Trvajúca horúčka u 2 ročného syna bez ďalších príznakov

henrieta16
19. aug 2012

Ahojte, neviete mi niektorá poradiť, resp, stretli ste sa už u dieťaťa s horúčkou, ktorá trvala a nemala akékoľvek iné príznaky? Môj 2ročný chlapček má od štvrtka teploty a stále sa vracajú. V sobotu sme boli aj na pohotovosti, ale nič nám nezistili. Nekašle, nesoplí, moč má v poriadku, aj krv, boli sme na krvný obraz, lebo je trošku anemický. Iné vyšetrenia nám nerobili. No teploty stále sú, dajú sa znížiť iba čípkom alebo nurofenom, ktoré nám dr. kázala striedať. Zajtra sa chystáme k pediatrovi, ale som z toho veľmi nervózna, lebo neviem, čo mu je. Na nič sa nesťažuje, nič ho nebolí, pekne papká a je aktívny. No príde večer a je tu teplota, tiež ráno a v priebehu dňa je to v poriadku. Stretli ste sa už z niečim takým? Už som rozmýšľala, či to nie je nejaká viróza, ale tá by sa podľa mňa prejavila hnačkami, vracaním a on nič. Som z toho už zúfala. ☹

luciferkax
19. aug 2012

Ahoj, môj synček máva často takéto choroby, pomôže viac vyležať, aj ked dvojročného zrejme len ťažko prinútiš, zvýš dávku vitamínu "C" a dávaj veľa piť, nemôže byť dehydrovaný, pije ti dosť?

gubcikova
19. aug 2012

my sme pri dcérke mali teploty 38,8 5dní potom zmizli.teraz sme pri synovi mali teploty týždeň 38,3 a potom zmizli.znovu sa objavili po mesiaci a to mal teploty 39,2 a mal ich 3 dni

darina2010
19. aug 2012

aj my sme mali takéto teploty bez príznakov choroby, ale u malého to podľa mňa môže byť anémia spojená s vyčerpanosťou a preto sa to prejavy až večer, vyčerpanosť = u niektorých detí aj teplota. Skús poriešiť anémiu

reisi
19. aug 2012

Ahoj. Moj syn tiez tak podobne, od piatku. Myslim si, ze to bude viroza. Zajtra ho behnem dat pozriet pediatricke.

evina57
19. aug 2012

mna napadli iba zúbky..rastu do 3 rokov..neviem či už máte všetky...
moj malý mal prednedávnom den horučku večer, na druhy den nič a zase na 3 den horučka večer..u mojho to su 100% zúbky..tiež bol aktívny, všetko ok ako inokedy..

cerez
19. aug 2012

Strelím len tak od boku. Teplomer je v poriadku? Nedávno som čítala článok jednej mamičky v mamičkovskom časopise ako sa trápila s teplotou u svojho dieťaťa. Dieťa čiperné, papalo, hralo sa, ale na teplomery T vysoká. Na pohotovosti nenašli nič, pediater tiež nič a poslali ich na pozorovanie do nemocnice. Prekvapením bolo to, že im každú chvíľu merali T a dieťa T nemalo. Poslali ich domov a čudujte sa, dieťa malo doma vysokú T. Nakoniec mamička zistila, že teplomer má zlú batériu.

severanka96
19. aug 2012

mne sa stalo pri dvoch teplomeroch že teplomer zlyhal....ale žial naopak,neral menel že mal ☹( a o moc ☹( tak ich vždy najprv skúšam na sebe a potom meriam malému ked je problém...u nás na horúčku najzaberá kúpeľ no to musím ísť spolu lebo sa bojí letnej vody...a k veci,lekár ti tiež povie najskôr že je to viroza,jedine ti dá dietu ale aspoň budeš kľudnejšia 🙂))

zigzag
19. aug 2012

@henrieta16 a nebol ockovany ? niekedy trva kym sa telicko vysporiada s vakcinou dlhsie ako par dni po ockovani.....

