Synček užíva 7. deň antibiotiká a má teplotu 39°C

nika1082
8. feb 2015

V pondelok sme boli u doktorky, malému dala ATB, mal zahlienené hrdlo a CRP vyšlo 8. Povedala, že je to dosť vysoké, na hranici, tak nám dala ATB. A okrem toho dosť kašlal. Ale bol bez teploty. Dnes už zakašlal pár krát, ale zato mu zasa vybehla teplota na 39. ATB stále užíva. Čo môže byť príčinou? Nemáte niektorá skúsenosť?

mamulienka30
8. feb 2015

@nika1082 crp8 a antibiotika? Si lekarka srandu robi? Pravdepodobne mal virus, antibiotika mu oslabili imunitu a teraz ti ochorel 😝

cerez
8. feb 2015

Teraz som si našla článok o crp a vaša hodnota je v pásme vírusu. Šup znova k lekárke.

luna303
8. feb 2015

ahoj, my sme mali presne to isté. Akurát žiaľ náš dr nerobil crp hoci má prístroj. Usudil tiež zapálené hrdielko a predpísal atb. Brala ich do konca 7 dní. Na 8 deň jej vystúpila teplota nad 39 a sťažovala si na bolesť bruška. Išli sme na pohotovosť. Na druhý deň náš doktor zobral výtery z hrdla aj zo zadočku. A ja som malej objavila v ústach, že jej vyšli 4 posledné stoličky naraz. Keď sa prerezali horúčka ustúpila. No keď prišli výsledky z výterov, zistili malej prítomnosť helikobaktera, takže máme ďalšie atb.
Keď tvoj malý má len teplotu a žiadne iné príznaky ako hnačka, vracanie, kŕče, zvýšené hlieny alebo kašeľ, tak to možno budú tiež zúbky. Ak má aj iné príznaky, určite k lekárovi!

nika1082
autor
8. feb 2015

@mamulienka30 No ona nám povedala, že CRP je dosť vysoké, na hranici, tak preto nám ich dala. Je to ale už taká doktorka na dôchodku :(. Ale môžem povedať, že kašel už mám aj ja, aj manžel, dcéra. Len nechápem, prečo vystúpila malému tá teplota :(

nika1082
autor
8. feb 2015

@luna303 podotýkam, že hnačku mal aj syn, dnes už ani nie, ale včera a pár dní predtým určite. Tiež si nie som istá, či to nebude spoločné s tými poslednými stoličkami, lebo už len tie chýbajú 😒

mamulienka30
8. feb 2015

@nika1082 - ale hranica je okolo 40 na antibiotika u deti :( Nabuduce trvaj na opakovani crp-testu a antibiotika max. na tri dni pri takomto niecom. Keby sa na kazdy kaslik ci teplotu davali u malych deti antibiotika, jedia ich polku zimy a donicia si cele travenie a imunitu do radu :( Dufam, ze mu k tym antibiotikam davas probiotika, c-ko, b-ko, rakytnikovy sirup, striekas koloidne striebro do hrdla, nech sa mu to nevrati...

A zuby ano... ked mu zatekaju sople, tak ti kaslal... odsavaj mu hlavne nos, polohuj madrac a opatruj. A nabuduce vymenit lekara, nie kazda lekarka co navala kopu liekov je stastne riesenie :(

alias313
8. feb 2015

@nika1082 zbytocne dala atb.oslabila sa mu imunita a teraz ochorel.Je to samozrejme doktorka,takže opäť by som zašla ku nej. My sme mali podobne tazkosti, z pohotovosti dali hned atb-tak sa to vraj u nas robi,aby boli krytí doktori. A syn do tyzdna pocas ich brania dostal silny zapal priedušiek.Mali sme veru čo robiť.

luna303
8. feb 2015

@nika1082 náš pediater má tiež vyše 70 r, chystám sa ho vymeniť! helikobakter nie je sranda a podľa mňa moju dcéru zanedbal. Nie som veľmi zástanca atb a chcela som aby jej spravil crp a neurobil a hneď šupol atb, čo jej oslabilo imunitu ☹ 😒 moja mala pri tých vysokých teplotách nad 39 hnačky - hlienové a veľa krvi. Určite niečo bolo zo zúbkov, prerezali sa všetky 4 naraz, mala tie ranky v ústach dosť krvavé a boľavé, prikladala som jej repík, no tá stolica sa mi nepáčila. Helikobaktera mala podľa mňa oveľa skôr, ale teraz sa kvôli oslabenej imunite prejavil ☹ keď ti malý kašle a počuješ zahlienenie a má naďalej hnačku, pre istou sa vráť k lekárovi.

