Umrnčané zlatíčka

zszudorova
1. aug 2013

Zeny ktore mate umrncane deti, ako to zvladate? malinka mi prvy mesiac ziapala vkuse, kvoli brusku, potom prestala. asi na tyzden. prisli problemy so spanim, ziapala zase lebo bola vycerpana. v 3mesiacoch ju to preslo asi na 2tyzdne kedy krasne spala, bola usmievava, pokojna...potom to zacalo zase, vrieskanie, nespanie, uspavanie na rukach, nocne budenie (predtym aspon v noci spala dobre)-pripisovala som to teplu, a takto to pokracuje do dnes, mala ma 6 a pol mesiaca a cele dni premrnci, ako sa ,,stupnuje,, den stupnuje sa aj mrncanie....chvilu sa zabava, potom zase mrnci alebo z nicoho nic zacne revat...noci su priam otrasne...vobec nespim, vkuse sa mrvi,bucha do postielky,kope,mrnci,hlada dudel,najnovsie robi luk,vykruca krk ale tak ze sa az bojim ze si ho zlomi, neviem ju ani poriadne dat do normalnej polohy,prebalovanie a vlastne vsetko je hra o nervy lebo je neustale v pohybe....pretacat sa uz vie, snazi sa plazit-lozit...takze teraz to pripisujem zase teplu,dost sa poti v spanku, zubom, zatial ma len jeden prerezany...mne by to ani tak nevadilo, akoze maximalne som unavena ale dobre,zvyknut sa da na vsetko..vadi mi hlavne to ze ked niekam ideme, mala furt len mrnci, malokedy sa usmeje,pritom je taka krasna....kazdy furt riesi ,,co jej je?hladna je urcite.hento jej je, tamto jej je...,, ale vidim ze si myslia ze je rozmaznana, alebo bohvieco, proste ze mi robime nieco zle lebo ,,oni take deti nemali,vsetky boli kludnucke,, Ide mi to na nervy...väcsinou mi na nazore inych nezalezi, ja malu zboznujem a dufam ze ju to prejde ale niekedy ma to uz vazne nebavi...je taka rozkosna...a stale len reve,mrnci. preco?ved robim maximum aby bola spokojna. uzijem si vobec ,,matersku,, alebo o tomto to je?

extrate
1. aug 2013

@zszudorova možno ju niečo bolí? alebo sa nudí...alebo naopak má vela podnetov. alebo to teplo a zuby a tak 😀 asi len vylučovacou metódou prísť na to že prečo plače a potom odstrániť príčinu. iné ti neviem poradiť. moja asi tiež revala ja už si ani napamätám, takže aj ty na to časom zabudneš a už sa budeš tešiť že si na materskej.

aristka
1. aug 2013

slovo umrnčaná a vymaznaná by som úplne vymazala,detičky plačú lebo nevedia hovoriť,niečo ich trápi a malá ti to hovorí plačom a nervozitou....idú zúbky ,ak je kojená treba zistiť či jej to stačí ,či nie je hladná alebo jednoducho chce byť pri mame...takže si daj magnézium na nervy,lebo v prvom rade sa musíš ukľudniť ty,postieľku si pritiahni k manžel.posteli a malú drž za rúčku,keď bude zaspávať alebo daj dolu čelo a ako jedna veľká posteľ a cez deň ak chce byť pestovaná,bude partner nech ti pomáha,či už uparatovaním ,varením alebo pestovaním malinkej.....a hlavne neporovnávaj ,väčšina z nás tie kľudnučké detičky nemala a prežily sme....

