Terapie pre PAS

andulka1988
24. okt 2022

Ahojte baby, chvela by som vedieť na aké terapie chodíte s detičkami, ktoré majú PAS. Ja keď pozerám a dostávam odporúčania na ide .... z tých cien. Odporučili nám jedno centrum kde len konzultácia vyjde cca 40€ bez vyšetrenia dieťaťa. Potom 2 hodiny cvičenie s dieťaťom cca 100€ , nehovorím tiež že súkromné centrum a taktiež súkromný logoped a za všetko treba platiť. Neviem aku nájsť alternatívu aby som nemusela predať všetko čo mám a pomohla môjmu dieťaťu. Viem že existujú aj rôzne organizácie a neviem čo všetko aby sa robili zbierky,ale nechcem si pýtať peniaze od cudzích ľudí keďže sú na Tom horšie poniektorí.

kacena4
24. okt 2022

no logoped moze byt aj statny nemusi byt sukromny. a co sa tyka terapii pre pas, vacsina je specificka a podla toho aj sukromne platena. co ja viem tak cez doveru sa daju nejake "vybavit"

luciazahornadska
25. okt 2022

@andulka1988 Môžete kontaktovať Centrum včasnej intervencie. 🙂 Napríklad terénna služba je zadarmo - chodia priamo do rodiny, vždy donesú nejaké pomôcky a poradia, ako s dieťatkom pracovať. Bohužiaľ ostatné druhy terapii si rodič musí hradiť sám, nakoľko zdravotné poisťovne dávajú "ruky preč" 🤷🏻‍♀️ S dcérkou toto všetko absolvujeme už skoro 3 roky a všetko si hradíme samy, zo zbierok, prípadne pomocou nadácii, zbieraním 2 percent. Musím však dodať, že to stojí za to! 🙏

andulka1988
autor
27. okt 2022

@luciazahornadska chodíme do centra včasnej intervencie,už aj súkromného logopeda štátny mi odvrkol že čo chcem keď mám aj ja recovu chybu. Nemám problém ísť na niektoré terapie len keď ja pozerám koľko pýtajú ma ide ohnúť. Ďakujem za informáciu

luciazahornadska
27. okt 2022

@andulka1988 Vyskúšajte osloviť nejaké nadácie. Dobrá voľba je aj založenie občianskeho združenia - môžete zbierať 2% z daní a následne financie využiť na terapie. 🙂 My to taktiež takto robíme, lebo tie ceny za terapie sú naozaj vysoké. :/