Teplota a vyrážky

157misicka
2. nov 2011

Ahojte..moj malicky je stale kojeny no uz aj papa normalnu stravu....uz tyzden ma vyrazky no a od vcera ma vysoke teploty az 38,8 v konecniku po odratani...rano sme boli u lekarky brala mu aj krv..no vysledky su ok...cim to moze byt??byva taka vysoka teplota aj zo zubkov??tlacia sa mu horne zubky...no a co tie vyrazky??to doktorka ani nevyriesila dala nam len tekuty puder..ma ich len na tvaricke ako ma licka anostek su to take male cervene pzupaciky... DAKUJEM ZA RADY

tanja61
2. nov 2011

@157misicka no pokial viem tak taka vysoka teplota od zubkov by nemala byt to mi povedala lekarka ked som si myslela ze mal syn teplotu kvoli zubkom nakoniec zistila ze ma anginu,ale pokial maly nema ine priznaky a lekarka neriesila ani teplotu tak to moze byt nejaky virus ...a to si sa nespytala lekarky preco ma na tvaricke pupaciky?ci to ma nieco spolocne s teplotou?moze to byt reakcia na nejaku stravu alebo nieco co si zjedla ty,neviem 😒

157misicka
autor
2. nov 2011

@tanja61 no ved orave ze ona povedala ze nevie..ani z coho ma vyrazky a vobec nie z coho ma teplotu

zlatusik28
2. nov 2011

@157misicka bude to nejaký vírus. Švagrinej chlapec mal tiež také vyrášočky a teploty okolo 38 a sestrin chlapec to mal tiež, a aj v puse...že vraj vírus nejaký ☹

mandragora22
2. nov 2011

@157misicka neviem, ake mas "stare" dieta, ale mohla by to byt tzv. siesta choroba, kukni link. ak je to to, tak nic vazne, teploty ustupia a vyrazky zmiznu. je to virus 🙂
http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...
ale opisujes to velmi strucne, tak ja netusim, ci ide o toto. precitaj si to a mozno budes mudrejsia 😉

traktor
2. nov 2011

toto bude ine..siesta choroba je naopak..najprv vysoke horucky, potom vysev po celom tele a ako prislo tak odislo.. ja by som ked do zajtra teplota neprejde isla nazad k lekarke a ziadala dalsie testy..to nie je len tak, ze taka vysoka teplota + vyrazky..

babul83
2. nov 2011

@tanja61
@157misicka
ja len k tej teplote. Každé dieťa je iné. Môj starší syn mal pri prerezávaní zúbkov teploty okolo 40 aj viac. To nepreháňam. Jemu sa totiž prerezávali skupinovo, čiže v jeden deň sa prerezali vždy minimálne 4 zuby, rekord bol 6 a ďalšie dva na druhý deň. Pri mladšom ani neviem, že má navyše zub. Zato pri staršom sme sa bez injekcii, ktorú dostal proti teplote na pohotovosti asi zbláznili. Takže teplota môže byť aj zo zúbkov, ale tie vyrážky neviem. Treba ísť ešte raz k dr. a žiadať vyšetrenie.

vladimira32
2. nov 2011

@157misicka na 100% je to 6 choroba, aj my sme si tým prešli, za tri dni teplota zmizne a za ďalšie tri dnie zmiznú aj vyrážky.

tanja61
2. nov 2011

@babul83 ja som pisala len to co mi povedala lekarka a to ze pri prerezavani zubkov take teploty vysoke nemozu byt tak neviem .....moj starsi syn nemal teploty a moj drobec teraz tiez nema a vysli mu naraz dve zubky ale ako pises kazde dieta ine 😉

