Treba utierať zadoček aj keď je nakrémovaný?

lensam
28. okt 2010

Ahojte, mám trošku hlúpu otázku, aspoň mne tak pripadá, ale chcem poznať ďalšie názory na utieranie zadočka po malej potrebe dieťatka - chlapca. Manžel ma presviedča, že keď je čerstvo dieťa prebalené, s natretým zadočkom a pociká sa buď pred naším zrakom ešte do nezalepenej čistej plienky, alebo chvíľlku po zalepení je cítiť, že si malý cvrkol, tak stačí vymeniť plienku za čistú a nakrémovaný zadok už netreba utrieť vlhkou utierkou a znova namazať. Ževraj moč vsiakne do plienky a krém je hydrofóbny, takže moč odpudzuje a tým pádom nepríde do styku s pokožkou. To je jeho vysvetlenie.
Ja malému zakaždým poutieram zadok a nakrémujem znova. Vadia mi aj tie malé kvapôčky moču na kréme. Ako to riešite vy?

maryanna
28. okt 2010

@lensam natierať pokaždom netreba......a čítala som že ani po počúraní netreba utierať vždy ale ja vždy pretriem jemne s obrúskom.....ale nekrémujem vždy.....

evita6
28. okt 2010

Otázka nie je hlúpa je to vec ktorá ťa trápi 🙂 Stotožňujem sa s názorom tvojho manžela 🙂 Krém naozaj bráni styku moču s pokožkou. Vlhčené utierky určte často nepoužívaj zbytočne budeš bábätku dráždiť zadoček. Ja som ich vôbec nepoužívala keď bola plienka len pocikaná. Prosto som vymenila mokrú plienku a ak bol krém zmazaný obnovila som jeho vrstvu. Zaskočilo ma že malému vymieňate plienku ak po zelepení zistíte, že si znovu cvrkol. Jooj ale to musíte stále len meniť plienky pretože také malé bábo cvrká naozaj každú chvíľku. 🙂 Veď sa mu nič nestane ak bude mať chvíľu aj v mokrej plienke.
Ak ti vadia tie malé kvapôčky tak ich prosto vysaj hygienickou vreckovkou, krém nezotrieš a prdelku malému nepodráždiš.

martinex
28. okt 2010

ja tiez nekremujem zakazdym ak je len pocurany a vidim,ze kremik na ritke mame.... podla mna je to zvytocne a vecne utieranie moze ritku podrazdit...to uz radsej umyt cistou vodickou a len prilozenim suchej latkovej plienky vysusit

lensam
autor
28. okt 2010

Co je zlé na krémovaní, keď to nerobíte vždy?

martinex
28. okt 2010

@lensam nevidim dovod zbytocne zotierat a davat dalsi krem ak na ritke vrstvu ma...a tiez myslim ze niekedy by si mala ritka odpocinut...

lensam
autor
28. okt 2010

@martinex odpočinúť by si mala tým, že ju vystavím pôsobeniu moča a stolice? a pytala som sa prečo nekremujete zakaždým? Náš malý ma ritku zdravučkú. Zaparenú mal iba raz, než sme zistili, že natierať treba aj tú časť, na ktorej leží. Takže dráždenie vlhčenou utierkou je podľa mňa výmysel.

martinex
28. okt 2010

@lensam pozri ja ta tu nebudem o nicom presviedcat...ja som ti povedala svoj nazor na tvoju otazku..zdielat ho nemusis...

