Trojtýždňové bábätko zvracia

miahavash
1. nov 2014

mozno budem na totálku za debila ale skusim to .. od vcera rana kr dost maly plačlivý .. vlastne najviac kedy plače je ráno od tej 5tej do tej 8-9 .. zaspi mi po krmeni ale len na pol hodinku a znovu je hore a plače .. sme na UM .. teraz pijeme aptamil anti-colic predtym sme pili SMA .. ked sme pili SMA tak maly nevedel kakat, mal krce, plakal, nevedel sa vyprdiet .. nevedela som ze to je z toho mlieka a myslela som si ze to je kolika tak sme presli na to mlieko Aptamil .. od kedy ho pije prdi, nema krce a kaka pekne .. ale vcera kakal 3x a to z neho doslova vystrelilo . nebola to vodnata hnacka ale bolo to riedsie .. a dost to nakyslasto zapacha .. myslite ze tym ked nema koliku a ja som mu nasadila mlieko proti kolike mu mohlo zacat robit zle ? este som zabudla ze vcera neviem ci to bol kašel alebo sa len dusil slinami ale do 20min zakaslal asi tak 6x .. potom cely vecer nic a dnes rano zas plus k tomu vyzvracal zltu zvratku ktora sa celkom dost tahala .. nos plny nema .. za posledne dva dni mi aj dost lape po dychu .. tak divne híka .. ozaj neviem co robit .. je nachladeny? robi mu zle to mlieko? mam volat midwife? dakujem za rady/nazory ... /dufam ze nevadi ak pridam foto tej malej zvratky ale taku som u neho este ozaj nevidela /

rainbow1
1. nov 2014

@miahavash ahoj, sic poradiť moc neviem, ale ja by som určite išla k lekárke, ak 4 týždňové bábo lapá po dychu nie je to sranda

a2303
1. nov 2014

Môj malý zvracal keď mu dali v pôrodnici UM a ešte sme vtedy nevedeli, že má alergiu na mlieko. Zvracal po krmení tak, že ho museli odstávať. Akonáhle som začala kojiť bolo všetko ok. Takže u nás to bola alergia na bielkovinu kravského mlieka. Držím palce!

liebling98
1. nov 2014

@miahavash mlieko proti kolike mu môžeš dávať, neublíži mu, aj keď by nemal koliky.
Čo sa týka toho híkania, kašľania a grckania, môže sa jednať o skrytý reflux, pri kŕmení ho drž tak, aby mal hornú časť tela vyššie a nožičky nižšie, po kŕmení nechať dlho odgrgnúť a polohovať postieľku, aby mal vrchnú časť tela trochu vyššie. Ale nedávaj mu vankúš pod hlavu, podlož celý matrac nejakou knihou napríklad.
To híkanie a lapanie po dychu však môže byť aj prejavom začínajúcej laryngitídy, čo u tak malého bábätka nie je sranda. To by už mal vidieť lekár, alebo keď spomínaš midwife, tak aspoň tá, aby ho popočúvala a posúdila závažnosť problému. To vygrcnutie mi príde ako hlien s mliekom.
Nemá teplotu?
Hlavne kľud. A neboj sa, nie si za blbú. Si normálna starostlivá mamina malinkeho bábätka.

csenibaba
1. nov 2014

@miahavash ahoj,môj maly mal reflux na zaciatku len sryty -stále plakal,kaslal a v noci alebo pocas sna dusil ,apotom uz zacal prúdom vracat niekedy aj pposedacky.Vyskúsali sme zopár druhov UM kym sme nasli ten co mu najviac vyhovovalo..

nanka3
1. nov 2014

@miahavash ahoj, podla mna ma reflux, mliecko sa mu vracia spat, niekedy nemusi pri refluxe zvracat, pretoze mlieko ostava v hrtane, ale to moze byt pricina toho ze kasle, alebo lapa po dychu... skus mu davat papat vo zvysenej polohe, potom poriadne odgrgnut, ak si vie, ak nie, tak ho ponos vo vertikalnej polohe, tiez podloz nohy postielky, alebo podloz madrac aby bola hlavicka vyssie ako brusko, inak mozes skusit aj nejake kvapky/sirup proti refluxu, niekedy je dobre dat 2-3 lyzicky caju/ dojcenskej vody po mliecku, aby splachlo mliecko 😉

miahavash
autor
1. nov 2014

@nanka3 a nema byt ze pri refluxe deti zvracaju oblukom alebo proste viac? pretoze moj vygrcne len take malinke mnozstvo ale vzdy po krmeni

trgypadl
1. nov 2014

@miahavash a poriadne si odgrgne?

