Tvrdá stolica po Sunare

macka1555
26. jún 2014

Ahojte mamini. Mame jeden velky problem. Ja mam malo mliecka a tak musim malu prikrmovat. Davame jej sunar a po nom ma mala strasne tvrdu stolicu a tteraz sa nemote vykakat chudatko moje. Asi skusime nutrilonm

kikushka2386
26. jún 2014

@macka1555 ahoj.kazde dieta znasa um inak.ak zapekava zmen ho.osobne sunar malu tiez zapekal tak som zmenila za nutrilon

gabinecka_
26. jún 2014

@macka1555 určite by som volala laktačnú poradkyňu z mamily, málo mliečka je spôsobené pravdepodobne nejakou chybou, ktorú nevedomky robíte pri dojčení. Laktačná vám ju pomôže odstrániť a budete môcť dojčiť. Je to Jednoduchšie pre vás, milion krát zdravšie pre bábätko a v neposlednom rade lacnejšie 🙂 "Spojazdniť" dojčenie je pri prvom dieťaťi najťažšie, ale ak to vybojujete, získate tým veľa pre seba aj bábätko. A verte mi viem o čom hovorím 🙂 Ak by ste sa rozhodli predsa dávať UM, pomôže vám probiotikum Biogaya. Treba ho užívať dlhodobo. Prajem veľa síl a trpezlivosti 🙂

ellca123
26. jún 2014

sunar robi zapchu,zmente znacku
dnes je toho neurekom

luba41
26. jún 2014

ja sa pripájam k názoru-ste ešte len na začiatku dojčenia, aj dojčiť sa treba naučiť / netreba to riešiť hned UM/..málo mliečka neexistuje, je len nesprávna technika dojčenia a to sa dá vo väčšine prípadov napraviť...kontaktovať laktačnú poradkynu-vysvetlí poradí, ukáže, uteší a pod..škoda si to pokaziť hned na začiatku... 😉

macka1555
autor
29. jún 2014

no tak sme dali nutilon a k tomu nam poradili espumisan. vraj to podporuje travenie len sa bojim aby nam potom neprestala malinka poprdkat. dostava aj feniklovy cajik pre istotu. a
@luba41 ja mam malo mlieka kvoli chorobe. a kojit ju nemozem pretoze sa mi mala neprisaje. uz v nemocnici som mala s tym problemi. hlave kvoli tomu ze mi mlieko tieklo a mala sa mi dusila potom a ked prestala tahat tak sa mi znovu vcucli bradavky. problem je v tom ze sa mi nevistupia. preto musim odsavat. a teraz berie antibiotika ktore mi doktorka predpisala pretoze mam nabeh na zapal priedusiek a grckala mi z toho mlieka tak sa jej ho bojim davat.

luba41
29. jún 2014

@macka1555 ved preto Ti píšem, že máte nesprávnu techniku dojčenia...zavolaj si tú laktačnú hned a odstránite to všetko behom pár dní..a môžeš v pohode naplno dojčiť...pomôže naučiť bábätko prisávať sa, vcucnuté bradvky by nemali byť problém, lebo bábo sa prisáva na dvorec..píšeš, že si mala veľa mlieka a to robilo malej problém..ATB popri dojčení tiež nie sú problém, maminy dojčia aj pri chorobe a liečia sa-aj ked majú zápal prsníkov, ale neprestávajú dojčiť..lebo to by hned znamenalo poklesnutie tvorby MM..grckanie je u bábätiek normálna vec, to nebolo Tvojím mliekom..a ked odsávaš, odsávačkou nikdy nevytiahneš tolko mlieka, ako si bábo vie samo vytiahnuť, takže to vôbec nesleduj..to je úplne iný systém..fakt viem, o čom píšem..robila som podobné chyby a tým som si celé dojčenie pokazila 😒
napr http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... tu máš kontakty
a prečítaj si články z tej stránky..

petra735
29. okt 2022

Každému babu zapasuje iné mliečko... Môjmu najviac Sunar, ale ako vidím tvojmu nie. Nemajú strachy, skúšaj, určite nájdeš to správne 😉