Aká je príčina zvýšenej teploty u dieťaťa?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

dcéra má 3 roky a už dlhšie u nej pozorujem zvýšenú telesnú teplotu. Ak jej zmeriam teplotu bezdotykovým teplomerom na čele, tak má cca od 37 - 37,7°C. Pod pazuchou digitálnym má okolo 36. Iba dcéra má tieto odchýlky, ostatní členovia rodiny majú teplotu nameranú bezdotykovým teplomerom v norme do 37°C.

Čo môže byť príčinou?

Ďakujem

Dobrý deň,

bezdotykovým teplomerom neverím.

Meranie skresluje spotenie, vlasy, ak malo predtým dieťa čapicu, ak bolo vonku, ak sa jašilo...

Ak ale meriate v pokoji a ostatní členovia rodiny majú teplotu bežnú, tak je to podozrivé aj napriek tomu, že ja viac verím klasickému meraniu ako bezdotykovému.

Ďalšia vec je prečo meriate teplotu? Cíti sa choro? Sťažuje sa? Kedy meriate teplotu? K večeru je totižto bežný vzostup teploty o 0,5st C oproti ránu. Ak má teda ráno 37 (čo niektorí jedinci mávajú), tak 37,5 večer by bolo v rámci širšej normy.

Neviem čo znamená dlhšie. Všetko toto by mal vedeiť Váš OL. Mali by ste ho o stave informovať a uvidíte ako to vyhodnotí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas