Trhanie mliečnych zubov a mastocytóza.

misenka242
12. júl 2019

Ahojte máte už niektorá skúsenosti s trhaním zúbkov mliečnych pri mastocytoze?

vea28
12. júl 2019

Ahoj, moja dcéra má ľahšiu formu mastocytózy a teraz má 10 rokov. Vytrhla si už veľa mliečnych zubov a aj jej jeden trhala zubárka. Nebol žiadny problém.

misenka242
autor
13. júl 2019

@vea28 ahoj ďakujem za odpoveď a aká je to ľahšia forma? Aby som mala predstavu...moja dcérka má 5 rôčkov a zubárka jej chce vytrhnúť dva predné...lebo sa jej vytlačili nové zúbky a tie keby sa neposunu musela by nosiť strojček...

vea28
14. júl 2019

Tak moja dcéra má prejavy na koži. Cca 30 fliačikov po celom tele, ktoré rastú s ňou. Diagnostikovali jej mastocytózu v jednom roku,ale objavila sa asi, keď mala dcéra 4-5 mesiacov. Nepribúdajú, má stále tie isté. Pochodili sme rôzne vyšetrenia ako gastro, alergológiu, imunológiu, kardiológiu, hematológiu a kožné, všade sú výsledky dobré. Bola jej operačne vzatá vzorka s mastocytómu a dva krát sme boli v Prešove na sérovú tryptázu, lebo ani Martinu to nechceli urobiť. Nikdy sme k dcére nepristupovali ako k chorej, je pravda, že pri kiahniach, ktoré mala 2x sme boli opatrní a testovali sme potraviny na nej, aj keď nemá žiadnu alergiu. Nemohla žiadne koncentrované vitamíny ako C a bylinkové sirupy, ale bežnú stravu v pohode, občas sa vysype po tvári, ale vraj to pre zvýšenú citlivosť tráviaceho traktu. Musím priznať, že častejšie ju bolievalo bruško a má každú črevnú virózu, ktorá je aktuálne v škole alebo bola v škôlke. Teraz čakáme na pubertu a vraj by to malo zmiznúť podľa profesora MUDr.Peča, kam chodíme niekoľko krát do roka. Asi takto.

misenka242
autor
24. júl 2019

@vea28 tento týždeň sme boli u MUDr. Vorčakovej v Martine a nasadila dcérke denerel ktorý musí užívať každý deň...ake antihistaminiká užíva tvoja dcérka?

misenka242
autor
24. júl 2019

@vea28 a ako myslíš zmiznúť....tie fľaky by mali celkovo zmiznúť? Si spokojná s MUDr.Pečom?

vea28
25. júl 2019

Áno, keďže sa zatiaľ nepotvrdilo, že sú na vnútorných orgánoch, tak na 90% by v období puberty mali úplne zmiznúť. Hormonálna zmena sa o to postará. Čakáme,tak som tiež zvedavá, lebo puberta dcére začína. Brali sme dlhodobo Zyrtec kvapky,ale teraz ich berie len, keď sa objaví dáka reakcia ako alergia. S profesorom MUDr. Pečom som spokojná, dlho čakáme v čakárni, ale je odborník,tak veľa ľudí k nemu chodí z celého Slovenska a ordinuje len jeden deň - v pondelok.

vea28
25. júl 2019

Môžem sa opýtať ako ste na tom vy?

misenka242
autor
25. júl 2019

@vea28 dr Peč je v univerzitnej nemocnici v Martine? Moja dcérka má 5 rôčkov a veľa fliacikov odhadom okolo 100 možno menej ma to po celom brušku chrbatiku zadočku krku a aj na hlavičke plus nohy...berie fenysfyl ale len keď ma reakciu...ale doktorka jej chce nasadiť denerel na každodenné užívanie keď ma tak veľa fliacikov...

vea28
26. júl 2019

Áno, má ambulanciu na kožnom a na opačnej strane chodby ako je detská kožná, ordinuje len v pondelok, ale nie cez prázdniny, až od septembra.

misenka242
autor
30. júl 2019

@vea28 aké antihistaminiká mate a ako často ich užívat

vea28
30. júl 2019

Dcéra neužíva nič. Iba občas Zyrtec kvapky ak má alergickú reakciu.

domca1987
30. sep 2019

Ahojte, pridám sa k vám.. Diagnostikovali nám ju v auguste.. Berieme denne 3×fenistil..chcem sa spýtať či ste niektorá, teda vaše detičky skúšali tú terapiu svetlom..

vea28
1. okt 2019

Ahoj, máme biopron lampu a aj všetky filtre,ale nebola u nás žiadna zmena po dlhodobom nasvecovaní.

domca1987
1. okt 2019

@vea28 ahoj.. lebo my sme sa o Tom dozvedeli,že to robia v Čechách..a zvažovali sme to.. tak teraz rozmýšľam,či kúpiť tú lampu..vôbec neviem akú a co všetko k tomu...

vea28
1. okt 2019

Skúsila by som na tvojom mieste si ju najskôr požičať, je to väčšia investícia. Ak vám situácia dovolí a ČR je blízko, informovala by som sa na tom pracovisku, hlavne, aké majú výsledky a pod.

domca1987
1. okt 2019

No skúsim zohnať niekde..a uvidím.. keby ťa to moc neoptazovalo,mohla by si mi prosím napísať celý ten názov tej lampy?... ďakujem ❤