Ureterostómia u 2-mesačného chlapčeka

veronika1222022
19. jan 2023

Dobrý deň, čaká nás ureterostomia. Je tu nejaká maminka ktorá má skúsenosti s týmto vyvodom u takého malého bábätka? Ako sa s tým žije? Ako sa o to stará keďže je to vývod bez sáčku? Nie sú prítomné časté infekcie?

zoe_2
19. jan 2023

Zatial nie no, Mne zistili teraz v 36 ttt hydronefrozu 15mm a 13mm plus megauterus, jedine stastie ze ma dost plodovej vody a tym teda aj nieco musi mocit, buduci tyzden min idu vyvolavat porod a velmi sa bojim co bude potom, ako ho budu riesit, ci ho pustia domov a podobne, doktor nic nepovedal len ze po porode sa uvidi, no revem uz od piatku

veronika1222022
autor
19. jan 2023

@zoe_2 áno nám to tiež zistili v 20tt. Vyvolali nás v 38+4 , na druhý deň bol prevezený na patologických novorodencov - my máme však zrejme chlopne plus zúženia, zhrubnuty močový mechúr. Doteraz má vyvody z obličiek ale čaká ho tá ureterostomia. Ak to nebude nijak komplikované určite prerezanie chlopne vám pomôže a na čas bude po probléme, potom sa prerezavanie opakuje. Držím palce

zoe_2
19. jan 2023

@veronika1222022 drzim palce nech vam to dopadne co najlepsie, ja neviem co cakat precotala som cely internet a dufam ze to nebude take zle a sam sa vycura… aku si mala diletaciu pri narodeni? Po akej dobe ho potom z tych patologickych pustili?

veronika1222022
autor
16. mar 2023

@zoe_2 my sme nakoniec skončili v Rakúsku v Linzi a tam ho pekne zoperovali a skončil bez hadičiek. Keď si rakúsky doktori pozerali slovenské lekárske správy tak len sa chytali za hlavu kde to žijeme. Takto to oni riešili pred 30 rokmi. Keby negooglime skončil by na niekoľko rokov s dierkou v brušku, takto máme zdravého chlapčeka po malom zákroku.

zoe_2
20. mar 2023

@veronika1222022 tak super ze mate po trapeni, nasmu malemu nasli chlopnu cize uz ma jednu cystoskopiu za sebou na dalsiu je objednany na jul tak snad sa to samo popravi, inak ma aj reflux IV stupna no tvaria sa ze odstranenim chlopne by to malo byt ok…

veronika1222022
autor
23. mar 2023

@zoe_2 áno to aj nám hovorili že pôjde niekoľkokrát na prerezanie chlopne. A nakoniec z toho vyšlo toto.. pritom už je dávno spôsob ako to robiť na prvý krát a netrapit tie detičky. To by sme museli mať ale šťastie a narodiť sa v Rakúsku 😅😭

jullia123
5. jún 2023

@veronika1222022 ahoj my mame ureterostomiu už rok

veronika1222022
autor
1. feb 2024

@jullia123 my sme sa tomu vyhli našťastie, práve je syn po remodelacii močových ciest. Odporúčam kontaktovať Ordens Klinikum Linz MUDr. Oswald alebo MUDr. Haid. Takto sa to už dávno nerieši... môžte mať plnohodnotný život vďaka jednej operácii

jullia123
1. feb 2024

@veronika1222022 ďakujem , už sme ale od septembra zoperovani aj my . Zasili vyvod aj zoperovali čo bolo potrebné .

vierkausiakova
13. mar 2024

@veronika1222022 prosím vás a vedeli ste tam kombinovať len po nemecky alebo sa dalo aj/sk? Akurát riešime, že asi ideme skúsiť aj inam ešte vziať syna. Pripadne keby ste mi vedeli dať mail a tak by som sa vás viac opýtala

veronika1222022
autor
13. mar 2024

@vierkausiakova dohovorili sme sa anglicky v pohode, kľudne mi napíšte svorcova.veronika@gmail.com