nika1082
autor
8. feb 2015

Zajtra určite ideme, budem trvať na tom, aby spravila zasa CRP, som zvedavá čo zasa povie ☹

adusat
8. feb 2015

Probiotika = jedna velka reklama,, je to len o biznise a zbytocne vyhodene peniaze.... uz ich detom nedavam.. Nasa dr. povedala to iste.. a verim jej.

salome123
8. feb 2015

@nika1082 existuju uz aj domace CRP testy... daju sa kupit v lekarni za cca 11e (2kusy v baleni)

luna303
8. feb 2015

@nika1082 aj mu badáš v pusinke trošku opuchnuté ďasienka? skús preskúmať... môžu ísť aj zúbky, ale aj tie oslabujú imunitu. Ja som sa už poučila, nenechaj sa odbiť! trvaj na crp a keď sa ti podarí zober aj ranný moč keď má vysoké teploty a nech vezmú výtery ako mojej. Zatiaľ ako ti radia vyššie, veľa odsávať! aby čo najmenej tieklo dole. Ja som vtedy dcérku tiež tak ukladala, aby hlavu mala čo najvyššie. Keď zábaly nepomohli, dala som už nurofen na teplotu.

luna303
8. feb 2015

@salome123 určite dobrá vec, ale keď má lekár v ambulancií crp prístroj, prečo toľko platiť?! 😕

mamulienka30
8. feb 2015

@luna303 - je to dobra vec aj na doma, hlavne ked je teraz kopa rotavirov vsade, male dieta s oslabenou imunitou do cakarne k pediatrovi mi za tych par eur asi nestoji tahat 😖 Ved na lieky v lekarni potom necham dva krat tolko ked budem riesit to, co si tam nachytal 😖 Nehovorim, ze neist k lekarovi, ale obcas na vylucenie zapalu je to dobre doma, ze viem, ze je to len viroza.

tana2278
8. feb 2015

Prosim Vas to odkial mate, ze antibiotika znizuju imunitu? Nie som lekar, ale mam prirodovedne vzdelanie, ale taku vec sme sa neucili ani na jednom predmete. Antibiotika roznym mechanizmom zabranuju mnozeniu bakterii.
@luna303
@alias313
@mamulienka30

luna303
8. feb 2015

@mamulienka30 tiež veľká pravda! peniažkov niet nazvyš, ale zdravie dieťaťa je to hlavné.

trgypadl
8. feb 2015

@tana2278 zabranuju mnozeniu bakterii,a bezna ludska flora napriklad v crevach sa z coho sklada??flora v dych.cestach v posve??

mamulienka30
8. feb 2015

@tana2278 - povedzme, ze mame deti a clovek to vidi...travenie v keli, vstrebavanie v keli, choroby sa po antibiotikach este tahaju riadne dlho... kym sa vsetko dolieci... ono antibiotika precistia organizmus skutocne od vsetkeho, casto aj prospesneho. Ked ma dieta virus - jednoducho uplna hlupost davat antibiotika.

http://zivot.azet.sk/clanok/11199/aj-opakovana-...

mau
8. feb 2015

@tana2278 Významným zdrojom imunity je sliznica v tenkom čreve a jednou z jej dôležitých súčastí je črevná mikroflóra - tu sa už dostávame k tomu, o čom píšeš ty a teda že ATB zabraňujú množeniu baktérií. V prípade ATB sa žiaľ dobré a zlé baktérie nerozlišujú. Práve tým sa imunita oslabí...

nika1082
autor
8. feb 2015

Teraz som si pozerala informácie o CRP, hodnoty a tak, a som teda dosť na..... na tú našu dr., že prečo nám dala tie ATB, keď pri hodnote 8 sme ich vôbec nemali mať? Načo to vlastne robila, keď nám dala ATB a tie sme vôbec nemali mať? Znechutená som

luna303
8. feb 2015

@tana2278 tak ja som laik 😅 a riadim sa tým čo vidím či na sebe alebo malej. Ja osobne usudzujem z toho, že keď užívam atb ja osobne dostavia sa hnačky, problémy s trávením a mykóza 🙄 u dcérky zas tiež hnačky. Pomáhame si probiotikami a diétov. Tak nie je pravda, že atb ničia so škodlivými baktériami aj tie dobré???

