Používame cookies. Viac informácií tu. OK
h2
3. jan 2019

@svuniecko Ahoj, koľko má Tvoj syn rokov? Môj začal mať tiky asi ako 5-ročný. Keď to začalo, dosť ma to vydesilo, poprosila som kolegu, ktorého žena je neurologička, aby nás k nej objednal na vyšetrenie. Keď som mu povedala, že kvôli tikom, tak sa len zasmial, vraj to je u chlapcov v jeho veku dosť časté, mal to aj ich syn a vraj to prejde samé od seba. Tak som to prestala riešiť. Syn mal odvtedy viackrát rôzne tiky, vždy to trvalo zopár týždňov, potom bol nejaký čas pokoj a zase nejaký nový tik. Teraz už asi 2-3 mesiace je bez tikov, tak uvidíme, či sa ešte vrátia, alebo už bude pokoj. Ale už si z toho ťažkú hlavu nerobím, aj tu na MK som čítala, že najneskôr v puberte absolútna väčšina rokov úplne prejde. (Aj keď teda dúfam, že tak dlho u nás trvať nebudú.) Syn má teraz 7 rokov.

h2
3. jan 2019

... absolútna väčšina tikov, nie rokov, samozrejme. Mobil mi to zmenil. 😁

svuniecko
autor
3. jan 2019

@h2 no môj syn bude mať vo februári 6a začal to robiť na začiatku decembra Anton dvíhal len ruky do hora, ale posledný týždeň sa pridalo aj kritenie hlavou a krcenie plecami..my chodíme ku neurologicke od narodenia lebo on je predčasné narodení tak nám dala magnézium,a berieme aj lieky na epilepsiu tak už si myslím ci to aj stoho nie je?neviem už fakt...ale nemôžem na to pozerať čo to sa deje s jeho telom :(

svuniecko
autor
3. jan 2019

@h2 a môžem sa opýtať aké tiky robil?

h2
3. jan 2019

@svuniecko No, skúsim si spomenúť, bolo toho veľa, väčšinou grimasy v tvári, ako krčenie obočia, žmurkanie, zatváranie očí spolu s dvíhaním obočia, dvíhanie oboch rúk k hlave, alebo k nosu, vytáčanie hlavy do jednej strany... ani si už nespomínam na všetko, lebo jemu keď to prešlo, tak po čase začalo zase niečo nové.

svuniecko
autor
4. jan 2019

@h2 áno aj my máme toto s tými rukami aj hlavou.zufala som s toho.tak dúfam aj ja že je to len nejaký rozmar alebo ako to nazvať.ked je v pohode vôbec to nerobí ale ako náhle je v nejakom rozrušení tak je to des

h2
4. jan 2019

@svuniecko U nás je to práveže tak, že tiky nesúvisia s psychikou, aspoň sa mi to nezdá. Vôbec nedokážem povedať, čo by ich mohlo vyvolať. Proste tak nejako samé od seba prídu a zase odídu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli