Trojmesačný syn dostal zápal močového mechúra

baileyka
20. máj 2013

Mamičky prosím poraďťe mi.Moj trojmesačný syn dostal zápal močového mechúra 😲 Teraz sa lieči antibiotikami.Už je to lepšie ale nemám ani predstavu čo to spôsobilo a ako sa mám brániť aby sa mu to neopakovalo.Vopred ďakujem za rady.

marissenka
20. máj 2013

mala ked sa pocika ma ritku studenu ako zabka.tak sa snazim,aby bola stale v suchu...a moj starsi ma teraz taketo problemy,stale beha cikat,nemal zapal...a kazali nam sediet v teplej -az horucej vode.ale pri takom malom babatku a zapale neviem...kazdopadne skore uzdravenie prajeme! 🙂

lacamada
20. máj 2013

ahoj, moja mala tiež to prekonala keď mala 1,5 roka a absolútne netuším z čoho... Ale je také pravidlo(povedala mi naša pediatrička) ak sa zopakujú zápaly 3x v priebehu roka, môže ísť o reflux a to sa potom ďalej rieši, Samozrejme nechcem strašiť, ale ja už tiež dávam pozor a každú chvíľu dávam testovať moč. Ináč dobré sú brusnice,ak kojíte tak ich kľudne jedzte a veľmi dôležité je dbať na zvýšenú hygienu (ja som malú odmalička umývala pod tečúcou vodou, žiadne hygienické vreckovky....) + častejšie prebalovať+ zvýšiť prísun tekutín, nech sa tie baktérie čo najrýchlejšie vyplavia. Držíme malinkému palčeky, hlavne nech sa to už nezopakuje.

sissy27
20. máj 2013

@baileyka tak na toto ti najlepšie odpovie ošetrujúci lekár - urológ, my sme nevideli jeho rozbory a výsledky vyšetrení... pravdepodobnou príčinou u takého drobca bude plienka, či už sa tam stihla rozbujnieť nejaké baktéria alebo prechladol...

baileyka
autor
20. máj 2013

Ďakujem Vám 🙂 plienka to môže byť aj keď ho prebalujem každé tri hodiny, musím sa priznať že v noci menej často.Nechcem ho budiť ale asi to radšej urobím.Odkedy sme sa vrátili z nemocnice už som skončila s utierkami, používam ich len keď spí, inak vodu.Ale nerozumiem čo má zápal v moči spoločné s refluxom.To nie je problém s vracaním??prekvapuje ma ako všetko spolu súvisí.Moj malý vôbec negrgá a máva problémy s kolikou(dosť nám pomohol SAB), môže to súvisieť so zápalom?

baileyka
autor
20. máj 2013

@sissy27 bola to baktéria E.Coli 😢

lacamada
20. máj 2013

nie, to je iný typ, to z vracaním a žalúdočným refluxom nemá nič spoločné... Reflux je zrejme iba označenie pre nejakú vadu, či nedostatok... neviem, ale v každom prípade ich je viacero....

lacamada
20. máj 2013

volá sa to vesikoureterálny reflux..Ale nič neriešte, nestrachujte sa, veď detičky tieto zápaly mávajuú z času na čas, kiežby to bolo to jediné...

baileyka
autor
20. máj 2013

@lacamada aha chápem.Tak teda to nebudem riešiť ale vyľakalo ma to keďže je taký maličký.Práve som mu robila teplú kúpeľ a veľmi sa mu to páčilo.Vycikal sa bez bolesti 😅

lacamada
20. máj 2013

zlatíčko, tak nech sa mu rýchlo uľaví.