Vedľajšie účinky Fenistilu

adija13
11. mar 2014

ahojte, dcerka berie dva dni kvapky fenistil na utisenie kasla, moze mat z tychto kvapiek nejake vedlajsie ucinky?
dnes ked sa poobede zobudila, mala na lavom spanku cervene az fialove bodky, ale vyrazky to nie su. vyzera to ako popukane cievky, alebo co. a vecer pri kupani som si vsimla, ze to ma uz aj na vieckach a v okoli oci. moze to mat z odsavania soplikov?

mimla
11. mar 2014

Ja mávam popraskané žilky (presne také popraskané bodky - červené, modré, aj fialové) zo silného kašľa a zo zvracania. Sú hlavne okolo očí, na lícach a okolo pazúch a lopatiek. Zmiznú do piatich dní. Fenistil je skôr oblbovák a vedľajší účinok je hlavne ospalosť. Niekto môže trochu napuchnúť. Určite bude vnútri príbalový leták.

adija13
autor
11. mar 2014

@mimla veru, ona ma silny kasel. mohla by som ti poslat foto tych bodiek,ci je to nieco podobne? dakujem
lebo v letaku fenistilu som nic podobne nenasla.

mimla
11. mar 2014

@adija13 Pošli. Tie moje vyzerajú ako strašne malé podliatiny. Skrátka bodky.

adija13
autor
11. mar 2014

@mimla ano, presne. vdaka

jana_eyre
11. mar 2014

ked ich stlacis, zmiznu? resp. zblednu?

adija13
autor
11. mar 2014

@jana_eyre ani moc nie, no len mala spi, tak som to teraz skusala 🙂 slabsie

laaska
11. mar 2014

@adija13 nam najlepsie zabral olej z ciernej rasce, jedna kavova lyzicka rano - a to sme uz boli na tom tak zle, ze nas doktorka poslala na rontgen, boli sme aj u plucneho - vyskusali sme vsetky kvapky, sirupceky - fenistil, trifed, mucosolvan, stoptussin, aj prednison sme mali, aj aerius, erdomed.....no nebudem menovat.... dole je aj recenzia od jednej mamicky, ktorej tiez tento olej pomohol na kasel http://www.saloos.sk/rastlinne-a-bio-oleje/cier...

jana_eyre
11. mar 2014

no, ak nema teplotu ani ziadne ine tazkosti, urcite to bude z toho kasla.. alebo ak sa hneva pri odsavani soplikov.. ale taktiez to moze byt aj vedlajsi ucinok, ja som mala take fliacky ked som dostala alergiu na penicilin.. male cervene bodky po celom tele.. skus zavolat zajtra doktorke, ona to najlepsie bude vediet 🙂

adija13
autor
11. mar 2014

@laaska a kde zozeniem ten olej. no vsetky sirupy co si menovala sme uz mali ☹

laaska
11. mar 2014

@adija13 ak si budes kupovat, kup si vacsie balenie, ja som si od nich kupila uz v zufalstve, v obchode ma vysiel viac ako 9ecok a mali sme ho cca tyzden, stale ho davam dcerke rano, posobi ako prirodne atb.

adija13
autor
11. mar 2014

@jana_eyre idem hned rano na kontrolu, len viete, pre moj kludny spanok ☹
mono robim paniku pre nic

laaska
11. mar 2014

@adija13 ja som ho kupila v bioparku v ziline a kedze som zistila, ze je to saloos, tak som kontaktovala majitelov saloos.sk /tiez su zo ziliny) a objednala som teraz od nich, uz vacsie balenie, lebo nam robi dobre tento olejcek. Ale ak nezozenies v obchodoch, tak cez net objednaj. Mozes pogooglit kde maju lacnejsie. Este super referencie ma oreganovy olej. http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/es... a zozenies ho tu http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/36-1-BIOP... je to cena za 100ml, tieto oleje su dost drahe, ale mne ten oreganovy poradila jedna pani, co jej uz doktor zakazal dat malu do skolky, lebo mala nabeh na astmu a mala je zatial zdrava a spokojna v skolke.

jana_eyre
11. mar 2014

@adija13 to poznam, tiez by som rozmyslala rovnako.. len ju sleduj, urcite to je ok 🙂 teraz som si spomenula, ked syn prvy krat bral fenistil, mal male fliacky po celom tele skor oranzove menej viditelne a isla som s tym k doktorke na druhy den.. prezrela ho a skonstatovala, ze to moze byt falosna alergia.. potom to uz nikdy nemal - a to fenistil berie casto, na alergicke reakcie..

adija13
autor
11. mar 2014

@laaska
@jana_eyre dakujem za ochotu, ste super, tak snad budeme mat kludnu noc a zajtra kludny den, po kontrole. a olejceky si pisem, podla popisu sa nam zidu celej rodinke.

adija13
autor
12. mar 2014

@mimla dakujem, presne doktorka potvrdila ze su to popraskane cievky, ze 5-10 dni a ma to prec.

puchic
12. mar 2014

ahoj moj mal tiez vedlajsie ucinky z fenistilu vdaka ktorym sme skoncili v nemocnici ako 2 mesacny...

adija13
autor
12. mar 2014

@puchic no snad to u nas tak nedopadne, fenistil jej pomaha aspon v noci v klude spat, dufam, ze ho vsak coskoro nebudeme potrebovat

adi17
19. jún 2014

@puchic prosim ta ake ste mali vedlajšie účinky?my teraz uzivame ale ja si nepoznam dieta...taka je strasne zla, nervozna, hadze sa o zem.....som zufala....

simonka121
5. júl 2014

Ahoj chcem sa opýtať môj 3 mesačný syn má niečo podobné je to tiež také fialové,,ale keď potom prejdem prstom je také hrboľaté ako keby ho niečo uštiplo,,, je nejaký prípravok pre také malé deti proti uštipnutiu hmyzom,,,ja mám doma fenistil gél ale neviem či toto môže,,,ďakujem,,, 🙂

danielahamar
5. júl 2014

to čo hovoríš ty, je z kašla, či z vracanie, proste nadpriemerné zaťaženie kože-svalov, píšem to ako laik, lebo ináč neviem a fenistil okrem ospalosti myslím, že nemá vedlajšie účinky 😉

belllinka
22. jan 2017

@laaska Prosim ta, ako si davkovala ten olej z ciernej rasce pre dieta? Moja ma 3,5 roka a kasel, na kory nic nezabera. dakujem

autumn11
22. jan 2017

môj syn okrem spavosti nemal klop klop žiadne vedľajšie účinky. Ale ani mu moc nezabral na utíšenie kašľa v noci na ktorý ho dostal.

laaska
23. jan 2017

@belllinka na jednu kavovu lyzicku rano, plus este rakytnikovy olej som davala

nikita002
27. máj 2017

Mamicky maly ma taky drazdivy kasel davam mu tie kvapjy fenistyl kolko trva pokial tak zaberu???vcera som dala na obed prvu davku ...