V našej škole sú stále vši

zuzkababy
17. feb 2016

#vsi mamicky chcem sa s vami poradit.co by ste robili keby vo vasej skole boli vsi?v nasej skole je to tento skolsky rok uz asi 4x,je to normalne.
kazdy den posielam so strachom malu,co bude.
dat niekam podnet?uz ma aj televizia napadla

misel0806
18. feb 2016

@zuzkababy ahoj. Ak je to caste urcite by som sa stazovala. 4krat je dost. Vsetko to svedci len o hygienie. Toto by urcite mala skola riesit. Mne by sa to nepacilo aby mi decko chodilo zo zavsivenou hlavou. Samozrejme zdroj mozu byt aj deti. Jedno decko chyti vsi a potom to len koluje. Rodicia a skola by mali mat urcite hygienicke opatrenia.😊😀😁

tomasko27
18. feb 2016

U nas ked su vsi tak kazde dieta dostane domov listocek s info ze su vsi a ze treba pozriet vlasy a ak dieta bude mat vsi ma zostat doma pokial sa ich nezbavi.No tento sk. r. este neboli aspon o nich neviem.Mozno niekto mal ale nepovedal.

sardinka335
18. feb 2016

Aj na našej škole su stale vši a čo? Neriešim....je to normalne. Daj podnet rodičom, čo s tým má škola??? Aké deti tam rodičia pušťaju tak take tam su...to je nedbalost v prvom rade rodičov, ze nenechaju deti doma do uplneho vymiznutia priznakov, plus všetko vyprat - bundy, čiapky...to moze byt kludne aj týžden...a stačí jedna zabudnuta hnida a je to cele od znova. U syna by ma vši netrapili - ostrihame na koleno. U dcery by ma štvali viac...
Upratovačka to tam moze vysavovat...ale to je tak všetko.

ivett1
18. feb 2016

aj my sme už tento šk. rok dostali oznam o tom, že sú vši (správu e-mailom), aby sme skontrolovali deťom hlavy a vlasy ...našťastie nič som našej dcérke, ktorá má dlhé vlasy nenašla...ale samozrejme, že sme si preventívne nasadili "kúru" proti všiam...dodržiavame ju stále - raz za mesiac si celá rodina umyjeme vlasy preventívnym prípravkom ...
úplne ťa chápem...4-krát to už je naozaj na nervy ... ja som vtedy tiež dcérke povedala, že ak jej nájdem vši, alebo tie ich vajíčka, tak si vybavím povolenie niekde na úradoch a osobne prídem skontrolovať deťom hlavy a keď nájdem u niekoho vši, tak ho pošlem domov a celú rodinu nahlásim ...na sociálku ...(viem, že je to blbosť, ale bola som vtedy nasr..dená, že ...mi to bolo jedno ...) ...
pokiaľ viem, dieťa, ktoré má vši, nesmie ísť do školy, musí ísť k dr. a až po "liečbe" a potvrdení od dr. môže opäť medzi deti ... ak to nie je dodržané, tak sa potom nečudujem, že už 4- krát ste mali oznam ...
Inak za mojich študentských čias to bola háááánba veľká, ak mal niekto vši ... ale v dnešnej dobe dávajú ešte aj v tv reklamu na prípravok proti všiam ...

majulka0509
18. feb 2016

@zuzkababy tak u nas v skole su pravidelne, ked bola mala 2 druhacka, mali sme ich pocas skolskeho roka 4 krat :@ teraz je stvrtacka a zatial sme ich nechytili ( klop,klop,klop) minule mi chuda pisala zo skoly, ze 2 spoluziacky maju vsi a su v skole, lebo nemaju s kym ostat doma...do mna 100 certov..a dalsia vec v druzine maju gauc, vankuse, tuli vak a silno pochybujem, ze to niekedy niekto cistil..