V akých časoch má ročné dieťa užívať tieto lieky?

emma12345
7. apr 2016

Prosim vas doktorka nam predpisala pre rocne dieta
1x denne atb sumamed forte
2x denne ventolin
3x denne sinupret
1x denne kalciovy sirup
1x denne biogaya

Kedy a ako jej to davkovat? Mozem dat rano ventolin+sinupret+kalciovy sirup poobede sinupret+atb a vecer ventolin+biogaya+sinupret? Sa mi to zda prekombinovane na zaludok ci je to ok?

fuska
7. apr 2016

Biogaiu by som davala rano pred jedlom. Kalciovy sirup tiez treba davat pred jedlom, ostatne po jedle a ventolin, ak je to sprej, tak uplne nakoniec. Inak to mas dobre rozvrhnute. Mne je trosku divna ta kombinacia sinupretu a kalcioveho sirupu.

juhseverzapad
7. apr 2016

Skoro ani jeden liek nepoznám a to mám 3 deti.Škoda, že to nie je diskusia, niečo by som sa dozvedela.

bonaqa2013
7. apr 2016

to sú bežné lieky z lekárne. Len je ich troška moc. aj náš lekár popredpisuje liekov ale ja aj tak vyberiem len antb a potom v lekárni na mňa pozerajú ako na krkavčiu mať.... ale veď to by som sa nedoplatila keby som mala všetko čo lekár napíše kupovať....Kalciový sirup sa predpisuje už málo - v nemocnici mi povedali že deti z toho vracajú....

katka1981
7. apr 2016

Probiotika davaj tak aby si nedala na to do 2 hodin ATB, lebo tie probiotika s ATB zabijes. Idealne je dat po uziti probiotik jablcko alebo acidko, nieco co pomozeich mnozeniu Kalciovy sirup davaj tak, aby si sa vyhla mlieku, cize dve hodiny pred alebo 2 hodiny po mlieku (ml. vyrobku). Sinupret som davala normalne 3x denne, to som neriesila, ATB este nebrala ani ventolin. Ale sumamed som ja bravala , proste vzdy v rovnaku hodinu ich das. Asi by som ich dala na obed.

hipuska
7. apr 2016

neodporuca sa davat lieky na kasel pred spankom, nakolko dochadza k zriedeniu hlienov a tym padom dieta kasle a nespi dobre, hlieny zatekaju, miesto toho aby sa dostali von. Ja napr davam 3 davku najneskor o 16-tej poobede ( ale to uz nespi cez obed)

mummy01
7. apr 2016

So vsetkymi liekmi mam skusenost takze
1.Sumamed by som dala po obede-nie do prazdneho zaludka
2.Ventolin neviem ci mate sirup ci spray tak tazko ale ked 2x denne tak rano a vecer
3.Sinupret rano,na obed a vecer najneskor vsak 2hodky pred spanim a nie nalacno
4. Calciovy po ranajkach
5.probiotika tiez po ranajkach

ivanalysinova
8. apr 2016

Vzdy treba pocuvat pani lekarnicku ci doktorku pharmacie ja sa to maminam snazim vzdy vysvetlit velmi pozorne antibiotika summamed sa uzivaju nezavysle od jedla co znamena ze najlepsie zaberaju nalacno ako povecina liekovych foriem ale pri nevolnosti sa mozu po jedle tak je najlepsie ich dat rano kazdych 24h mas to len 3 krat urcite dat. Ventolin bronchodilatans na uvolnenie priedusiek ked 2 krat tak rano vecer zlepsi sa dychanie a ak mate piskot pri dychani hlavne.calcium chloratum teva je liek nie vyzivovy doplnok ako ostatne bananove a vanilkove sirupy a ide v lekarni na kvanta lebo to funguje 10 rokov ... Liek s obsahom vápenatej soli, z ktorej sa v organizme uvoľňujú ióny vápnika. Ióny vápnika majú vplyv na normálnu činnosť nervového a svalového tkaniva, tvorbu a pevnosť kostí a znižujú ochorenie respiracne... biogaia su probiotika tak 3 hodiny od antibiotik pred ci po je jedno len nie spolu lebo vyhodis 10eur zbytocne antibiotika zabijaju bakterie a probiotika su bakterieee ale potrebne....Na univerzite sme sa smiali ze je nova doba ''bez probiotika smrt ''su rozne studie ale ja vnimam ich pozitivny ucinok na mikrofloru a ked nezabere tak 100% neublízi. Sinupred expektorans mukolytikum takze uvolnuje hlieny a pomoze vykaslat NIE pred spanim cez den nech sa hlieny uvolnia dietatko vykasle von... mala som pacienta co sa mi prisiel stazovat ze kasle celu noc co som mu to dala za liek.... prva moja otazka ci to expektorans uziva rano a do 17 hodiny a on nieeee vecer si ho dam ..... tak vykasliaval v noci .... MOJA RADA NEPISAT NA MODRYKONIK ALE OTVORIT SI ADC.SK V LEKARNI TENTO PORTAL POUZIVAME CASTO AJ MY V LEKARNI SA USTUJEME MNOHO KRAT A DAVKOVANIE JE TAM....

ataz
23. nov 2021

@fuska kalciový sirup je top pri každom kašli v kombinácii so sirupom proti kašlu, či je to solmucol, sinupret, stoptussin...