Trojtýždňové bábätko sa nemôže vykakať

katka3212
24. apr 2023

Ahojte , už tretí deň sa nemôže vykakať a veľmi preto plače. Cez deň prdká, potom začne silno tlačiť, až je červený a skončí to plačom. Nevie kvôli tomu ani normálne zaspať, lebo stále sa zobudí na tlačenie . Je dojčený, ale pred včerom som mu 2x podala UM Hipp Combiotik 1 . Môže to byť týmto ?

Skúšali sme aj pár kvapiek Espumisan, aj rektalnu rúrku ale nič nepomohlo . Viete mi niečo poradiť ? Nemôžem pozerat ako sa takto trápi .

Doteraz mal stolicu 2-4 x denne .

Ďakujem

kapanek1
24. apr 2023

@katka3212 mojmu pomohlo ze ked som videla ze tlaci tak som mu rozopla plienku a ked zatiacil tak som mu ja pritlacila jeho kolienka k brusku, potom zas nozicky vystrela a ked zas zatlacil zas nozicky k brusku.

zuzanka.zuzu
24. apr 2023

to strašne chválené hipp combiotik môjmu spôsobilo to isté 🙈 na druhý deň som sa vrátila k bežne kritizovanému nutrilonu a má ho už 2 roky 🙂

katka3212
autor
24. apr 2023

@kapanek1 skúšali sme aj toto, aj masáž bruška ale nič nepomáha .

nnnuuunnn
24. apr 2023

Tak skús nejaký čajík feniklovy, alebo aj čaj s mliekom.

nikpa
24. apr 2023

@katka3212 zrejme to bude z toho UM. Nedávaj mu ho už, ak musíš dokrmovat tak zvoľ iné, vhodné pri zápche, porad sa s pediatričkou alebo v lekárni. Nerozumiem, že ani rektalna rurka nepomáha. Našim vždy zabrala. Ak teda aj kojis, jedz veľa vlákniny, kaša z ovsených vločiek, slivková šťava, rozmočene ľanové semiačka.... Ten espumisan vymen za sab simpex, je to síce rovnaká účinná látka ale iny výrobca. Synovi espumisan robil zle ale sam s. mu pomohol. A probiotiká mu dávaj ale dlhšie, kľudne 2-3 mesiace. Inak nič extra neporadim, masírovať po každom jedle cvičiť, teplé kúpele a skúšať tu rektalnu rúrku. Držím palce nech sa polepší.

zoja1234
25. apr 2023

@katka3212 namoč jeho rektalny teplomer do olejceka ( napríklad detského olivového), a strc mu ho do zadku ako keby si mu išla merať teplotu. Len na par sekúnd. U nás toto vždy zaberie pri zapeceni 😊

radovanaa
26. apr 2023

@katka3212 ja som dávala kminovy čaj slabučky som mu vždy robila a hneď ako to vypil tak sa vykakal a tento čaj mu veľmi pomohol aj pri nadúvani