horana
1. aug 2013

niektore male deti su nervoznejsie, treba vydrzat
neporovanvat sa s "dobrymi" kludnuckymi inymi detmi, lebo kazde je ine
no tak to mas narocnejsie, takych je
nasmu to preslo az ked zacal chodit, dovtedy nas tiez kazdy riesil (vratane odbornikov) - a neporiesil
druhe dieta sme mali take do vystavnej skrine
teraz su uz obe superne aj co sa tyka verejnej mienky
a matersku s tym nekludnym som si skutocne neuzila tak ako niektore ine co len nohy vylozit a dieta kam polozia tam je a hadze usmevy...ale zase teraz som natrenovana, ked niekedy vidim co riesia niektore maminy aj vacsich deti ktore to maju od zaciatku lahke tak si poviem ze tie nic nezazili v zivote a co ich dokaze rozhadzat - su v mojich ociach ako deti take nie uplne zrele, su sice mamy, ale akoby nezazili si skratka cele spektrum
takze ber to ako rozvoj svojej osobnosti, bez srandy, vies ako sa ti to bude v zivote hodit?!
nielen my vychovame nase deti ale aj oni nas, a niektore su teda dobre prisni ucitelia 😠

lalinko2010
1. aug 2013

@zszudorova ahoj, malej nič neni, nič ju nebolí, je to ok bábätko, len je proste živšia, proste nejako upútať pozornosť chce. všetko sa časom upraví a nepočúvaj také že : niečo jej je, je hladná, rozmaznaná a podobne! proste sú deti o ktorých rodičia ani nevedia a sú deti ktoré sú furt v "pohybe". viem, rozčuľuje ťa to, si nervózna a podobne, ale je to normálne, prejde to! a pár týždňov to bude usmievavé, rozkošné dievčatko! drž sa!

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wercsi83
1. aug 2013

nás je podobný prípad! má 60mesiacov! je to veľmi živé dieťa. taktiež sa veľmi potí a veľľľa plače. vlastne to nie je ani plač ale skor krik z hnevu! hlavne v tedy ked je unavený. ja ho uspávam na fit lopte na rukár cez den. potom ho držím lebo ked ho položím tak je hned hore!posledné dni to bolo o nervy nakolko 40 stupnov v tieni a 30 stupnov a izbe a este sa k tomu pridal a druhý zúbok!!!! 😠 a spinká cez den aj 4x ale len max 45 min. ☹ aspon zatial nám spinká v noci, je pravda že medzi nami lebo dijčím ale spinká!!!! 😉

lauricka
1. aug 2013

@zszudorova si uzasna mama s teda riadne pevnymi nervami, blahozelam. Manzelova sesternica vkuse plakala ako dieta, vrestala, jedovala sa...a teraz je to charizmaticka, prijemna, vtipna zenska. Vyskusaj, co by ju mohlo bavit. Nemate tam niekde materske centrum alebo pohybove studio? Hrave cvicenie pre deticky s pesnickami a tak alebo plavanie pre babatka....ci by ju nezaujalo.
Babatko by malo mat pravidelny rezim, predvidatelne, opakovane cinnosti, zname prostredie, klud, dostatocny priestor na odpocinok a spanok. Spravnu stravu. Hrazdicky s hrackami, hracie kresielka, davat na dlazku s hrackami, aby sa malo kde zabavat, tieto miesta skusat menit, resp. vytvorit si "stanoviska". Alebo ked nieco robis, vziat zo sebou do vajicka alebo hopsadla, ohradky, nech sa pozera. Nechat vypraznit nejaky zaujimavy suflik v kuchyni (mozes jej jeden vyclenit a naplnit predmetmi na hranie a bezpecnymi kuchynskymi pomockami). Nosit ju sem tam v nosici. Chodit na prechadzky (v buginke uvidi najviac, ak uz sedi). Posadit k vode do piesku, nechat sa hrat (problem je davat pozor, aby to nejedla)Nechat ju sa hrat aj samu, ale aj sa jej venovat, spievat, ukazovat zaujimave veci.....A ak je vsetko v poriadku a stale je nespokojna, nechat ju pozriet lekarom. A ak robis vsetko, co Ta len napadne a nepomaha, moze kludne proste byt take dietatko. ALe moze sa to aj casom menit. Mozno len dozriet nervova sustava alebo ked zacne trosku chodit....Drz sa!
Ozaj a rozmaznane taketo male dieta urcite nie je!