nanka3
1. nov 2014

@miahavash reflux v podstate znamena, ze sa jedlo vracia spat, teda zo zaludka, do ust, pripadne len do pazeraka, a je jedno, ci je to lyzicka, alebo mliecko " ide prudom" , jednoducho traviaci trakt este nie je dostatocne zrely, chce to cas, skus si precitat toto:http://babetko.rodinka.sk/babaetko-po-tyzdni/novorodeniatko/reflux-novorodenec/

miahavash
autor
1. nov 2014

@trgypadl kedy ako .. niekedy si grgne aj 3x za sebou a tak paradne a inokedy mi negrgne ani do pol hodiny ale zaspi ..
@nanka3 aha takze je mozne ze ma ten reflux .. mam to spomenut midwife?

trgypadl
1. nov 2014

@miahavash dolezite je,aby si poriadne odgrgol,a ak zaspi tak ho nechat vo zvysenej polohe...ten reflux moze potvrdit iba lekar a vysetrenie

trgypadl
1. nov 2014

@miahavash kolko krat za den grcka?

nanka3
1. nov 2014

@miahavash nie je potrebne, aby si dieta grglo stale, niekedy, ked papa tak, ze je dobre prisate a nehlta, tak si nenataha ziaden vzduch, a preto si ani nepotrebuje odgrnut, to odgrgnutie je fajn, ak vidis, ze sa babo prisava, pusta a prisa/ pusta dokola alebo, ak nie je celkom dobre prisate, vrti sa.... vtedy si casto nasaje vzduch a to jej v brusku moze vadit... pri grgnuti vzduch vytlaci von... , ten reflux maju inak vsetky deticky, niektore vsak malicko, grcnu si trosku a v pohode, nemaju s nim vacsie tazkosti, niektore grcaju vela, kamoskina malicka vyzvracala vsetko co zjedla, takze si musela odsavat mliecko a taky prasok do neho sypala na zahustenie a potom nakrmila z flase, casto vsak pri refluxe dochadza k paleniu zahy.... a toto moze byt vacsi problem ako zvracanie.... palenie zahy je fakt neprijemne, osobne s nim skusenost nemam, ale manzel ano, bez tabletky to niekedy nejde, a toto moze trapit aj babatko, na to su dobre niektore sirupy, tu na SR napr. gastrotuss. Midwife to mozes spomenut a uvidis, co ti povie, pravdepodobne len tolko, ze z toho casom vyrastie.... mozes skusit ten sirup, ale ked babatku nerobi problem, ze si trosku mliecka vygrcne a je spokojne, tak je to ok, nic sa nedeje. Nasa mala je velmi nervozna chvilu po kojeni, myslim, ze ju pali zaha, tak davame sirup.

miahavash
autor
1. nov 2014

@trgypadl no po kazdom jedeni .. takze grca kazde 2hodinky.

trgypadl
1. nov 2014

@miahavash kolko vypije mliecka v ml?

miahavash
autor
1. nov 2014

@trgypadl 90ml ale kedy ako.. obcas mi cucne 40 a o hodinku na to 60 .. niekedy sa stane ze stiahne cele 120ml a spi aj 4 hod ..celkom mame bordel v tom krmeni .. raz spapa tak a raz tak ..

trgypadl
1. nov 2014

@miahavash davas mu presne kazde 2 hodiny?

miahavash
autor
1. nov 2014

@trgypadl noooo praveze ani nie .. davam mu kedy si vypyta ..

januxas48
1. nov 2014

moja mala vracala pravidelne od porodnice, po kazdom jedeni medzi jedlami a tiez som vyskusala vsetky "triky" a nakoniec som sa docitala ze to prejde samo, neverila som tomu ale presne ako jej minulo sedem mesiacov prestala uplne vracat a mame pokoj, reflux nemala lebo reflux je vtedy, ked vracia prudom a "do dialky" moja len tak "pustila" mliecko,.. bola plne kojena.

