Trojročné dieťa 8. deň hnačkuje

mona333
14. júl 2015

Ahojte,moja dcéra uz 8 deň hnackuje a neviem to zastaviť. Skúšali sme smectu,čierne uhlie,banány,ryzovy odvar a stale nič. Je stale slabšia a chudne,co vám pomohlo? Bude mať tri roky.

lalus
14. júl 2015

@mona333 8 dní je veľa. choďte s ňou k lekárovi, nech ju pozrie, či už nie je aj dehydrovaná 😖

jaja1979
14. júl 2015

@mona333 Smer lekar - tam jedine spravit vytery, testy, moze mat salmonelu alebo nieco ine, nebojis sa, ze sa dehydruje? Osem dni je uz vela na hnacku...

mona333
autor
14. júl 2015

Boli sme včera,urobila CRP a vyter. CRP negatívne,vyter výsledky ešte nie su. Lekárka kazala len probiotika a diétu.

charlie1980
14. júl 2015

Ked je CRP negativne, nie je to vazne, no 8 dni je uz vela a moze sa dehydrovat. My sme teraz dosli z nemocnice, CRP bolo 56! Teploty do 41C, Zelene stolice s primesou krvi. Ak su a boli stolice riadnej farby, salmonela by to byt nemala. Skus uplne vysadit mliecne vyrobky, lepok setrne, pokracuj v diete, vela ryze a smectu.

mona333
autor
14. júl 2015

@charlie1980 týždeň uz je ryžu,zemiak,chlieb,suchare. Nič mliečne,mastné.Smectu pije denne a vôbec sa to nezlepsuje. Stolica má asi všetky farby aké môže mať.

charlie1980
14. júl 2015

@mona333 Tak ja by som uz isla asi do nemocnice, ked hovoris, ze slabne a chudne. Ona sa skor odvodnuje...nech jej doplnia tekutinu (infuzia) a tam nech jej urobia vysetrenia.

katarinamarkova
14. júl 2015

@mona333 co by po viac ako tyzdnovej hnacke a slabuckom, chudnucom dietati pomohlo?
uplne jednoduchy babsky recept: navsteva lekara!!!

katarinamarkova
14. júl 2015

@mona333
sorry....boli ste....dr. nic....tak ak skutocne slabne bezte do nemocnice, ked uz nic ine aspon jej daju infuzky.

lubkalubka1
14. júl 2015

áno, jednoznačne treba infúzie, určite stratila veľa minerálov, ktoré jej vedia aj ovplyvniť zdravie....takže nečakaj na výsledky výteru, niekedy to trvá veľmi dlho a choď do nemocnice!!!!

tykat
14. júl 2015

Ak slabne tak rozhodne do nemocnice, 8 dni je na 3r dieta pridlho, dehydrataciu zistis tak ze jej na chrbte ruky stlacis k sebe kozu do takeho kopceka a ak sa po pusteni ten kopcek dava do povodneho tvaru pomaly tak je dehydrovana.

jabadaba
14. júl 2015

@mona333 smer lekar a to neodkladne. 8 dni je vela. Hnacka by mala prejst samoliecbou tak do troch az piatich dni, dlhsie urcite trvat nema.

veriiii
14. júl 2015

@mona333 8.den?uz davno ste mali byt u lekara..u tak malych deti sa ani samoliecba neodporuca,alebo max 24 hodin a ak nie ej zlepsenie,tak k lekarovi..smecta, hylak, rehydratacne roztoky(nie samotna voda,,) su uzitocne a ucinne len u urcitych virusovych hnackach.ale rotavirus, echovirus, norovirus a pod alebo bakterialne hnacky musia byt liecene specialne..mala mozno potrebuje aj infuzku na zavodnenie..

sonetta
14. júl 2015

zavarane cucoriedky, ale bez tej stavy. to u nas doma zaberie vzdy. 8 dni je naozaj vela.
@mona333

didkes
14. júl 2015

Bud tvoja doktorka alebo ty nie ste pri zmysloch , u nas v nitre staci 8 riedkych stolic a uz je na infuzii a liecia ju neviem na co cakas, neznasam mamy co sedia na nete namiesto toho aby riesili zdravie tam kde treba

katarina644
14. júl 2015

@didkes tak pekne si to napisala. do prcic, my sme tiez najprv nechodili po doktoroch, teraz deti mali taku zakernu chorobu, ze sme skoncili postupne s detimi mesiac v nemocke. a videla som tam hnackove deti, aj moja tam chytila hnacky, nevedeli zastavit, prisla taka starsia sestricka zvysila smectu a prestala hned hnackovat.

katarina644
14. júl 2015

@mona333 mamicka, okamzita hospitalizacia do nemocnice, ak nechcete mat este horsie priznaky ake mate. kym sa da rychlo pomoct, treba konat.

mona333
autor
14. júl 2015

@sonetta ďakujem
Dehydrovana nie je,lekárka to kontrolovala. Je cula a hnaciek denne nie je vela,aj ked su denne. Konzultovala som aj s nemocnicou, dali nám roztok a probiotika.

@didkes dakujem za ocenenie,zdravie riešim s lekármi,len som chcela vedieť skúsenosť co môže este zastaviť hnacky, zápal nemá a pokiaľ nie je dehydrovana,tak lekárka nechce dať hospitalizovat

igiana
15. júl 2015

@mona333 musite uz len pockat na vysledky, tazko povedat, co to moze byt.

zuzik307
15. júl 2015

@didkes asi si si nevsimla, ze autorka pisala, ze u dr. bola den predtym, ako napisala tento prispevok 🙄

radhikaoswaldova
5. sep 2021

@mona333 co Malej nakoniec bolo? Ako ste to zvladli?

anielicek009
17. dec 2021

@radhikaoswaldova dobrý deň aj vy ste to mali?