zszudorova
autor
1. aug 2013

ja som neni nervozna...praveze mala ma naucila neeeeeeeskutocnej trpezlivosti. predtym ma vytocila aj mucha bzuciaca mi pri uchu, teraz uz musi ozaj byt aby som sa vytocila...len proste nad tym rozmyslam ze preco???co robim zle?po kom to dieta je?ja a aj muz sme udajne boli deti ako z knihy...takze asi bude postarova:P spinka cez den dobre, 3-4x po min. hodine ale ked je hore tak proste staaaaale mrnci. hra sa, mrnci, nosim ju mrnci, pri papani mrnci...proste stale mrnci...aj doteraz bola taka ale nie AZ TAK ako posledne 3tyzdne...ja si myslim ze su to zuby na takych 90% lebo proste neverim ze pre ine by to tak prehanala...ale to bude takato dva roky kym jej vsetky nevylezu? momentalne skusam chamomilu vulgaris ale nezda sa mi ze pomaha, dentinox na dasna, tiez ziadny zazrak akurat malej to chuti🙂 a ked z mrncania vznikne riadny rev tak aj nurofen, ten trocha pomohol ale nemienim to do nej dzgat....pockam este cez vikend a ked sa to nezlepsi tak pojdem k DR. nech vyluci zdravotny problem a nech viem na com som a ze mam sa len dalej snazit zachovat klud.I ked presne viem co mi povie.....pre nasu dr je totiz vsetko norma....
a nikto mi neporadi....lebo proste kazdy kuka na malu stylom ze ake umrncane decko, furt jej nieco je...a mamina ta sa snazi mi ju aspon brat ale tiez mi hovori ze nevie, proste ja som bola vystavne decko. inak, aj to celkom chapem....ja som mala/mam sesternicu ktora ako decko vrieskala cele dni, nespala, chodila spat o 23 a vstavala o 6 a cele dni hulakala, nemohli sme ju varovat,hrat sa nechcela, nic nicoveho nic...ukludnila ju jedine jej mama a to natriasanim na rukach a nie hocijakym-o tom potom..🙂 no ale ked zacala sediet, lozit, chodit....zmenila sa o 180stupnov a bola coraz lepsia a lepsia a hlavne neskutocne mudra a sikovna, co je dodnes, ma 6rokov a to decko vie take veci co ani ja ako dospela som netusila...ona nam povysvetluje🙂 takze sa nadejam.hehe

zszudorova
autor
1. aug 2013

@zszudorova to som tym chcela ale povedat ze tiez som vtedy krutila hlavou ze je to otrasne dieta,rozmaznane a ako ste si naucili tak mate....hmmmm....kto nezazil, nepochopi. teraz sa mi smeju ze vidis vidis...taka krsna napr ma chape, odsr**a si svoje🙂)

aristka
1. aug 2013

@zszudorova k tvojej mame ,naše mamy zabúdajú aké sme boli deti..preto to nerieš,sú horúčavi ,detičky sú z toho nervózne,zo spaním 3 až 4 krát cez deň,potom ti určite nebude spať v noci,takto detičky spinkajú cez deň 2 krát denne,ale s tým teraz v tých horkách asi nič nespravíš....takže ako píšeš ,ak, to neprejde ,určite vyhľadaj lekára nech sa vylúči zdravotná stránka a hlavne vydržať a nerieš čo si myslia iný ...u detičiek je to tak ,jedno vyriešiš do druhého spadneš....

zszudorova
autor
1. aug 2013

@aristka 2krat denne? a ked je unavena tak ju nemam dat spat?spi vzdy po 2hodinach a vecer vydrzi aj 3-3,5 ale to uz je strasne urevana. tak ju nebudem predsa nasilu drzat hore.

