Tichý reflux - skúsenosti

n820p
1. nov 2020

Ahojte, je tu niekto kto má skúsenosti so skrytým refluxom? 😁 náš má, nie silný, niektoré dni je to horšie, iné lepšie.. ale najviac ma trápi že niekedy keď sa mu mliečko vráti späť začne sa dusiť a nemôže sa nadýchnuť tak či s tým niektorá z vás nemá skúsenosti aby mi niečo poradila 🤭

simona92101
1. nov 2020

@n820p v postielke dat klinovy vankus,v kociku takisto.po napapani nosit na pleci aspon pol h aby si riadne odgrglo. Nam pomohlo tablety Gastrocynesine a sirup Gastrotuss

n820p
autor
1. nov 2020

@simona92101 Gastrotuss predpísala lekárka aj nám ale nakoľko doteraz ten reflux nebol silný tak som ho zatiaľ nezačala používať, tak celkovo on neplače ani v postieľke ani v kočíku, je pokojný.. mňa trápi najmä to že sa začne niekedy dusiť keď sa mu vracia mliečko to som hotová aj ja potom 😁 tak pomohol Vám ten sirup aj nato, že sa mu menej vracalo mlieko?

simona92101
1. nov 2020

@n820p ano pomohol,aj tie tablety su super.

majamat
1. nov 2020

skus ten Gastrotuss. nikdy nesmie lezat rovno, dobry je monitor dychu,a le teda zastave dychu sa chceme vsetky vyhnut, cize to uz je ta posledna poistka, po papani nechat vo zvysenej polohe, moja najviac vracala prvu hodinu po papani, tka sme ju aj hodinu hore drzali, bnevedela si vobec odgrgnut. do postielky som ju davala na bok, lebo ak nieco vyjde hore, aspon to vytecie. take dieta musi byt stale pod dozorom.

ak by ten sirup nezaberal ( nam nezaberal, vyvracali mi aj ten ), tak nam pomahal Nutriton od Nutrilonu. ten sa dava pri kojeni. pripadne AR mlieko,a le ak sa Nutriton dava zvlast, tak sa da regulovat mnozstvo, no pri AR umelom mlieku nie

majamat
1. nov 2020

a ozaj, maj stale pripravenu odsavacku an nostek. dobru odsavacku.

n820p
autor
1. nov 2020

@simona92101
@majamat
Super ďakujem, tak skúsim ten sirup aj ostatné rady 🙂
A ešte jedna otázka, reflux má v podstate od narodenia ale teraz keď má dva mesiace sa mi zdá že sa to zhoršilo, pritom som myslela že sa to bude každým dňom čo rastie zlepšovať, mali ste to aj vy tak že sa to zhoršilo v nejakom čase?

majamat
1. nov 2020

@n820p celkovo sa to zlepsuje az asi po polroku., niektorym detickam sa prave v tomto veku zacina prejavovat. reflux sa zvyraznuje aj vdaka tomu, lebo babatko viac papa a aj sa viac hybe, cize lahsie to mleiko vyjde hore a je ho tam viac. aj ked ma zas o neico vacsi zaludok

karamellova
2. nov 2020

Dcera mala silny reflux do skoro 10 mesiacov, pomahalo podlozit jednu stranu postele tak aby zvierala s podlahou aspon 45 st uhol, vela sme ju nosili v nosici, vela davat na brusko cez den aby sa posilnili brusne svaly, ktore su dolezite pre peristaltiku, pomohlo aj castejsie krmenie po mensich davkach( ja som kojila), ciastocne pomohol aj gastrotuss, nutriton ju zapekal....