kaja73
28. okt 2010

Ja kremujem len na noc ,alebo ked je začervenala pokožka.Staršiemu som kremovala stale a stale mal aj dake problemy.Mladšiemu, len tak, ako som pisala a zatial -klop,klop až na možno 2-3 krat miernu čeven nemal nikdy nič.Použivam Sudokrem a je fakt super.Pri prebalovani len vysajem wc papierom,ani neumyvam- umyjem len po stolici.A to je syn ekzematik.Prave oblast plienok mal vždy Ok.Myslim si že to netreba prehanat.Vela chemie škodi,fakt sa mi to potvrdilo,hlavne ked si uvedomim ,ako to bolo so staršim, kolko kremov , umyvania a pritom stale daka zaparenina.Inak použivam EKO plienky,tie neobsahuju zbytočnu chemiu-možno je to aj tym 😉

lensam
autor
28. okt 2010

ďakujem za názory

evita6
28. okt 2010

vlhčené utierky dráždia zadoček - u nás to potvrdila skutočnosť, že malý mal po ich použití vyrážky, ja neznalá som mu to stále len utierala a ešte viac dráždila. ☹
lensam načo potrebuješ iné názory keď si presvedčená len o svojej pravde... 🙂

kaja73
28. okt 2010

K tomu posobeniu moča, ešte snad tolko, že moč -urea sa pridava do najkvalitnejšich kremov pre ekzematikov napr. Eucerin,pre jej liečive učinky.Co sa mi aj potvrdilo,ked mal maly ekzem tesne nad plienkou,vždy som mu ho trochu potrela močom a prave tento ekzem sa vyhojil ako prvy 🙂 Ostatne som len kremovala a tie sa tak dobre nehojili.

lensam
autor
28. okt 2010

@evita6 asi pretože som si myslela, že ma podporíte ☹

maryanna
28. okt 2010

@lensam súhlasím s kajou, ja krémujem večšinou len nanoc popravde, a utieram ani nie po každej výmene plienky...pokožka pod krémom nedýcha , proste stratí svoju obrannú funkciu ak s abude stále natierať a tým sje náchylnejšia na ochorenia, citlivejšia

jana776
28. okt 2010

u nas tiez plati ze vlhcene utierky drazdia zadocek. Najprv som myslela ze treba zmenit znacku, tak sme skusali a skusali. A potom sme skusili menej cistit a zabralo. Teraz jej utriem zadocek a nakremujem iba po stolici, ak iba cikala tak iba vymenim plienku (s malou pauzou na preschnutie zadocka)... A odvtedy co to robim takto tak mame krasnu kozicku a ani stopu po nejakom podrazdeni.

lensam
autor
28. okt 2010

ešte niekto sa vyjadrí k téme?

andrea487
28. okt 2010

Ahoj,no mi sme neutierali vlhcenými utierkami zadocek za každým pocikaním...a takisto sme nekremovali stále odznova..
na kreme mali sme sudocrem,aj jonshons i detsku indulonu skusali sme i zásypi...a striedali sme niekedy som nedavala nic. a na tom sudocreme myslím 😒 bolo napísane odporucanie že sa má aplikovat 2-3x denne a také mini babatko ti denne pociká kolko plienociek...a s tými vlhcenými,mi sme nemali ani alergicku reakciu akurát raz ked svokra doniesla nejaké utierky z lidlu tak malej scervenala dupka 😠 ale inac žiaden problém.
kremik a hlavne puder ci aviril,alebo jonshon chránia pred mocom a tým aby malo bábo vlhký zadocek,ja nevidím dovod utierat a kremovat za každým.
najlepsia je cistá voda ale také mini za každým oplachovat v kupelni je podla mna nezmysel,mi sme to teda praktikovali ked bola starsia asi cca.6mes.

alexandrah
28. okt 2010

ahoj, ja utieram vlhcenymi iba po pokakani, vtedy aj kremujem, aj na noc ... inak nie, po pocikani vobec ...

talinka
28. okt 2010

@lensam ahoj, ja mam sice uz vacsie babo, ale od zaciatku kremujem zadocek pokazde aj vytieram vlhcenymi obruskami..ale zistila som , ze ked nenatriem ma cervenu ritku (ak nie som doma a zabudla som krem) a pouzivame len Bepathen, ak dam nieco ine, hned ma ritku cervenu...mna nikdy nenapadlo, proste len prebalit a nevytriet vsetko 😅

bihan
28. okt 2010

@lensam ale veď si napatlaj chemickým krémom, poutieraj utierkami plnými alergénov a zaklincuje to plienkou s chemickými gélmi.. ako čo na toto povedať? Si presvedčená o svoje pravde (utierať kvapku moču z hydrofóbneho krému je už pomaly úchylné) a čakáš, že ti to niekto odobrí. 😀

