Uzlina pod pazuškou. Môže to byť následok očkovania?

dika
12. feb 2008

Mamicky chcem sa spytat ci ma niekto s tym skusenost? Pred 5 dnami som zistila ze moja 8,5 mesacna dcerka ma hrcku pod pazuskou - vo velkosti vacsieho hrasku.
Dnes sme boli v poradni a lekarka to spaja s ockovanim - posiela nas na ultrazvuk. Co to moze byt? Zdurena uzlina? Co s tym?

jenjanka
29. aug 2008

Ahoj,muj syn ma taky zvětšene uzlinky,na krku i na hlavičče největší ma za ouškem asi1cm velkou,jde to vidět i na poheld,Byli jsme na odběry a na orl,tak mi nic nezjistili,uzlina se trošku změnšila ale teď to spiše stoji tak myslim že ty uzliny jen tak brzo nezmiznou,ma to od asi 1měsice a je mu pul roku

peta1510
29. aug 2008

Moja kamaratka nasla takuto uzlinu pod pazuskou tiez svojmu synovi.Tiez chodili do Pod.Biskupic,najskor bol sledovany,bral skoro 3mes. ATB,ale nakoniec mu ju nedavno vyrezavali...Ale zavolaj si tam a pre istotu tam chod.Su vraj velmi mili a ochotni.

vladenka2
25. sep 2009

My mame tiež pod pazuškou po tbc ale už 3x3cm a začala hnisať, chceme ju dať vyrezať,ma niekto prosím skusenosti s odstranením? bojime sa...

rioko
25. sep 2009

My máme uzlinu pod paží už asi 4 měsíce, taky rekace na očkování na TBC. Chodíme s tím pravidleně na infekční, když to trochu změklo, zkusili udělat punkci, ale moc toho ven nešlo. Z jedné uzliny je teď shluk více uzlinek, ale dělat se s tím nedá nic. Vojtovi je půl roku, povolili nám očkování, mám za sebou první dávku, zase se to zvětšilo, ale na infekčním říkali, že se má doočkovat, zhoršit se to už víc nemůže. Pokud je to měkké dá se udělat punkce, pokud ne, musí se jen čekat, může trvat i rok než to zmizí. Doktorka říkala, že operace se nedělá a nedoporučuje, protože je to v místě kde uzliny být mají, jen ne tak velké a je nebezpečí že se to pak rozšíří. Nevím, taky bych byla radši kdyby ho toho zbavili, ale snad tomu rozumí. Prý to děti nebolí a není to nebezpečné, jen nepříjemné a oddaluje to další očkování

wiktoria
25. sep 2009

Nám sa tiež spravila uzlinka pod pazuškou ako reakcia na očkovanie, brali sme antituberkulotiká tak sa tá uzlinka scvrkla ale zas stvrdla. V KE to lekarka neriešiela a tak sme si vybavili vyšetrenie v P.Biskupiciach - tam nás hneď hospitalizovali, zistili totiž je tam súbor uzlín. Hneď vysadili lieky, ktoré dala KE dr. lebo to boli lieky keď človek niekde chytí TBC a nie ako reakcia na vakcínu - takže nám lieky zmenili, boli sme tam 4 dni malú vyšetrovali, ale nakoniec nás previezli na Kramáre na detskú chirurgiu - bolo to totiž už príliš veľké nato aby to preliečili oni. Na kramároch sme sa podrobili operácií (neprajem žiadnej mamičke aby musela niečo také zažívať). Potom sme zas brali antibiotiká, boli sme na par kontrolách ako to bude aj bez antibiotik a až keď boli výsleky dobre, mohli sme byť očkované ďalej.
Vždy záleží na kontrétnom organizme dieťaťka, no mne lekár po operácii povedal, že keby to neboli vybrali von, tak by sa tie baktérie postupne dostali do celého telíčka a spôsobilo by to katastrofu. Každopádne, každú uzlinku treba sledovať a liečiť čím skôr

rioko
25. sep 2009

já bych právě taky byla radši kdyby mu to operovali, má tam těch uzlinek víc, ale doktorka nechce. moje dětská doktorka mi to slíbíla ještě zkonzultovat s někým jiným tak uvidíme

tonjadabik2
26. feb 2013

ahojte.nasmu malemu som nasla bulku pod pazuskou a tesne pod nou druhu.jedna je vsak vecsia a mam pocit ze sa zvecsuje.maly nieje ockovany lebo ma ekzem..takze sa pytam co to pod tou pazuskou ma? viete mi pomoct?

tonjadabik2
4. mar 2013

Ahojte. tak aj nas maly dostal uzlinky.ma 2,5 roka.je to take no..je tazky ekzematik,alergik a astmatik.nasla som mu uzlinky pod pazuskou jednu velku a jednu malu,potom som mu nasla dalsie v slabinach tiez velke.v jeden den sa to proste zjavilo vsetky naraz..teraz sme sli k doktorke a ta ich nasla viac.tak nas poslala do nemocky.urobili nam sono vsetkych buliek uzliniek co nasli.na druhy den mu brali krv az mi da sa povedat odpadol bol cely biely aj pery a ze mu je zle mi povedal po odobrati 3 ampuliek krvi.na buduci tyzden mame ist na dalsie sono bruska a potom po krvne vysledky.. neviem bojim sa velmi ake budu vysledky..pride sa naneho pozriet az doktorka z Bratislavy. Preco??? lebo kvoli tazkemu ekzemu nas maly nieje zaockovany od 3 mesiacov.je tazky pripad a vsetko co dostane choroby a tak..tak vraj vsetko je z ekzemu.raz bol prechladeny a dostal obojstranny zapal pluc a to som s nim bola doma a nechodili sme vtedy ani vonku. povedali mi ze je to z ekzemu ze to vbilo do pluc..teraz tie uzlinky a bojim sa co bude..ake budu vysledky krvi. moja otazka znie: Ma niektora z mamičiek tiez nazaockovane dietatko s uzlinkami??? viete mi neako poradit pomoct mozno aj psychicky neviem co z toho moze dostat alebo ci mu nieco hrozi ked nieje zaockovany??? prosim odpiste. Dakujem

mirkomoj
22. okt 2014

Dobry den potrebujem radu mam 2rocneho synceka a dneska som mu nasla hrcku pod pazuchou s coho to moze byt?treba ist k lekarovi?

stanislavao
22. okt 2014

@mirkomoj urcite treba ist hned k doktorke. uzliny nie su sranda.