tanja61
2. nov 2011

@157misicka no tak spytaj sa jej od coho je tam 😉

mamabiba
3. nov 2011

@157misicka a môžem sa spýtať, akú starú máš doktorku? ja len k tomu tekutému púdru, že to sa už pekne dlho nedáva, my sme aj na ovčie kiahne dostali fenistil... 6 choroba začína vysokými teplotami, ktoré trvajú 3 dni a ukončuje sa to výsevom. Nie naopak a nie naraz. Vysoké teploty sa pri prerezávaní zúbkov môžu objaviť, ale nesmú trvať viac ako 1-2 dni.Je takým pravidlom, že pokiaľ vysoké teploty neustúpia do 3 dní, musí sa zájsť k lekárke, pretože telo s niečim bojuje a nevie svoj boj vybojovať samo. Navrhujem znova ísť k lekárke a nie že lekárka nevie, čo to môže byť, ale nech to pekne aj zistí. Z tej krvi robila vyšetrenie, či nemá dajakú bakterióznu nákazu a keď jej vyšlo negatko, tak to nerieši...je to viróza. Ale na vyrózu vysoké teploty tiež trvajú max 3 dni. No pani doktor sa bude musieť posnažiť viac.

tanja61
3. nov 2011

@mamabiba ano je to tak s tymi teplotami ja zijem v UK a tu kym dieta nema teploty 3dni tak to ani poriadne neriesia len zeby nasli aj nieco ine ako zahnisane mandle alebo vyrazky to by uz riesili 😉

traktor
3. nov 2011

@vladimira32 aj Maťko ju mal..a bolo to naopak.aj lekarka nam tak povedala..najprv su vysoke teploty, tie ustanu a pride vysev..potom to vsetko prejde..netreba ziadne ATB, len liek na teplotu..aj u vas to urcite tak bolo, ked ste mali siestu chorobu, vsak ?..tu to bude ine..

irriss
3. nov 2011

@157misicka
Tady v Italii na to jdou "vylucovaci metodou"...(nerikam, ze valifikovanou) 😉
Tim, ze pupinky nejsou na brisku, nejedna se o nic zavazneho.....a resi se jen teplota...

157misicka
autor
3. nov 2011

@tanja61
@mamabiba

velmi pekne vam dakujem za vsetky odpovede....vcera sme mali az do vecreu teplotu a ked mal 38,9 v konecniku po odratani tka som mu dala zabal a paralen cipku..to nam teplotku zrazila tak na 38...no ale bolo vidno ze mu je lepsie aj s ahral a potom isiel spi nkat..teraz rano ma teplotku stale ale uz len 37,8....ach jaj 😒 je to tazko povedat ci to su zubky alebo ta siesta choroba co ste spominali....podla mna by to mohla byt skor piata lebo tam su vraj naskor vyrazky...lenze maly to ma sucasne tak ja neviem...
manzel isiel teraz k dokotrke spytat s an avysledky z krvi neico o imunite..
nasa doktorka je uz dost stara 😠 no a anpisala mu aj ten fenistil.no tie vyrazky sa zatial vobec nezlepsili..a ak aj dnes budu vysoke teploty a tak to bude uz 3.den..no a zajtra budeme urtekat k lekarke zase...
ja uz som z toho zufala .. 😒
@babul83
presne kazde dieta je ine...ked sa malemu talcili sodne predne zubky tak to bolo celkom fajn telotku mal len zvysenua nioc viac..no teraz ako sa mu tlacia tiie horne..tak ja tiez mam pocit zemu ich ide viace..ma napuchnutecele horne dasienko spredu ako by mu isli vsetky 4 zubky...aj take cervene to ma...vy ste mali tie vysoke telot ykolko dni???

babul83
3. nov 2011

@157misicka Keďže mi sme mali teploty nad 40 a do dvoch hodín sa nám ich nepodarilo zraziť len stúpali šli sme na pohotovosť. Tam pichli injekciu teplota hneď klesla. Po šiestich hodinách som mala normálne dávať čipky do riťky, ale našťastie nad 40 už nevystúpila. Tri dni sme mali okolo 39 a potom už bolo dobre. Ale jemu vždy hneď na druhý deň sa prerezali zuby, takže sme vedeli čo je vo veci. Nič iné mu nebolo, len mal teplotu, z toho bol malátny a nejedol. Toto sa nám stalo trikrát ( dva krát po štyri zuby a raz tých šesť), ostatné sme zvládli v pohode.
A piata choroba je u detí zväčša nad 3 roky. Mali sme ju v lete. to nie sú ani pupáčiky, ale mramorová koža. My sme to prekonali bez tepoloty, len bol mramorový a nechcel papať.

