Vedia vaše 5 ročné deti viazať šnúrky?

macusikzv
11. apr 2012

Maminky,vedia vaše 5ročné deti sa zaviazat už šnúrky?Moj mal 5 a snaží sa už,ale nám to nejak nejde... 😒 Aké máte s tým skúsenosti?? 😵

petusko
11. apr 2012

moj mal v januari 5 a snurky vie viazat od soboty 😀 jasne, ze to nie je 100%, ale uz mozem vyhlasiť, že to vie 🙂
trenovali sme asi od januara 🙂

ani3012
11. apr 2012

@macusikzv ani môj Paťko nevie...som robila chybu,že som mu kupovala topánky len na lepičky 😒

benne
11. apr 2012

Gabika mala takmer 7 rokov, ked som ju to učila.. tiež jej dovtedy kupovali len na lepáky alebo viazali druhí a v pohode, tu je 😉

cmulinko
11. apr 2012

nic si z toho nerobte...moj 30 rocny brat si ich zaviaze horsie ako akekolvek dieta 😀 😀

macusikzv
autor
11. apr 2012

@cmulinko som sa dobre zasmiala 🙂 🙂 🙂

macusikzv
autor
11. apr 2012

Takže ,začneme...on už chce sám,len neviem ako mu to mám ukázat robit tie slučky,dačo budeme musiet vymysliet 😉

macusikzv
autor
11. apr 2012

@benne a v škole jej tiež viazali?,lebo ja chcem,aby ked pojde do školy o rok,aby to vedel sám.... 🙂

benne
11. apr 2012

@macusikzv do školy mala len na lepáky 😉

macusikzv
autor
11. apr 2012

@ani3012 no počkaj..som kukala...tvoj Patko má 8rokov,a nevie viazat ???To by už mal nie?? 🙂

zuzanocka
11. apr 2012

nasa mladsia sa naucila tento vikend.. teda sestricka ju naucila.. hlavne si musis sadnut za synceka tak, aby sa nepozeral "zrkadlovo", ale aby videl tvoju ruku vlavo, pravu vpravo.. a chce to len trening ;)

macusikzv
autor
11. apr 2012

@benne 😉

aduskatt
11. apr 2012

s tymto mame aj my problem, dostaneme sa k uzliku, urobeniu dvoch usiek a dalej ani za svet, lebo my sme vsetci pravaci, syn je lavak a ja mu neviem ukazat ako dalej, kedze mne to mozog nevie spracovat na opacnu ruku🙂takze so snurkami vzdy hvilku nejak trapime a slovne opisujem co a ako, no "sranda velika"🙂 dufam, ze najneskor do leta to nejak zvladneme..........zatial to zvladame tak, ze ked viem, ze nikto nebude poruke, co by mu s tym pomohol, tak davame topanky na lepky

aduskatt
11. apr 2012

@macusikzv aj moj Patko ma 8 a nevie viazat .ze by to bolo menom?🙂

macusikzv
autor
11. apr 2012

@zuzanocka no a kolko ti má malá...ked moj sa ešte ani bicyklovat nevie bez pomocných a menšie deti to už vedia...síce minulý rok sme mali samé urázy...hlavne hlavu...takže sa ideme učit teraz 😉 no bude to mat perné to moje dieta...ale nejak to zvládneme 😉 😉 starší má 17rokov...a vobec si nejak na tie šnúrky nepamatám,ale v troch už bicykloval bez pomocných 😉

aduskatt
11. apr 2012

@macusikzv ani moj nebicykluje bez pomocnych, kazde dieta je inak smele🙂ja som sa naucila bicyklovat az v desiatich a som tu🙂

zuzanocka
11. apr 2012

@macusikzv mensia mala 4 roky v januari.
bicyklovat sa tiez este nevie bez pomocnych.. ale popravde, este to ani neskusala. na trojkolke lieta ako sarkan, teraz jej na meniny chceme dat kolobezku 😉

macusikzv
autor
11. apr 2012

@aduskatt to ako fakt???Tak menom hádam nie...asi tým,že je lavák...fúú nezávidím....ja som si práveže myslela,že začíname neskoro...no ale možno to do 8rokov stihneme..no uvidíme.. 😉

