Užívanie Duphastonu 13 ročnou dcérkou kvôli cyste

julinka322
16. máj 2015

milé mamičky, bola by som veľmi rada, keby sa mi ozval niekto, kto má skúsenosti s užívaním tohto lieku u vašich dcér. moja dcérka má folikulovú cystu na vaječníku, nepravidelný menzes a dlhodobé hnedé výtoky, sme už u druhého detského gynekológa, a ten chce nasadiť liečbu duphastonom, z čoho mám ale veľké obavy, keďže sa jedná o hormonálnu liečbu. gynekológ tvrdí, že sú to zastaralé názory a tento liek je úplne bezpečný aj pre mladé dievčatá. priznám sa, neviem, čo robiť, či sa ešte poradiť s nejakým tretím lekárom.....pomohla by mi každá skúsenosť. ďakujem!

jeennyv
17. máj 2015

prave s tymto osobnu skusenost nemam, ale dcerka nasej znamej zacala v 8 rokoch mat predcasu pubertu zrazu ochlpenie, prsia atd. a bolo to sposobene cipkami rectodelt , ktore sa pouzivaju aj ked mas silne zapaly hrdla a rozne dychacie tazkosti, pritom sa tieto cipky davaju aj mensim detom....v tych liekoch je dnes toho tolko, ze clovek ani nevie ako telo zareaguje...ja osobne som za poradu s viacerymi lekarmi..lebo niektori su tzv. masiari co radi rezu, inu by do teba pchali lieky, dalsi su alternativnejsi...

ivec16
17. máj 2015

No tiez by som velmi nechcela toto dcerke davat. Skuste najskor nasadit pupalkovy olej, popripade femigard, kvapky od valovica. Zenske ceja. Su to prirodne veci. Funkcne cysty ma mnoho mnoho zien, vacsina zmizne sama. Ja nedam dopustit na ten pupalkovy olej, pomaha aj od bolestivej menstruacie. Skuste to aspon 2 mesiace s bylinkami a prirodnou liecbou. Popripade mozete skusit pozriet nejakeho akupunkturistu, s tym nemam osobnu skusenost ale pocula som, ze dokazu pomoct aj s cystami. Drzim palce

unilevel
17. máj 2015

K pupalkovemu oleju by som pridala este caj s alchemilky 1x za den ...upravuje cyklus ...precitaj si viac info na nete ... hormonom by som sa snazila vyhnut

kmdk
17. máj 2015

určite radšej bylinky, doporučujem knižku : Zdravie z Božej lekárne

bosoriak
17. máj 2015

@julinka322 Tvoje otazky by si mala smerovat na lekara, nie na laikov-anonymov na fore, ktori nenesu ziadnu zodpovednost sa svoje "rady". Chapem, ze davat umele hormony 13-rocnej nie je nieco, z coho by si mala skakat radostou. Na druhej strane, 13-rocna uz ma menstruaciu a cystu a ma s nou problemy. Nechala si si vysvetlit, co ta cysta moze sposobit, ak sa nebude liecit? REsp. ak sa bude liecit len bylinkami? Mozno by som na tvojom mieste nemrhala casom svojim, dcerinym, ani lekarovym, ak neplanujes svoju dceru liecit modernou medicinou. To neber ako vyryvanie, len naozaj nevidim dovod, aby si isla za dalsim lekarom, ked nakoniec aj tak nebudes dcere davat lieky, ktore ti odporuci.

Jednoducho povedane - problemy s menzesom a s cystami mozu byt hormonalneho povodu, takze inak ako hormonalne sa vyliecit nedaju. Ostatne si nechaj vysvetlit od niekoho, kto tomu rozumie, nie na fore.

Drzim palce, nech sa mlada vylieci.

julinka322
autor
17. máj 2015

ďakujem za všetky príspevky, hľadala som mamičky, ktoré s tým majú skúsenosť, nehľadala som zaručené rady, len skúsenosti, dcérku neliečim sama, ale je pod dohľadom lekárov a aj naďalej bude. uvidím, ako sa to vyvinie, čo ukáže ďalší ultrazvuk a odbery. ešte raz ďakujem! na tie bylinky sa určite pozriem.

malinka888
17. máj 2015

@julinka322 Ja som tieto lieky brala sama v puberte a v pohode, nemala som žiadne problémy, ani výkyvy nálad priberanie proste nič a to som ich brala ešte v kombinácii s inými hormonálnymi liekmi kedže mám astmu 🙂 lekár zvažoval medzi antikoncepciou a duphastonom ale kedže som bola mladá antiku som nepotrebovala a bolo to asi aj lepšie riešenie 🙂 cyklus mi to pekne upravilo tabletky som brala ale až okolo dvoch rokov.....

malinka888
17. máj 2015

a čajov na upravenie cyklu som vyskúšala od výmyslu sveta ale nejako sa v mojom prípade minuli účinku....

julinka322
autor
17. máj 2015

@malinka888 koľko si prosím mala vtedy rokov?

malinka888
17. máj 2015

Prvy raz ked som uzivala duphaston mala som okolo 13 myslim, vtedy som ho uzivala kratkodobo, a neskor som zacala v 15 uzivala som ho do 17

dadulka256
19. máj 2015

ak sa chceš poradiť s tretím lekárom,porad sa na stránke www.poradnagynekologa.sk