Moja staršia dcéra mala zadok nakrémovaný asi raz (mala som ho kúpený do zásoby, tak som chcela otestovať 😀), mladšia ešte ani raz, pri prebaľovaní oplachujem zadok vodou a neviem, čo sú to zapareniny.

gabika7706
28. okt 2010

@lensam ja napr. nekremujem maleho vobec, po stolici umyjem mydlom a vodou (a robila som to tak od narodenia), ked je len popisany, neriesim. Samozrejme, ked sme mimo domu, pouzivam vlhcene utierky, ked sa pokaka. Zaparenu ritku sme este nemali, snad len raz, ked som si neodpustila paradajky a jemu to neurobilo dobre...

lensam
autor
28. okt 2010

@bihan tie kvapky moču chcem utierať, aby nesmrdeli. inak by som nevedela či je pocikaný, alebo smrdia len tie kvapky 🙂
aký iný by si chcela krém ak nie chemický? niektorým ľuďom už aj rybí olej vadí 🙂 jediné čo maminku tvojho typu uspokojí sú kilometrovými písmenkami na obale krému napísané "vhodné pre deti"

gabika7706
28. okt 2010

@lensam moc babatka predsa nesmrdi, ci?

bihan
28. okt 2010

@lensam nie, nie.. mňa uspokojí to, že ten krém použiť nemusím, pretože na to nie je dôvod 😉 A moč takýchto drobcov fakt nesmrdí.

lensam
autor
28. okt 2010

@gabika7706 to si pis, že je ho cítiť. ja vždy oňuchám a podľa toho riešim

gabika7706
28. okt 2010

@lensam no to ale necitit moc, ale tie chemikalie v plienke 😉 Moc maleho babatka je cisty, ludia, ktori sa venuju urinoterapii by co uz len dali za taky moc...

lensam
autor
28. okt 2010

@gabika7706 zaujímavé, že čistá plienka nesmrdí, alebo krajšie napísané nie je ju cítiť

gabika7706
28. okt 2010

@lensam podla mna ju citit aj vtedy, jednoducho ked sa to zmiesa s mocom, moze to zapachat, no ja taky pocit pri nasich plienkach nemam. Ale mas svoju pravdu a ja Ta samozrejme nebudem presviedcat o opaku.

lensam
autor
28. okt 2010

@gabika7706 mne je jedno, či je cítiť moč, alebo moč v kombinácii s niečím v plienke, ale je to dobrý indikátor, aby som vymenila plienku

zitaje
28. okt 2010

@lensam ak sa bojis zaparenin a chces dopriat svojmu dietatku cisty a prevetrany zadocek, odporucam namiesto zbytocneho patlania kadecim umyvat dietko cistou vodou po kakani a co najcastejsie ho nechat rozbalene, vymienat len podlozku pod nim. Neviem aku mate teplotu vo vasom obydli, ale vzduch je uplne najlepsi na zacinajucu zapareninu, a takto si zadocek aj oddychne - ako sa pisalo v prvych prispevkoch. Pokozka dietata je od prirody vybavena tak, ze nieco vydrzi, a ked ho nonstop drzis v umelom prostredi (v kreme) moze svoju regeneracnu schopnost praveze stratit.

talinka
28. okt 2010

boooze 😀 vy sa tu nakoniec pohadate...niekto si da temu,chce poznat nazory a vy takto.. 😀 nechapem 😝 sak kazda ma svoj nazor a myslim, ze pre svoje dieta robi tak ako uzna sam najlepsie...len chcela vediet ako to robite vy a nie co obsahuju plienky , kremy a ine prkotiny... 😉