Trojročný syn má sopeľ

laicka
14. dec 2014

AHhojte, potrebujem radu, alebo sa vyzalovat alebo ja uz neviem co...pred dvoma tyzdnami zacal trojrocny syn soplit, husty biely sopel, potom stratil hlas - laryngitida, zacali sople zelene ale take ze dovidenia, a potom kasel. Nasadili nam solmucol prasok plus kvapky do nosa, zvlhcovac vzduch atd, ved to poznate...kasle, resp. krasne vykasliava uz len sem tam ale teraz zas, ked uz ma ist do skolky sa zo zeleneho, potom zlteho a potom bieleho sopla zacala objavovat v nose vodicka...vyteka mu priesvitny soplik a ja sa pytam...su to dozvuky choroby alebo nam zas neico zacina...do skolky nesiel, liecil sa doma, naparoval sa pekne a pod....ide ma uz porazit..aky mate na to nazor, moze ist do skolky? v piatok dr zhodnotila ze je ok, zep kne vykasliava a ze uz nie je infekcny, z toho usudzujem ze tu skolku schvalila, lenze jemu vtedy z nosa netieklo, fukal huste hlieny. tiec mu zacalo dnes

lalinko2010
14. dec 2014

ahoj, pytajte sa na alergologiu, nech spravia vysetrenia na imunitu. myslim ze je prvy rok v skolke, soplik neni problem, tecuci, priesvitny, problem je zeleny, zlty a podobne.
ak lekarka povedala ze moze do skolky, tak moze do skolky, ale zase ja som nazoru ze dieta nemusi za kazdu cenu zostat doma ak kasle, ma soplik - aj ked niekto nebude so mnou suhlasit. treba nechat dieta aby nadobudlo imunitu, nie furt tlacit lieky-do nosa, na kasel.
na kasel nabuduce vyskusaj med s cibulou- do medu nakrajaj cibulu a potom daj synovi na lyzicku aby zjedol, je to lepsie ako tie sirupy z lekarne. opakuj niekolko krat denne...
do nosteka vyplachy s vincentkou-ziadne kvapky...

siska53
14. dec 2014

@laicka ak ma pocit,zr je inak ok,tak ho daj. Vsak uz len 5dni..
@lalinko2010 to je sice fajn,no uz 2.x sa nam stalo,ze som ho poslala,vsak ma len soplik alebo vsak len trochu soplik a sem-tam zakasle. 1.x skoncil so zapalom stredneho ucha nakoniec a 2x teraz nepomohlo ani to,ze bol len 1den v skolke (v stredu),odvtedy je opat doma,lebo s arozkaslal a rozsoplil. A neprechadza to,hoci smrka,zvlhcujeme,domaci sirup na kasel,caje aj sypane na take veci urcene...sopel sa napriek tomu zmenim na zeleny,dostal od piatka vecer horucku,ktora sa znizi len vdaka panadolu ci nurofenu,vcera poobede sme nasadili bioparox a dnes sme uz absolvovali aj navstevu dr. Dostal pamycon,mame davat kvapky do nosa... Ze to je z toho,lebo nema chytene ani hrdlo a aj dychanie ma inak uplne ciste. A to iste skonstatovala este v pondelok imunologicka (to mam este len plny nos a obcas zakaslal). A teraz co? V takomto stave este nebol... Tolko tych farmablbosti na znizenie,co teraz.vybral hadam za cele predosle obdobie. Vzdy stacila jedna davka,ak vobec,aj to viac od bolesti a zrazu toto.
Tak zas neviem,ci je to uplne tak dobry napad...uz neviem fakt,co viac spravit. Davamr kalobu,cecko... Neviem,ci nenasadim aj sinupret. V liecbe kvoli nosnej mandli pokracujeme...fakt uz neviem,co a tym...