Ultrazvukový inhalátor

brky
14. nov 2022

Ahojte zaobstarali sme si pre dceru ultrazvukový inhalator MICROAIR U100 OMRON nakolko ma z kompresoroveho inhalatora paniku aby som ju mohla nainhalovat ked spi, ze o tom nevie. Nemate niekto skusenosti ci do takéhoto typu ultrazvukových inhalatorov moze ist inhalačné roztok ako Ambrobene, Bromhexin, alebo Mucosolvan? Viem ze tam nesmie ist Vincentka ale iba fyziologické roztoky ako je Aliamare a podobe. Chcela by som vediet ci tam mozem dat aj niečo z tychto mukolytickych liečiv.

81anina
14. nov 2022

@brky no myslím že do týchto ultrazvukových práve nemôžu ísť ani tie liečivé roztoky ambrobene lebo sú husté. Čo sa píše v návode?

81anina
14. nov 2022

@brky inak aj môj 3 r mal paniku a reval ako túr so zapchatymi ušami aby som to vypla. Tak som inhalovala ja a on si na to zvykol a už si sám pýta inhalovať

brky
autor
14. nov 2022

@81anina v návode od inhalatora neni pisane nic co sa moze nemoze inhalovať. Pisala som výrobcovi ten mi dal odpoved ze mam kontaktovať konkrétnych výrobcov liečiv 😐
Ja som skusala uz vsetko aj ja som inhalovala pred dnou a tak som sa ju snazila naučiť trapila som sa stym rok tak uz som to vzdala

81anina
14. nov 2022

@brky Toto je napísané v pribalovom letáku k Ambrobene. Ja ho riedim v pomere 1:1 napr. 2ml ambrobene a 2ml Vincentky ty pouzi vodu keď nemôže ísť Vincentka. No vyskúšaj snáď sa inhalátor nepokazí.

brky
autor
14. nov 2022

@81anina skusim hadam to nepokazim dakujem 🙂