Teploty u bábätka, ktoré užíva antibiotiká

anchela2929
18. dec 2021

Mám 7.5 mesačného syna, pred týždňom mal teploty keď už mal nad 39 išla som sním na pohotovosť. Ukázalo sa že má zapálené hrdlo, a má sople dostal antibiotiká Zinnat. Dnes je to 8 deň a 2 dní teplotuje najvyššiu teplotu mal v noci 38.6 po odčítaní. A v noci začal strašne chrčat a kašlať odsala som mu z nosa, a dala pamykon - včera nám ich predpísala doktorka. A ešte som mu dala Sinupret. Včera som snim bola u doktorky CRP mal 11 v poriadku
Moč tiež v poriadku. Bola som sním aj na ušné ľavé uško ma dobre práve že trošku ma červené, používame kvapky Audiron. Pani doktorka sa vyjadrila že nie je to také hrozné že z ušiek neteplotuje.
Poraďte čo mu môže byť?
Zub nemá ešte ani jeden, nič v pusinke nepozorujem.

makova333
18. dec 2021

@anchela2929 dychanie ma ciste? Kontrolovala dr?

anchela2929
autor
18. dec 2021

@makova333 kontrovala povedala že ešte je to také všelijaké. Našu doktorku zastupuje iná už je v dôchodku

makova333
18. dec 2021

@anchela2929 treba skontrolovat dychanie resp. rtg snimok. Ak ma virozu, CRP bude negativne (co aj je).

anchela2929
autor
18. dec 2021

@makova333 skúsim zavolať doktorke v pondelok a čo by potom mu dali ak by niečo vyšlo na tom snímku?

makova333
18. dec 2021

@anchela2929 ak by mal zapal, tak nove atb. Ale to uz by pravdepodobne mal aj crp vyssie. Skus zavolat v pondelok pediatricke, ak by sa mu nepolepsilo. Ak by sa to zhorsovalo smer pohotovost.

anchela2929
autor
19. dec 2021

@makova333 bola som sním nakoniec na pohotovosť, pani doktorka popočúvala ho a povedala že to má v poriadku, angínu že nemá sa mu pozrela do pusinky, zúbky nevidí a že keď CRP bolo dobré, moč bol dobrý tak že asi nejaká vyróza. Nič znepokojujúce na ňom nevidí a že v utorok keď sa mu nepolepší mám ísť sním ku doktorke. Ten snímok mu neurobila..

makova333
19. dec 2021

@anchela2929 ak mal dychanie ciste snimok netreba