Trojročné dieťa nechce jesť. Chce len mlieko

pupava36
13. apr 2018

Ahojte mamule, viem že to sem nepatrí ale neviem kde sa zaradiť. Mám taký problém a som zúfalá, moja malá mi nechce poriadne vôbec nič jesť, zo všetkého si dzobne len 3 krát s polievky len 3 lyžičky, chleba si odkusne len 2 krát a že stačí najradšej by sprepacenim chlastala od rána do večera mlieko, nič iné nerobíme len hlúpe mlieko kupujeme lebo nič poriadne nechce jesť, potom sa sťažuje že ju brucho boli, no ani sa jej nečudujem, to by ajna bolelo s toľkého pitia mlieka, už som skúšala jej nedať vôbec mlieko a to bola katastrofa, to sa s nami ani nebavila, stále plakala a pýtala a nič iné ani do úst nedala tak sme jej nakoniec mlieko museli dat, mamule prosím poraďte ako ju donútiť aby jedla normálne a normálne poriadne sa najedla jedla a nie len to hlúpe mlieko??

pribinak
14. apr 2018

Donútiť nijako, len postupne znižovať davku mlieka. Ponúkať pestrú stravu, ovocie, jogurty, masko, ryzu, zeleninu, zemiaky, pecivo
Uz je vonku krasne, predlžovať cas na ihrisku, aby sa vyhladovala, tam ponúknuť ovocie, rohlik s nátierkou, ...
Pevne nervy zelam

vytrvalost
14. apr 2018

Ahoj ,,púpava", súhlasím s ,,pribinákom". Chcem ešte poradiť navyše svojou osobnou skúsenosťou, lebo som tiež podobné zažila s mojou dcérou, keď mala 2 roky. Robila to, čo tvoja dcérka, takže ťa veľmi chápem, že si z toho znepokojená. Tak, ako to bolo: začala som z papania ako sú ŕaňajky obed večera robiť slávnostný ,,ceremoniál" 😀... Kúpila som deň predtým obrázkovú knihu, sadli sme si do inej izby, (skús to, aby nemala pocit že ,,musí" jesť) a pútavo som jej začala prerozprávať novú knihu. Počas toho, keď ju to ozaj zaujalo, som jej po kúskoch dávala lákavé raňajky. (Nikdy ju nenúť do jedenia)......postupne dcérka začala sama otvárať veľké ústa, hovorila ham a rýchlo pretáčala strany knižky. Začala sa už v krátkom čase tešiť ! - na jedenie..... Medzi hlavným jedlom som dala pauzu, išli sme von na ihrisko medzi deti.... Vyhladla, sama sa pýtala na obed domov, že chce papať a tešila sa, čo jej pripravím tentokrát 😊. Tiež vtedy pila mlieko, bolievalo ju po ňom bruško, tak som ho obmedzovala v menšej miere. (Poznm.: Skús ísť k lekárke či nemá intoleranciu na mlieko). Neskôr sme prešli na rastlinné mlieka. Ak sa mi podarí odfotiť, pošlem ti typ na jedny lákavé raňajky, ak budeš chcieť aj na obedy. 😊Pá a trpezlivosť.

vytrvalost
14. apr 2018
didi35
14. apr 2018

@vytrvalost To je zaujímavý spôsob ako naučiť deti jesť červene muchotravky

vytrvalost
14. apr 2018

@didi35 haha no, sú to vajíčka s rajčinkou a syrom 😂

didi35
15. apr 2018

@vytrvalost tak pozor na to 😉 Maji synovia zacali chodit na huby uz ako 4-rocni a veru muchotravku vedeli ze nemaju chutnat...

agathachristie
15. apr 2018

Podľa mňa ešte nikto nikdy problém s jedením nevyriešil nútením. Len núkať núkať núkať. Nepoznám dospelého čo by žil na mlieku tak snáď dcéra z toho vyrastie. Možno v škôlke keď uvidí jesť ostatné deti. Držím palce a prajem veľa trpezlivosti.

pupava36
autor
15. apr 2018

@vytrvalost ďakujem, tak záhada bolaveho bruška je vyriesena, boli sme u lekára na gastre a zistilo sa že malej nič nieje a vážená slečna si to len vymyslela len aby dostala mlieko, a keď už mala flasu v ruke už ju zrazu bruško nebolelo 😂😂😂

vytrvalost
19. apr 2018

Predstav si, tak to som rada😘 prajem dcérke veľa zdravia aj tebe. Tak je dobre. 👍 Ja som bola PN už som oki. Pa 🍼🍼🍼 VEĽMI SA TEŠÍM 😃 že ste veselé.🙋

silvicka247
3. dec 2023

@pupava36 dobry den, ako ste prosim dopadli? Mam doma 1,5 rocneho a tiez odmieta vsetko uz som na prasky.