dudkaaa
1. aug 2013

@zszudorova ahojky aj ja mam doma maleho placka. Volam ho terorista, alebo zlobor🙂maly ma osem mesiacov, je to uz o nieco lepsie, ale stale dost mrnci. Presne viem o com pises, vsetci sa na mna pozerali ako na najhorsiu matku na svete, ze neviem co mu je. Od troch mesiacov hovorim ze asi to uz budu zuby, ale zatial nemame ani jeden.chodim s malym aj plavat, aj cvicit ale ze by to pomohlo sa mi nezda.ale urcite mrnci menej ako ked mal pol roka. Takze asi musime vydrzat kym ztoho vyrastu😉

emili162
7. jan 2014

Ahoj, nas chlapcek prave konci treti mesiac. Nepozname ziadne koliky, nedojcime ale odsavame a davame materke z flasky+dokrmujeme umelym (NUTRILON 1). Prakticky cele 3 mesiace boli fajn, ked ideme vonku, v kociku zaspi do 10min a spi, ked prideme domov tak ho este vo vanicke (z kocika) dame na balkon a prespi kludne este hodinu (parada), malicky v noci spi krasne, ako ho ulozime o 19tej spi az do 2 rana, potom nakrmime a spime do 6tej, znova nakrmime ale uz moc nepospime obcas do 7 niekedy do 8 hod. Ale za posledny tyzden ako sa rano prebudi, cely den mrnci, nic ho nebavi zaujme ho to len na chvilu. Cez den nespava vobec (ale to uz ako sme prisli z porodnice). Vyzaduje si stale pozornost a aj ked ho vezmem na ruky vydrzi mu to 5-10 min a mrnci a potom sa uz dostane do faze kedy mrnci FURT !!! Ked pride priatel z prace a venuje sa mu tak je to celkom OK ale ked som s nim sama mrnci stale :( Nestiham nic, nic neurobim nemam sa cas ani najest a som z toho zufala, mala niektora z vas podobny problem? Neviete co by mu mohlo byt? Vsetky prehliadky a vysetrenia su OK.

malase
19. aug 2016

No baby ja sa pridavam k umrncanej skupinke deti s tym mojim. Bude mat teraz rok. Od narodenia je narocny, plakaval vela a riadne, akoby ho rezali. Tiez sme riesili vsetko co cloveka napadne.. postupne ako rastol a zacal sa hybat vacsinou "len" mrnci. Po zobudeni a najedeni sa vydrzi taku pol hodku sa sam hrat a potom pride faza mrncania a vtedy sa mu bud musim venovat a hrat s nim alebo v poslednej dobe to riesim tak ze ho beriem do trojkolky - pre nas najlepsia vec na svete a chodime na prechadzky a ihrisko. Tam na hojdacku,piesok, kamene, travu atd. a potom domov spat a jest a takto cely den. Je to blazinec niekedy ale co uz.. nie je ako ine deti ze same spokojne vydrzia aj cely den bez extra pozornosti. Ale zase vidim na nom ze je sikovny, pamata si slova, vie napodobnovat zvieratka kedze sa mu musim stale venovat. Takze u nas mrncanie je podla mna nudenie sa a vyzadovanie pozornosti 😀

liliana8
24. sep 2022

@zszudorova
@horana
@lalinko2010
@matkamirko
@wercsi83
@lauricka
@malase
Ahojte baby,ake su vase "umrnkane"deticky dnes?Zlepsilo sa to?Ak ano,kedy?Mam podobneho chlapceka.

wercsi83
24. sep 2022

@liliana8 samozrejme. Už ma 9 rokov.
U syna som zistia ze vystrajal ked bol hladný. Alebo až príliš unavený.
Odvtedy mam este 2 deti. A veru je rozdiel medzi 1., 2. A 3. Dieťaťom.
Druhé a tretie uz boli nosnice. Spinkali jedna radosť. Všetko sme zvládli s nosicom. A už aj iným prístupom. Náš rodičov. Už vtedy nie je dieťa samo stredobodom pozornosti, lebo ma súrodenci a mama sa Musí deliť.