exupery
1. nov 2014

Riesila by som to s lekarom...pravdepodobne kyselina,skryty reflux...zalezi kolko toho vygrcne a ako casto,mne toto skor pride ako zlc a nie mlieko....zvysena poloha po krmeni aj pocas spanku,v kociku,kdekolvek,niektorym detom pomoze nasadit probiotika a moja najlesia pomocka ak je na UM co najdlhsie pouzivat cumlik s najmensou dierkou,cim nasaje menej vzduchu tym lepsie,aj ked to mlieko pije pol hodinu...inak na kyselinu existuje sirup gastrotuss od narodenia

trgypadl
1. nov 2014

@miahavash pisala si,ze grcka skoro kazde dve hodky po krmeni,takze ako teda?

miahavash
autor
1. nov 2014

@trgypadl tak takto vacsinou sa budi kazde 2-3 hodiny na to ze je hladny.. nemame rezim ziaden raz papa za 2hod potom o 1hod. potom moze ze az o 4 .. ale po kazdom jedeni vygrcne nieco ..obcas aj pol hodinu po jedeni ...

trgypadl
1. nov 2014

@miahavash moze to byt aj tym,ze mu davas vela mliecka,kolko asi vypije za den?

hatapkagb
1. nov 2014

@miahavash Ahoj,Urcite kontaktuj GP alebo Health visitor,alebo Midwife.Neviem kde si,ale ja uz midwife nemam,uz skoncili s nami,teraz len gp,alebo health visitor,vzdy ak mas nejaky problem kontaktuj ich,kludne rano zavolaj a povedz co je s malym.

zzuzzik
1. nov 2014

@miahavash neviem presne lebo ja kojim, ale viem ze v porodnici mi kazali, ze ak budem davat umele mlieko tak raz za tri hodiny, skor nie, ak budem kojit tak na poziadanie babatka. skus sa aj na to spytat, ci mu nedavas pricasto. to mlieko nestiha stravit, potom vypije dalsie a moze byt z toho zle. Drzim palce

danielita18
1. nov 2014

ahoj ja osobne si myslím že reflux nemá, grcká ti hlieny nemusí mat plný noštek ani sopel mu nemusí ist on to má len niekde v krku a steká mu to do žaludká a preto ti vracia, moj to mával často ked bol bábo nikdy nemal sopel že by mu tiekol ja by som mu kupila nejaký sirup na odhlienenie aj ked u takého babenka ti neviem poradit nasmu sa to vždy tak do troch dní stratilo, asi to ma po mne lebo ja nikdy nemam poriadnu nádchu len zadnúa je to veľmi nepríjemne ale určite mu vyvýš matrac v postielke tak aby mal podloženu hlavicku aj s chrbatikom nie len hlavu nech je tak zo šikma a aj na bok ho davaj, raz na jeden raz na druhý nikdy nenchavaj v rovine natoto sú dobre aj zavinovačky dnesna moderná doba ich odcudzuje ale dieta je pevne uložene a ked si ho vyvýšiš tak sa ti nešmýka ked je zaviazané keby mu vadilo mliečko tak to by ti iné šable hádzal nášmu nesadol sunar a u nas to lietalo cez celú obývačku a možno ti hýka preto lebo sa mu zle dýcha a prehlta ked to ma v krku akmáš moznost kúp nejakú morskú vodu alebo ak tam mate libenar niečo podobne kvapni do nosteka pockaj 2 min a odsaj možno noečo pojde

milenka74
1. nov 2014

@miahavash moj maly mal skryty reflux a prislo sa na to az ked ostal v nemocnici ,ked sa mu opkalovali zapaly priedusiek.
Najstarsi tiez zo zaciatku vracal malo a potom prudom,ale on zasa z toho vyrastol.Asi je to rozne.

miahavash
autor
2. nov 2014

@trgypadl myslim ze asi to bude tym lebo ked sme boli na poslednej kontrole u midwife tak sa ma pytsla ako cadyo papa.. povedala som ze kazde 2-3hod a ona nam do knizky zapisala 3hod. ale co mam robit ked mi po 2hod vrieska jak keby tyzden nejedol

trgypadl
2. nov 2014

@miahavash ked place neznamena,ze musi byt hned hladne...moze byt pocikane,pokakane,pripadne potrebuje polaskat

miahavash
autor
2. nov 2014

@trgypadl jooj ved to samozrejme vykonam . jasne ze do neho netrepem flasu s jedlom hned ked zamrnčí vzdy kuknem ci neplace koli niecomu inemu nez je hlad .. niekedy sa mi ho podari na chvilu oblbnut trochou cajikom ale dlho mu to nevydrzi ..

trgypadl
2. nov 2014

@miahavash aspon tie tri hodky mu nechat pauzu,lebo z toho moze grckavat...