Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Užívanie magnézia 9 týždňovým dieťaťom

marshmallow
12. jan 2016

Ahojte maminky moj pediater vypísal mojej 9tt dcerke magnezium...mala hystericky plac vo dne v noci...koliku vylucil zmenou mlieka mame aj probiofix proste vraj je nervozne babatko...a dal jej magne b6 uzivaju aj vase deticky?Pomaha jej to ale nemoze byt na tom casom závysla?!dakujem za pomoc

katka1981
12. jan 2016

@marshmallow, zavisla? To nie je navykova latka.

majrab
12. jan 2016

@marshmallow je to iba horcik na nom sa neda byt zavisly 🙂 a tt nie je nahodou skratka " tyzden tehotenstva" ?

marshmallow
autor
12. jan 2016

@majrab tak to uz s tehu mi ostali tie tyzdne 😂😂😂😂😂😂
@katka1981 tak neviem ci nie je co citam fora ze za to moze byt nervozna lebo som to brala v tehu :/

katka1981
12. jan 2016

@marshmallow, ja som v tehotenstve neuzila ani jedno magnezium a nasa bola uplakane, nervozne babatko a dodnes nie je pokojna a to ma 6,5 roka. A ja som bola kludna cele tehu.

majrab
12. jan 2016

@marshmallow vrajze ( to som pocula od segry) presne to magne b6 sposobuje nervozitu u deti, ale obycajne magnezium je iba doplnok stravy, ktory ked chyba v tele musis ho doplnit lebo ti proste bude chybat a telo si ho nevie nahradit...ja tiez beriem magnezium lebo som bola podrazdena stale a odvtedy mam klud 🙂

katka1981
12. jan 2016

@majrab, to je podla mna hlupost. B6 sa pridava preto, lebo horcik ma potom lepsi ucinok. Ta kombinacia je ucinnejsia. B6 celkovo posobi na nervovy system ukludnujuco rovnako ako horcik. Ak ma niekto neurologicky problem (zapal nervu...) tak dostanem horcik a silne B-cka.

majrab
12. jan 2016

@katka1981 ja nevien skadial to ma a som to len pocula netvrdim,ze je to pravda...ja beriem od firmy galvex magnezium a k tomu pyridoxin a beriem to vecer (to mi zase naordinoval manzel😀 ), ze ma lepsi ucinok cez noc

katka1981
12. jan 2016

@majrab, galvex je silny a za dobru cenu, aj ja som ho mala. Lepsie je takto si nakombinovat sama, lebo ked kupis MagneB6 tak je drahsie a horcik je vacsinou slabsi.

majrab
12. jan 2016

@katka1981 ano viem a preplaca ho poistovna ak je na recept 🙂

marshmallow
autor
12. jan 2016

@katka1981 ake galvex mozu take male deti?

katka1981
12. jan 2016

@marshmallow, podla mna urcite nie. Ty sa riad tym co ti dal lekar. Do 3 rokov by som urcite neordinovala detom sama. Galvex to je len vyrobca, mas roznych vyrobcov vitaminov, maju rozne ceny a samozrejme rozne silne vitaminy, mineraly. A cim mensi clovek, tym potrebuje nizsiu davku. Ty sa riad tym, co ti povedal lekar, malej to pomaha, tak sa neboj.

katka1981
12. jan 2016

@majrab, to som ani nevedela ze ho preplaca, ja mam tak kyselinu listovu, aj dcerka plus B6. Dik za tip. Lebo on mal dobru cenu ajtak, ale ked na recept, tak nie je o com 🙂 Diky 🙂

majrab
12. jan 2016

@marshmallow ja by som ti tiez poradila sa riadit lekarom popripade, kedze na nete sa docias kade co a potom si z toho vylakana popros nejaku kamosku nech sa spyta pediatra svojho babetka a uz

majrab
12. jan 2016

@katka1981 kyselinu listovu na predpis? Neviem ci uplne, alebo cast lebo ja vzdy poprosim mamku, ked ide k dokymu svojmu nech vezme aj mne

katka1981
12. jan 2016

@majrab, doplacam 1,33 za 30 tabliet. plus 0,17 za recept. Ale je neporovnatelne silnejsia ako bezne co kupis v lekarni. Aj mala ju berie kvoli zelezu.

majrab
12. jan 2016

@katka1981 no tak idem na kontrolu vo stvrtok tak si vypytam aj ja recept

Tu začni písať odpoveď...

Odošli