koralinka
19. aug 2012

moja mala to má tiež má síce len 13 mes a idu jej asi zuby ale v máji sme boli aj v nemocnici lebo 40tku asi 3 dni čula čiperna hrala sa neplakala rehotala a potom po nemocnici utlm uplne bola psychicky hotová bála sa aj babky dedka

teraz zas stredu ju to chytilo a piatok skončilo zubky ešte nevyšli ale stale ukazuje na ne tak si myslím že asi tie

henrieta16
autor
19. aug 2012

@luciferkax toto že on pije veľmi veľa, aj pekne papká. V tom by som problém nevidela. Okrem toho mu dávam do čaju aj vitamín C.

henrieta16
autor
19. aug 2012

@darina2010 dr. mi povedala, že to s tým nič nebude mať a kázala mi podávať mu nadalej kvapky - železo. Kdesi som teraz čítala, že sa to volá šiesta choroba. Vraj sa po treťom dni ukážu vyrážky a potom rýchlo zmiznú. No tak som teda zvedavá na zajtra. 😖

henrieta16
autor
19. aug 2012

@evina57 zúbky asi nie, má ich už všetky. Musím s ním zajtra do poradne. 😒

henrieta16
autor
19. aug 2012

@cerez teplomer je v poriadku, máme aj digitálny a ešte aj ortuťový, ten to meria presne. Som zvedavá, či mu v noci zase teplota nevyskočí. 😔

henrieta16
autor
19. aug 2012

@zigzag očkovaný nebol, všetky potrebné očkovania už má davno za sebou.

henrieta16
autor
19. aug 2012

Ale fakt dakujem kočky, zajtra dám vedieť, ako sme dopadli u pediatra. 🙂

zigzag
19. aug 2012

@henrieta16 no uvidite, drzime palce, aby bol drobec cim skor fit, 😉 daj vediet ako ste dopadli....

henrieta16
autor
19. aug 2012

@zigzag dakujem, si zlatá, zajtra dám vedieť 😉

sunnysummer
19. aug 2012

@henrieta16 my sme to mli 2x. prvy krat to bola zapal stredneho ucha (teploty trvali tyzden a prislo sa na to az tak, ze mu praskol bubienok 😒 ) nemal inak ziadne problemy mimo tej teploty, ani crp ani bolesti, sople nic..
a druhy krat teraz, 11 dni, uz sa nam nedarilo zrazat teploty a boli sme aj v nemocke s podozrenim na infekcnu mononukleozu. ale sa to nepotvrdilo, takze diagnozu nevieme a to mu vysetrovali uplne vsetko. aj sono krku aj brucha, orl, odbery od vymyslu sveta, vytery, moc. vsetko mal v poriadku. takze nejaka zahada... ale uz je v poriadku. nech je maly rychlo fit!

zigzag
19. aug 2012

@henrieta16 no teplota znamena,,ze telicko s niecim bojuje, snazi sa niecoho zbavit,znicit bacil teplotou.... samotna teplota nie je choroba, ale iba obranny mechanizmus imunitneho systemu..... som zvadava, co povedia lekari, urcite neake odbery urobia,,, drzim palce,aby pomohli, a zistili o co ide..., my mavame zvysenu teplotu teraz tiez, ale my to mame zo zubkov, vsetko si strka do pusy, kopu bacilov pojedol 😖 ale nic strasne zase 😉

zuzana2000
19. aug 2012

@henrieta16 Aj my sme tak bojovali s teplotami od nedeľe do štvrtku...teplota 39,4 , zrazili sme ju nurofenom....no akonáhle prestal učinkovať, teplota opäť, najhoršie boli noci.....iné príznaky žiadne.....dokotrka má dovolenku, tak som to riešila len nurofenom.....zatial je v pohode.....no už sme to mali dva krát, že takéto teploty asi štyri , päť dní....a potom vyrážky.....tie sa teraz ani neobjavili.....dúfam, že na nás nič nelezie a teploty už nebudú......držím palčeky, nech ste rýchlo o.k.

marianka0101
20. aug 2012

@henrieta16 ahoj a ako vysoke su tie teploty? Mna napadla piata alebo siesta choroba. Tiez sme si tym presli. Po par dnoch sa ti nozno maly vyhadze, su to skor flaky ako vyrazky. To by znamenalo, ze je po chorobe

henrieta16
autor
20. aug 2012

@marianka0101 ahoj, no tiež som sa o tom dočítala. Môže to byť tá šiesta choroba. Dneska je to štvrtý deň, ale v noci a ráno už teplotu nemal a je bez vyrážok.