to je najmenej

medeaa
23. máj 2023

Manzel sa narodil predcasne, bol dlho v inkubatore, je z neho zdravy, silny chlap, s plucami ani s nicim nema ziadne problemy. Tak sa skus netrapit, musite byt silni pre dietatko a verit v to najlepsie. Drzim palce 🙂.

vulka
23. máj 2023

VYuži ubotvopanie v nejakej ubytovni(nemocnica také nemá?) a necestuj každý deň. Ja som rodila v Martine, dieťa v inkubátore a mamy boli najskôr v nemocnici a potom v ubytovni. S tým, že keždý deň chodili k deťom. Kŕmiť, klokankovať,...

zuzka565
23. máj 2023

Ja som pred pár rokmi praxovala v KE pri takýchto detickach. Je tam super personál ,ktorý sa vyzná a robia čo je v ich silach . Určite mu pomôžu. Budem sa modliť za malého a aj za vás aby ste to zvládli. Bude dobre.

autor
23. máj 2023

@zuzka565 ďakujeme 🩵🩵🩵

kata1612
23. máj 2023

Kamaratkina sestra rodila v septembri V 38TT.
Maly sa narodil nedychal .ozivovali ho.
Zistili mu nejaku dieru na plucach.a nejake bakterie Vzduch vdychoval ale nevladal vydychnut. Prevazali ho do Ke v kririckom stave. Mal velmi malu sancu na prežitie .zlyhavali mu organy koli tomu ze sa mu neprekyslicovalo telicko.Bol napojeny na umelu pľúcnu ventilaciu .
Mometalne ma 8 mesiacov . 😊 drzim palčeky. Deticky su silne 😊

autor
23. máj 2023

Dnes homodpojilinod ventilácie a dávajú mu kyslík aby začal dýchať sám

veronika729
23. máj 2023

Držím palce, určite to zvladne🥰