157misicka
autor
3. nov 2011

ahojte moj maly ma uz treti den teloty nad 38..doktorka pricinu nevedela zajtra ideme znova...zaujima ma ci je normalne ze ma zachvaty smiechu pri takej teplote..on je fakt velmi dobry a vesely....nechapem

milankovazuzana
3. nov 2011

Ahoj, môj malý mal virózu, mal v hrdielku hnisavé afty, ale na to sme sami neprišli, to až p.Dr. objavila.Mal vyše 39 st. teplotu, potom sa pridala hnačka.Keď mu teplotka akotak klesla, tak sa celý osypal.Po tváričke, ručičkách a na brušku a chrbátiku.Miestami to boli vyrážky, miestami fľaky.Tak sme bežali k pani doktorka a tá nám povedala, že to je reakcia organizmu na horúčky a že to prejde do 3-4 dní.Na 3. deň osyp vyvrcholil a na 4. deň ráno bol úplne čistý...

vladimira32
3. nov 2011

@traktor máš pravdu, toto je o inom, je to naopak. 🙂

157misicka
autor
3. nov 2011

@vladimira32 no ono je to praveze sucasne a stale to nepreslo

157misicka
autor
4. nov 2011

Ahojte no stale sa nam to nezlepsili..aj kede telotku mame zatila len zvysenu no ktovie co vecer...vyrazky nemiznu tiez vobec....boli sme u lekarky urobila vyter z hrdla no vysledy budu az po vikende... ☹ dostali sme antibitika no a dufam ze teloty uz nebudu ôebo potom mame ist na pohotovost...

michaela.g
4. nov 2011

@157misicka ahoj neviem kolko ma syn ...
Ale mne vravela Dr. ze ak bude teplota a potom vyrazky ze to moze byt siesta chodoba, ze to nic nie je odide ako prislo... moja ma 6 mesiacov...

dzudka
4. nov 2011

@tanja61 moja dcera mala dva dni teplotu ked jej sli ocne zuby ako jej vysli hned presla....v klude moze byt teplota pri zuboch....

157misicka
autor
4. nov 2011

@michaela.g ahoj no moj ma 9 mesiacikov..ale doktorka povadala ze to nei podla nej ta siesta chorba a ze nevie co to moze byt...takze ja uz fakt neviem..dufam ze dnes uz nebude mat teloty lebo pootm fakt neviem

157misicka
autor
4. nov 2011

@dzudka ved toto aj ja rozmysla ze to budu tie zubky lebo s amu tlacia horne no stale sa neprerezali a nasla som na nete ze aj vyrazky mozu byt zo zubov...tak ktovie..lenze uz ma tie teplotky od utorka vecera

tanja61
4. nov 2011

@dzudka ja som nepisala ze nemoze ale co mi povedala lekarka 😉

157misicka
autor
4. nov 2011

Babenky KONECNE nam teplotka klesla dneska ziadne strasne nad 38,5 teraz sme mali uz len 37,9 🙂 aspon ze tak..dufam ze uz sa nam to nevrati..neviem co malemu vlastne teda bolo a le hlavne nech je to uz prec..VSETKYM DAKUJEM ZA RADY 😉 😲

tereza79
7. nov 2011

@157misicka a tie zuby sú už prerezané?bolo to z nich?

157misicka
autor
7. nov 2011

@tereza79 nie este sa neprerezali...no uz je nam lepsie..aj vyrazky prechadzaju..ktovie ci to nebola predsa len ta 6 choroba??? 😒

tereza79
7. nov 2011

kolko má malý? Náš má 10 mesiacov,len dva zuby dole neviem či mu idú horné alebo ide byť chorý,2dni je umrnčaný a dnes mal teplotu 38,3 dala som mu paralenový čípok tak uvidíme vy sa držte a nech ste zdravý a zubatý 🙂

157misicka
autor
9. nov 2011

@tereza79 na smaly ma 9 mesiacov a tiez ma len 2 zubky dole zatial...no tak ta teplotka moze byt aj ze s amu tlacia horne..prajeme aby vam toez klesla telotka..nech je maly zdravy 🙂