Uzliny na krku dieťatka. Môže to byť zo zúbkov?

denisocka
16. nov 2008

malemu som dnes na krku zbadala asi dve uzlinky vo velkosti hrašku na krku, predtým som si to nevšimla. Zbadala som to ako točil hlavkou .... môže to byť zo zubkov alebo mám s tým isť k detskej?

junovka
16. nov 2008

nemyslim, zeby to bolo od zubkov 😕

denisocka
autor
16. nov 2008

pozerala som aj pod pazuchov a nemá tam nič,tak neviem ...samozrejme zväčšenie uzin znamena nejaka infekcia -- tak mi to vychádza niečo v okolí ust..... ucha??? tak neviem .....uško ho nebolí,hrdlo asi tiež nie,kedže pekne papá ..akurat sa nám rano prerezal zub a včera si kusol do jazyka

fifinna
16. nov 2008

radsej zavolaj doktorke a opytaj sa. Nemalo by sa vsetko prikladat k zubkom.

tutifruti
16. nov 2008

My mame aktuálne zápal slinnej žľazy.... malá sa sťažovala, že ju bolí líčko... no mala zväčšené uzlinky, užíva antibiotiká a natierame octanovú masť... Boli sme na krčnom, zubnom, sone... tam nám to potvrdili...

tutifruti
16. nov 2008

Ozaj a nemala nič, sopel, kašel... ani teplotu, tú dostala až neskôr... a že vraj to nie je až také ojedinelé... Kamarátka mi povedala, že jej malý to mával často... vraj sa to prejavuje práve tými zväčšenými uzlinami....

kasami
16. nov 2008

Ahoj Deni, malemu daj iste na noc octanovy obklad. Ja mam 4rocneho synceka a od roka trpi uzlinkami ... aj teraz ....
Sme sledovany aj na Kramaroch a chodime pravidelne na utz., ale vlastne nic mu nenasli, len ma vecne uzlinky zvacsene.
Ale moja odpoved je, ze to moze mat aj zo zubkov, nas maly ma pokazene niektore zubky a ked sa mu imunita znizi, tak aj zubny kaz mu sposoby taky zapal, ktory mu vydury uzliny. To iste ma pri prechladnuti ... a vsetkych moznych infekciach, uzliny ma vo velkosti golfoych lopticiek a prave teraz uz od minuleho pondelka ☹ Urcite ti vsak radim dat mu spravit rozbor krvy a vsetky vytery. Drzim pastikky, nech sa Simonkovi co najskor polepsi 😉

denisocka
autor
17. nov 2008

kasami-golfových?ved to je ako orech 😕 ,no dnes som mu to zas pozrela- je to male ako špendlíkove hlavičnie,nie hrašok .... musím mu ors poridne zaboriť ku kurku aby som to citila . malý je nejaky soplavý a samozrejme + tie zubky . ja mám z uzlinami tiež problemi,ale nakoniec sa to uzavrelo len že ich mám a sledovať - ja mám v slabinách uplne hrčky ako lieskovce.

ive56
21. aug 2020

@kasami dobry deň ke ich mal velke moja dcera tiž ma zdurene uzlini 1-2 centimetrove