Tichý reflux u 4-týždňovej dcérky

ema229
14. sep 2022

Ahojte. Zajtra je sviatok a moja malá 4 týždňová dcéra tak kričí, plače až jej hlas odchádza bojím sa že odpadne alebo sa nenadýchne. Predpokladám, že má tichý reflux mal všetky príznaky. Som strašne zúfala už od 15tej hodiny furt plače kričí😭😭

luccija
14. sep 2022

@ema229 vyzvracia co zje?davas jej nieco na brusko?

jazula
14. sep 2022

Ak ju podozrievas na tichý reflux, podlož knihami nohy postieľky na jednej strane (neboj sa vyššieho sklonu, nám doktorka povedala, že môže byt až do 45 stupňov). Mojej dcérke to okamžite pomohlo a konečne sme sa vyspali (teda ja s prestávkami, lebo som ju stále zdvihala, šmýkala sa mi na spodok postieľky). Nedávaj ju vôbec na rovné, ani pri prebalovani, ani pri kŕmení, do pár dni by sa malo prejaviť ukľudnenie. Držím palce, aby to bolo ono a polohovanie zabralo 🙏

ema229
autor
14. sep 2022

@luccija vráti sa jej to do úst. Doslova nezvracia. Druhý deň ju nosíme na rukách vždy ju kŕmim na ruke a minimálne polhodinu potom ju držíme a spí tak že má sklonenú jednu stranu postieľky čiže všetko čo sa dá dodržiavame

ema229
autor
14. sep 2022

@jazula druhý deň toto všetko dodržiavame aj jej dávam gastrotuss

sims122
15. sep 2022

@ema229 skúsali ste nosiť v šatke? Naša mala tichý reflux a jedine to pomohlo aby pospala. Tiež som skúšala všetko možné

ema229
autor
15. sep 2022

@sims122 ju keď to prejde tak zaspí aj na ruke aj v postielke len kým ju to bolí predpokladám vtedy kričí a strašne je nerada v takej polohe ako by bola v šatke. Nemôžem ju tak ani držať, nechce ani ležať na hrudníku

domka222
15. sep 2022

Nie len postieľku do vyvýšenej polohy, ale všetko kde ju dávaš aj počas dňa. Polohovať potom na pravý bok. Bruško ju nebolieva? Deti s týmto druhom refluxu majú častejšie koliky. Ak, tak skús ešte zahusťovať mlieko. Gastrotuss môže pomôcť, ale môže sa z neho potom ťažšie kakať.

sims122
15. sep 2022

@ema229 ležať na hrudníku a byť v šatke je trosku iné, lebo v šatke sa skôr upokojí keďže je stiahnutá. Dve moje deti mali tichý reflux taky silnejší. Prvej stačilo polohovanie s refluxnym vankúšom a všade aj prebalovaci pultik mala vyvyseny, balila som do zavinovačky a tak na ten vankúš. Bola na umelom mlieku, musela som dávať každé dve hodiny, vždy bol problém keď jedla až po troch,vtedy jej bolo zle. Druhé dieťa, tam nezaoberalo vyvýšenie, na hrudníku pospala ale keď bolo veľmi zle tak len šatka. Kojila som častejšie a pomenej a dala som si pozor na stravu. Cez den spala v šatke a v noci ja po sediacky a ona na mne spala, ta mala najsilnejší tichý reflux. Teraz mam tretie a to zvláda najlepšie ale tiež ma všade vyvýšené. Na hrudníku sa nevie ukludnit keď mu je zle, jemu pomáha len šatka pripadne uspavanie v kočiari ale vo vajíčku a cumel. A nepijem ovocné džúsy, možno náhoda ale mam pocit ze vtedy mu je viac zle.

sims122
15. sep 2022

@ema229 podľa mňa je najdôležitejšie aby dobre spala. Keď je babo nevyspate, je nervózne, pri jedení sa nahlta mlieka, potom mu je zle, boli ho aj bruško a tak dokola. Keď mi pospali par spankov dobre hneď bol vidieť rozdiel, kľudne sa najedli a nebolo im tak zle.