Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tmavá až čierna stolica 19 mesačného synčeka

sissika
1. feb 2013

ahojte, syn ma uz asi 2 tyzdne velmi tmavu stolicu, az ciernu, zelezo neberie, papa normalne, teplotu nema, nesprava sa inak, myslim tym, ze sa hra, vyvadza presne ako predtym, nechudne, pekne prospieva ... jedine, co som teraz menila, je caj, uz mu nedavam granulovany detsky caj, ale normalny ovocny caj s medom, vypije aj 1,5 l, neviem, ale myslim si, ze keby to bola natravena krv, ukazalo by sa to aj inak, ci sa mylim?

majka35
1. feb 2013

@sissika v tvojom prípade by som sa neradila tu, ale utekala k lekárke

skeptik
1. feb 2013

@sissika Nehnevaj sa, ale to co je za blbost davat malemu dietatu sladeny caj? 1,5 litra??? Okrem ineho mu uplne znicis zuby, nielen mliecne ale aj trvale. V prvom rade toto povedz lekarke a nechaj sa poucit. Dieta v tomto veku ma pit mlieko a obycajnu vodu. Ty mu sladenym cajom dodavas prazdnu energiu bez dolezitych bielkovin a tukov, ktore by mal v mlieku. 1,5 litra tekutiny (este k tomu sladenej) je prilis vela aj na dieta v skolskom veku a nie batola.

katy1979
1. feb 2013

@sissika vyluc caj a zistis ci bude zmena v stolici ci nie. Moze mu vadit med ci samotne zlozenie caju.

sissika
autor
1. feb 2013

@katy1979 dakujem pekne za konecne normalnu odpoved, dnes som sa vratila k tomu granulovanemu caju, cize to moze robit ten caj?

hyta
1. feb 2013

Prikláˇnam sa k názoru majky35, neváhaj a choď s malým k lekárke. Čierna stolica môže znamenať i krv v stolici, neviem, ako je tvoj synček starý. Môže mať i dáku poruchu trávenia, že mu telo nespracuje dáke zložky potravy, ktoré nespracované telo vylúči stolicou.Med je síce plný vitamínov a minerálov, no nesladila by som mu čajík, radšej občas v rámci jedla napr.na chlebík.

srdiecko9
1. feb 2013

@sissika niektore caje su viac aromaticke a silne pre deti a mozu vyvolat zaludocne tazkosti..hlavne v takom mnozstve. Ked uz caj, tak urceny pre deti, ani granulovany nie je vyhra. Med vo velkom mnozstve tiez nerobi dobre a moze vyvolat tazkosti. Radsej zajdi k doktorke so vzorkou stolice a daj caj urceny pre deticky, nie vsak granulovany. Drzim palce, aby to nebolo nic vazne. Co hadam ani nebude, kedze ako pises, syn je bez viditelnych tazkosti.

katy1979
1. feb 2013

@sissika moze to robit aj caj. Ak lekarka este ordinuje zavolaj jej a povedz svoj problem. Bude po tebe urcite chciet vzorku stolice. Nasi mali tmavsiu stolicu aj po urcitej zelenine. A cistu vodu ti nevypije? Ci detsky cajik. Ale nie ovocny.

sissika
autor
1. feb 2013

@srdiecko9
@katy1979 chystam sa k lekarke so vzorkou stolice, chcela som dnes, ale maly zatial nekakal, takze som to odlozila na pondelok, syn mi nevypil vodu ani ako dojca, vypluval a robi to stale, musi to mat chut, skusala som ochutenu Lucku, ale nevypil ani to, skusala som nesladeny detsky aj ovocny caj, nevypije ...

kaja73
1. feb 2013

@sissika je velky rozdiel medzi tmavou a ciernou stolicou-vyslovene cierna je spojene aj so silnym zapachom,lebo je tam natravena krv--vola sa to melena http://www.stefajir.cz/?q=melena to je velmi nebezpecny stav.
Ale ak ma len vyrazne tmavu,tak o nic nejde. 😉
Inak ci das granulovy caj alebo s medom-kazi to zuby rovnako ale aspon med ma vitaminy a mineraly.
ja osobne davam rooibois caj-neochuteny,alebo -od roka-sa uz moze-davam xilitol-je to prirodny cukor z kory stromov,alebo kukuricneho supolia-je sladky ako klasicky cukor,ale nekazi zubky-prave naopak-chrani ich,plus dieta neprijma prazdne kalorie-ma totiz ulne nizky glyk.profil-tak skus potom to,ale snaz sa pomaly prejst na obycajnu vodu,alebo aspon nesladeny slabucky caj-ten rooibos je idealny uz pre male mimino-je plny vitaminov,mineralov,neobsahuje tein,ma protialergicke ucinky.....ved si to vygooogli. 😉

medveckaeva
5. nov 2013

@sissika ako to dopadlo prosim?

sissika
autor
5. nov 2013

@medveckaeva aj vy mate podobny problem? vynechala som ovocne caje sfarbene do cervena a bolo po probleme

medveckaeva
5. nov 2013

@sissika ďakujem. Skúsim. Včera muž vravel, ze sme kadili na čierno a dnes som si vsimla ja. Ste ma ukludnila. Ďakujem

sissika
autor
5. nov 2013

@medveckaeva aj vy pijete ovocne caje?

medveckaeva
6. nov 2013

@sissika ano 🙂

sissika
autor
6. nov 2013

@medveckaeva zmenila sa stolica?

katinka110
28. nov 2013

@sissika ahoj aj ja som dnes dala malej hipp detsky ovocny caj a tiez mala tmavu stolicu...

stepra123
13. okt 2014

@medveckaeva unas to iste dala som caj farebný a kaka tmave s medom tiez

Tu začni písať odpoveď...

Odošli