Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Veľa znamienok na tváričke novorodenca

alinaa
31. máj 2014

Maminky prosím Vás mam otázku. Práve sa nám narodilo v rodine dieťa je zdravučke tešíme sa. Ale na tváričky ma velmi veľa znamienok. Prakticky pol čela ma pokryté aj 3 cm znamienkami tmavej hnedej farby. Prosím Vás stretli ste sa s tým už niekto? Dá sa to odstrániť? Zatiaľ neviem ako to bere maminka, ale keď pridem pozrieť malého neda sa to priehladnuť, rada by som jej povedala nejaké povzbudivé slová. Ďakujem

pribinak
31. máj 2014

Nie su to hemangiony?

atos1
31. máj 2014

Ahoj alinaa ja mám podobný problém , ale pokiaľ viem mamičke do prepúšťacej správy napísali o aký druh znamienka ide a ako a čo ďalej, naša malá má na hlavičke znamienko volá sa to névus neviem ako sa to presne odborne píše má asi 4 cm a nikdy jej tam nebudú rásť vlásky ale určite s s tým vo vašom prípade bude dať niečo robiť len nie ešte teraz je maličké

alinaa
autor
31. máj 2014

No nie je to hemangiom ma to inu farbu aj strukturu, podla mna teda, ani ten nervus asi, je to presne jak tmave znamienko kazde ma asi 1cm a viac, ale ak sa to nebude dat odstranit tak to bude naozaj velky esteticky problem, neviem si to predstavit, ale tak hlavne ze je zdravucky

maminuska
31. máj 2014

@alinaa zanmienko je aké ? Vystúple , ploché ?
Moja kamoška mala také znamienko , volala sa Anna ale my sme ju volali "bibina " lebo tak ona volala vystúple znamienko rozmerov asi 5*4 cm na čele , fakt veľké . Dnes má 40 rokov a už 20 rokov ho má preč, zostali jej síce jazvičky ale je to 100 a 1. Dodnes ju voláme Bibina, neviem si predstavit jej povedať Anna. Bohužial sa jej narodila dcéra s rovnakým névusom , len ho mala umiestnený na hrudníku . Odstránili jej ho ked išla do škôlky laserom . Aj tam zostal jazvička ale menšie ako má ona.

alinaa
autor
31. máj 2014

vyzera to takto, ale ma toho viac este aj na druhej strane

mircalla
31. máj 2014

@alinaa Ahoj, predpokladam, ze lekari sa k tomu vyjadrili ci odporucili konzultaciu s dermatologom, ci? Babetko je este v porodnici?

alinaa
autor
31. máj 2014

co viem tak zatial sa k tomu vyjadrili velmi neurcito, ano este v nemocnici, narodilo sa len pred par dnami

Tu začni písať odpoveď...

Odošli