benne
11. apr 2012

Inak, baby.. ja osobne si pamätám, že ma viazať mašličku naučili v škôlke.. doteraz to mám v živej pamäti, ako mi to ukázali na takých doštičkách a naučila som sa raz-dva 😎 (alebo si pamätám, že raz -dva 😅 😅 )

ani3012
11. apr 2012

@macusikzv nie pokiaľ nemá topánky na šnúrky...nie je k tomu prinútený a ja tiež nie 🙂 ale dá sa žiť aj bez toho 😀

macusikzv
autor
11. apr 2012

@zuzanocka ja som tiež rozmýšlala kolobežku,ale nejak sa obávam...aj bicykla sa obávam...hlavne aby nespadol na hlavu....no a ešte aj hojdat na hojdačke sa dlho učíme,kým pochopil ako má robit nohami a telom...ide mu to,ale tak všeliako..a to sa bojím,ked sa nahýna do zadu,že z nej spadne 😒

benne
11. apr 2012

Bicyklovanie bez pomocných koliesok Monča ovláda z jediného dôvodu, že som na odporúčanie lekára kúpila mladšiemu bicykel bezpedálový, na ňom si nacvičila rovnováhu a po mesiaci sme dávali aj pomocné kolieska z jej bicykla dole..

ani3012
11. apr 2012

a pre tých nadanejších (lebo na MK je fúra veľmi nadpriemerne šikovných detí) http://www.mojevideo.sk/video/596/ako_viazat_sn... 🙂

aduskatt
11. apr 2012

@macusikzv my sa to ucime strasne dlho, uz sme skusali aj tak, ze som si sadla vedla neho, kazdy v ruke jednu topanku a viazali sme....ja som to skusala presne podla neho, aby som mu vedela ukazat ako dalej a ked som mala uz oba konce v prstoch tak, ze boli hotove dve uska, tak som to nevedela na lavu ruku prekrizit a zaviazat ani po troch minutach rozmyslania, proste moj mozog je opacny.....a ja som vyzerala ako debil, co nevie snurky viazat🙂)).a zasa opacne na pravu ruku to po mne zasa nezopakuje Patko.......uz sme skusali aj tak, ze som mu nakreslila, ako sa to musi prekrizit a cez ktory otvor prevliect.....no proste, musi sa s tym vytrapit sam, co mu ja nezavidim, ale aspon ma snahu....vzdy o kusocek pokroci a tesi sa z toho....len to ide straaaaasne pomaly

macusikzv
autor
11. apr 2012

ved som videla aj takú drevenú doštičku na nej topánku so šnúrkou a na tom sa vraj dieta má naučit viazat...ale sú to asi zbytočne vyhodené €...dám mu botasku do ruky a budeme sa tak učit 😉

ani3012
11. apr 2012

apropo...ani Daniel Radcliffe (Harry Potter) si nevie zaviazať šnúrky na topánkach

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
11. apr 2012

@macusikzv my sa ucime na synovych kopackach...inak, maly chodi na futbal s rovesnikmi a na treningu drvivej vacsine deciek treneri uvazuju snurky................ale to asi aby nezdrzovali🙂

hajanka
11. apr 2012

@macusikzv Ved to nie je nejaky horibilny problem 😉
Adko sa to skusal naucit uz vela krat, od mala, ale nemal na to nervy, zlostil sa pri tom velmi prevelmi, prestala som na neho "tlacit" a naucil sa (az) tento skolsky rok sam, mal 7 rokov 😉 dovtedy nosil vzdy topanky ci botasky so suchym zipsom. Teraz si uz zaviaze maslicky sam.

macusikzv
autor
11. apr 2012

no aká som spokojná 🙂 🙂 🙂 tak pomaličky pojdeme na to...hádam to do prvej triedy stihneme 🙂 🙂 no hlavne nervy na to...len on ked bol menší,tak si pekne obul pravú na pravú,lavú na lavú...a teraz posledne opačne...aj v školke príde a papuče na opak 😒