nika1082
autor
8. feb 2015

@luna303 práveže on ma do pusy nechce vôbec pustiť, takže neviem, či mu tam niečo ide. A s tým ranným močom to bude tiež problém, lebo má ešte plienky a na šerblík nechce, vždy mi z neho utečie ☹ ☹ ☹

alias313
8. feb 2015

@tana2278 odkial??? Od detskeho pediatra ku ktoremu sme prešli keď nam doktorka pred dochodkom sypala kazdy mesiac atb...Zamotany kolotoč. Pokiaľ dieťa nemá bakterie aký význam ma branie atb?Prečo po atb detskí pediatri kážu detom na hodinach telesnej vychovy šetriť sa a necvičiť. Je samozrejmé, že atb keď nie sú správne nasadene narobia viac problemov, ako osohu. Skús si ako zdravý človek, dajme tomu s nádchou nasadiť atb čo to s tebou a tvojou imunitou narobí. Mne syn nebral atb uz rok a pol a dovtedy ich mal každý mesiac. Tak mu doktorka nimi rozhadzala imunitu,že bol viac chory ako zdravy...Takže vlastna skusenosť.

nika1082
autor
8. feb 2015

A ešte som zabudla napísať, dr. mi povedala, že ak je hodnota crp 10 a viac, tak je v tele zápal. A že mi sa k tej hodnote už približujeme, že je to také na hranici...Tak preto máme, to čo máme

luna303
8. feb 2015

@nika1082 no to poznám... naša ma tiež dlho nechcela pustiť do pusinky, alebo hrýzla. Prešlo ju to, keď jej lekári teraz posledné týždne stále "kukali" do hrla 😀 nahovorila som jej, že jej idem dať chutný gélik na zúbky aby ju neboleli a tak mi potom otvorila ústa. Na prste som mala omotanú gázu a odsunula som jej líčko, vtedy som baterkou zbadala tie krvavé ranky a prerezané stoličky. No potom s močom je problém. Veď je ešte maličký. Našej som brala keď sedela na nočníku a začala ráno piškať, tak z toho prúdu som vytiahla striekačkou čo sa dalo. Tú stiekačku mi dala sestrička.

trgypadl
8. feb 2015

@nika1082 vies ono je to smutne,ze lekari teraz velmi malo vyuzivaju diferencialnu diagnostiku..mnohi lekari dieta popocuvaju,pozru do hrdla a to je vse a dg je stanovena
moj nazor je taky,ze napr take crp by mala byt rutina....bohuzial nie je....je to iba jeden zapal. parameter
dalej pripadny ster z hrdla alebo nosteka,a takto by som mohla menovat

tana2278
8. feb 2015

Hmmm minule som dostala antibiotika ako prevenciu pred infekciou. Mam celkom dobre stastie, ze som neskoncila so ziadnou smrtelnou chorobou, ked som mala taku znizenu imunitu. A predstavte si, ani hnacku som nemala. To bude asi tym ze tie antibiotika neboli uplne sirokospektralne ( nezabili vsetko co bolo v dosahu). Antibiotika neznizuju imunitu.
@mau Tvor argumnet beriem, ale tie antibiotika nemaju 'nicivy' ucinok na organizmus, aky by potom bol ich vyznam?

nika1082
autor
8. feb 2015

@luna303 malý je ešte maličký, nič mi nepovie, keď ho niečo bolí alebo trápi ☹ Teraz bude mať len rok a pol, tento týždeň mi začal konečne hovoriť mama 🙂 Aspoň niečo

trgypadl
8. feb 2015

@tana2278 preventivne atb???
tak si blba,ze si ch preventivne uzivala!
co si myslis,preco sa m pri liecbe dodrziavat kludovy rezim a nevyvijat zvysenu fyzicku aktivitu???

nika1082
autor
8. feb 2015

A ešte k tým ATB - máme Cefzil, tieto ATB sme ešte nikdy nemali, ani dcéra.