Tichý reflux

ajik24
2. sep 2016

Ahojte maminy, chcela by som sa opytat kedy u vasich babatiek vymyzli priznaky ticheho refluxu? Konkretne myslim to palenie zahy (vracanie sa mliecka naspat), nekludny spanok a pod. Maly bude mat 2 mesiace.

veronikapodolska
2. sep 2016

u nás sa to zlepšilo až začala sedieť 😉 potom to bolo lepšie, mne tak prišlo že si na to zvykla a zvládala to lepšie ked bola staršia 🙂 Stávalo sa že jej vybehla "grcka" len tak pri hraní na koberci aj okolo roka, a ona sa nad tým ani nepozastavila hrala sa dalej 🙂 Prvé 4 mesiace boli asi najhoršie 😖

janka54321
2. sep 2016

Nam to prestalo cca do pol roka...aj na gastre nam.tak povedala, ked malej robila sono.

lenkusik
2. sep 2016

Malej to vymizlo do roka, no vrátilo sa jej to, zistila to na gastre keď mala často sopel a kašeľ, asi rok som pozorovala tak 1x za mesiac ze sa v noci povracala a to kľudne spala. Zistili jej reflux a kyselinu a to ma 7 takže berieme lieky a stav sa výrazne zlepšil, obmedzili sme nejaké jedlo a vyzerá to ze to prechádza uvidíme. Netreba to podceňovať som rada ze nas lekárka poslala na rôzne vyšetrenia a hľadali príčinu.

ajik24
autor
2. sep 2016

Tak my negrckame, len sa nam vracia mlieko a z toho pali zaha, je to dost neprijemne, maly je velmi nekludny a treba ho niekolko krat uspavat kym celkom zaspi, lebo sa budi na to. Tak som myslela, ze sa to spravi troska skoro ako do pol roka/roka 🙂, ale tak nic, asi treba len vydrzat 🙂

janka54321
2. sep 2016

@ajik24 aj u nas bol tichy reflux a prejavoval sa tak, ako u vas...skus ist na gastro, tam spravia sono a presne vie lekar posudit, v akom stave to je...nasa bola na vysetreni v 2. mesiacoch a presne, ako uviedla lekarka...do pol roka sme mali pokoj...v styroch mesiacoch sme zacinali s prikrmami...ak je silny reflux, tak sa odporuca podavat nutriton...popytaj sa pediatricky, aby sa dietatko tak netrapilo

uhnakova
2. sep 2016

@ajik24 moju dcerku to preslo behom piateho mesiaca

zuzka_1985
11. sep 2016

U nas zacal reflux v 3. tyzdni. Maly negrckaval prudom - mal len tichy reflux - spinkal nepokojne a ublinkaval mliecko. Maly bol na mojom mliecku a dokrmovany UM - pil Nutrilon AR. Niekedy v 6. mesiaci prestal ublinkavat a presli sme na neARkove mliecko Amilk - uz neblinkal