Teplota u 3-ročného

12. mar 2024

Ahojte. Mám dosť pomiešanú hlavu.
Taký mám problém že synček vyzerá ako chorý. Nie že vyzerá, aj je. Leží v posteli, odmeriam mu teplotu, teplomer ukazuje 38,6. Dala som mu Nurofen, lahol si naspäť, po pár minútach zase som odmerala a teplomer už ukazovala len 37,4. To akože čo to má byť? Liek ešte určite nezabral. Tak vôbec neviem. To bolo včera v noci.
Teraz zase. Odmerala som mu teplotu, teplomer ukazoval 38,4, zase som mu dala Nurofen, zase som odmerala a teplomer ukazoval 37,4…
Keď dieťa je chorý, a je zakrytý v posteli tak nemôže mať viac telesnú teplotu? Nie?
Používam bezdotykový teplomer. Dieťa má 3 roky.

autor
12. mar 2024

Ešte toľko by som dodala k tomu že nohy a ruky má horúce

majamat
12. mar 2024

nemerala si 1x ked lezal pozakryvany, rpes predtym bol pozakryvany a 2x po par minuch uz odokryty?

autor
12. mar 2024

@majamat toľko bol odokrytí kým sme išli do kuchyne vypiť sirup a potom naspäť do postele.

judit47
12. mar 2024

Urcite bezdotykovy ze?

Mne ukazuje od 36-39 ked ma teplotu rozdiel par sekund-su proste na prd😵‍💫🥹

deedol
12. mar 2024

bezdotykovy meria nespolahlivo. ak mas pocit, ze ma teplotu, musis to este overit inak, skor ako das liek, lebo mozno davas zbytocne. moj syn si od tych 3r meria v ustach pod jazykom (norma je do cca 37,2-3), najskor som mu ho pridrzala ja, teraz uz vie aj sam. pripadne klasika pod pazuchou.

anavixy
12. mar 2024

Ved si si sama odpovedala: pouzivam bezdotykovy teplomer. Na bezdotykovy teplomer sa nikdy ale ze nikdy nemozes spolahnut, ked ukazuje horucku, je potrebne to vzdy premerat “dotykovym” a niekedy aj ked ju neukazuje a tebe sa zda ze ju ma. Ja sa cudujem, ze este stale ludia nevedia, ze bezdotykovy teplomer nemeria presne, obzvlast ak sa nim nemeria spravne a niekedy ani vtedy nie.

minka201
12. mar 2024

Bezdotykové sú dosť nepresné. Ja bezdotykovým namerám najpresnejšie v oblasti spánky. Odmerám aj 4 krát za sebou a beriem do úvahy najvyššiu nameranú hodnotu.
Ak chcem namerať presne, dám klasický teplomer do zadku alebo pod pazuchu. Bezdotykovým už len kontrolujem, či zabral liek proti teplote alebo či už prestáva účinkovať, keď dieťa spí a nechcem ho budiť.

ankare
12. mar 2024

Meraj ortutovym, tie sú najpresnejšie

januska12323
12. mar 2024

Kúp klasický teplomer pod pazuchu. Tie bezdotykove ukazujú zle.

majamat
12. mar 2024

ak to bol bezdotykvoy teplomer, ten je veru na prd

autor
12. mar 2024

Už aj som vyhladala ortutovy, uz meriam 🙂 dakujem krásne za odpovede.

majamat
12. mar 2024

ortutove su najpresnejsie,a el nedaju sa zohnat. este su aj ine, niektore sa blbo sklepavaju.
no mam aj digitalne do podpazusia a meraju slusne, paradoxne taky lacny digi teplomer mera lepsie, ako drahsi-.

taziona
12. mar 2024

@majamat inak, trik na sklepavanie teplomera. Dajte teplomer do ponozky a parkrat ponozkou zakrutte. Do par sekund je sklepany 🙂 (som si googlila ako na to este pocas vysky, ked mi isla ruka odpadnut od sklepavania :D )

zuzkaa1991
13. mar 2024

Ja používam ten klasický teplomer a nurofen davam az ked ma 38.5

Bezdotykovy teplomer som kupila podla recenzii ze na 95% mera presne a blbosť ma cca do 38 teplotu a ukáže ze na 39 takze vzdy premeram s obycajnym pid pazuchami 3r fieta zvladne;) moja od 2.5r tak merala si sedela som pri nej a pridrzala som rucku

majamat
13. mar 2024

@taziona to som veru neskusala, ale ten jeden typ teplomera fakt nejde sklepat. neviem co su to za teplomery.
ortutovy sa sklepaval lahko.