Urobilinogén v moči u 12 r. syna

kaluzka
4. aug 2018

Ráno som synovi namočila testovací prúžok do moču a vyfarbil sa urobilinogén prvý štvorček hodnota 17/1. Predvčera ho bolelo bruško a raz silno vracal a mal teplotu, ešte aj včera ale už len miernu. Včera mal zapáchajúcu stolicu žltej farby. Ten ranný moč bol žlto červenej až hnedej jantárovej farby. Myslilte si že to môže byť niečo vážne?

kubkovamama
4. aug 2018

@kaluzka najmudrejsie ist k pediatrovi .. bolesť brucha,vracanie,teplota... moč akejkoľvek tmavsej farby ako píšeš zltocervenej,jantárovej je zápal a krv,ešte aj test mu toľko vyšiel.Chudak,musí sa cítiť zle, minimálne mať bolesti,na čo si čakala,ráno si už mala byť u dr alebo tam aspoň volať

kaluzka
autor
4. aug 2018

@kubkovamama predpokladám že to bola črevná chrípka, lebo manžel to mal dva dni predtým, aspoň podobné príznaky vracanie 1 x a teplota, plus uňho aj hnačka. Dnes sa cíti v pohode, len ten moč...

kubkovamama
4. aug 2018

@kaluzka 17/1 znamená zvýšený bilirubin v tele a až je v rozklade s červenými krvinkami(tzn.pri zápale) obličkami sa vylučujú baktérie a toxíny v podobe urobilinogenu. Plus tá farba moču=silnejší zápal buď močových ciest alebo obličiek. Bezne zafarbený moc by bol iba mierny zápal,napr.iba by cítil mierne štípanie a celkovo by sa cítil celkom o.k

kaluzka
autor
4. aug 2018

@kubkovamama ostatné ukazovatele na prúžku boli v poriadku aj bielkoviny, na bolesti pri cikaní sa nesťažuje, teraz je moč normánejšej farby až priesvitný lebo viacej pije. Bolo to v prvom rannom moči.

miminka327
4. aug 2018

@kaluzka treba posledovať,tú hodnotu mal určite z tej viróz. Viac tekutín a keď budeš ráno pozorovať ranný moč,treba aby si poriadne umyl cicku...aj predkožku..a potom ocikať papierik

yvana74
4. aug 2018

@kaluzka
Aj napriklad hepatitidaA ma rovnake priznaky: zbledbuta stolica, farba mocu velmi tmava ako tmave pivo(najma ranny), hnacky, teploty, bolesti hlavy, vracanie.... Po cca tyzdni takychto priznakov nastupuje zozltnutie ocnych bielok, sliznic, koze. Inkubacna doba je 15-50 dni... Skuste si spomenut ci ste nemohli zjest nieco infikovane alebo ste neboli na dovolenke v krajinach z nizsim hygienyckym standardom a podobne. Zazltnutie nemusi byt pritomne. Najma deti prekonavaju hepatitiduA bez nejakych priznakov. Kazdopadne ak bude moc nadalej hendy(ranny) , isla by som rozhodne lekarke.

kaluzka
autor
4. aug 2018

@yvana74 som sa vystrašila, no nemu to trvalo krátko, vracal len raz, keď sa vyvracal sa mu uľavilo, prestalo ho bolieť bruško, teploty mal dva dni a dnes je ok. Manžel to mal dva dni pred ním podobné. Moč nie je až ako tmavé pivo skorej ako svetlé pivo trochu tmavšie a do oranžova. Uvidím či to bude na papieriku zajtra a keď áno pôjdeme ku doktorke. Inak pred týždňom sme sa vrátili z Talianska z Rimini. Dúfam že žltačka nie.....

yvana74
4. aug 2018

@kaluzka
Nechcela som Vas vystrasit. Len sa mi to podoba. Najma ten tmavy moc

yvana74
4. aug 2018

@kaluzka odisla mi skor sprava...
Najma ten tmavy moc pri. Zltacke len tak zo. Dna na den nezbledne....
Drzim palce aby to ono nebolo.

daakotaa
23. okt 2019

@kaluzka ahoj... viem ze stara téma ale nepamatas si ako ste dopadli s tym urobilinogénom?