Tourettov syndrom, stretli ste sa s touto diagnózou?

renca296
11. nov 2019

Hladam mamicky ,ktore sa stretli s touto diagnozou.Renca

rumkolka
11. nov 2019

A co by si chcela vediet? Mam skusenost

renca296
autor
14. nov 2019

@rumkolka zaujima ma kolko ludi ma na Slovensku tuto diagnozu a ake su skusenosti ci pretrvava aj do dospelosti

jankaf630
15. nov 2019

@renca296 napiste mi spravu

rumkolka
15. nov 2019

@renca296 tak kolko ludi na Slovensku ma TS tu asi nezistis a ci pretrvava do dospelosti je tiez velmi individualne.

looba
3. mar 2020

@renca296 ahoj, ja mam TS od detstva, od 6 rokov. Kľudne napíš. Ú deti môže a nemusí prejsť, je to rôzne.

michaela2000
2. dec 2021

@looba Ahoj aj ja ho pravdepodobne mám odmalička ale vždy som to vedela v spoločnosti nejako ovládať ale v poslednej dobe sa to zhoršilo natoľko že to neviem úplne kontrolovať nemohla by si mi niečo poradiť?

renca296
autor
3. dec 2021

@michaela2000 synovi lieky nedavame skusame cbd vravi ze mu pomaha a urcite klud nestresovat sa a mozno by som odporucila sport

looba
4. dec 2021

@michaela2000 no ja som uz skor vo vlakne pisala, ze mne pomohli bylinne kvapky, na ktore som nasla stare odporucanie na nete. Nasla som tu kliniku, je v Kyjeve. Tak sme tam leteli cela rodina na vylet, treba sa o jednat a ist osobne. Po pol roku mi tiky zmizli. 30 rokov som s nimi zila :/ kvapky stali 100e plus naklady na cestu. Kyjev je krasne mesto a lacne, bol to pekny vylet.

michaela2000
5. dec 2021

@looba ďakujem za radu určite to ešte s niekym doma preberiem a popozeram na internete lebo už to začína byt s nimi naozaj neúnosné.

michaela2000
5. dec 2021

@renca296 lieky moc brat nechcem brala som kedysi dosť takých liekov ale nepomohli ale ten šport nieje zlý nápad ďakujem za radu😅

katkabg
5. dec 2021

@michaela2000 ahoj sice tourrett nemam ale vela som o nom citala aj pozerala na nete....velmi zvlastny syndrom teda.Ja mam tiky zmurkanie a vobec si to neuvedomujem.Padla som ako mala na bradu a od vtedy ich mam.Dakedy ani nezmurka no dakedy dost.Dufam ze najdes ruesenie pre seba lebo podla tych videi mozes seba buchat nadavat piskat vrieskat ....vselico.Neviem ty v akom stadiu to mas.

michaela2000
6. dec 2021

@katkabg ahoj to je mi ľúto viem že aj mrkanie jw neprijmne tiež to občas mávam ale ja mám skôr take fyzické že niekedy si naozaj musím vykrútil celu hlavu o 180 stupňov aj tri krát po sebe alebo ruka začne strieľať hore dole aspoň 10 krát a podobne veci take tie že vykrikovanie alebo podobne veci chvála bohu nemám ale napríklad to robím s hmkaním.

katkabg
7. dec 2021

@michaela2000 velmi zvlastny jav to je naozaj.Vzdy som sa cudila ci to ty ludia vnimaju ze napr nadavaju a tak Akebo v noci tiez takto to mas?Ci vtedy telo oddychuje

michaela2000
19. dec 2021

@katkabg no v noci chvála bohu o tom neviem jedine čo mi hovorili je že rozprávam ozaj často a hlasno zo spania a kopem ale nemyslím že to s tým nejako súvisí.

certi
19. dec 2021

@michaela2000 to vyzera na dystoniu