Veľká hlavička 5 mesačného dieťatka

majkabr
19. máj 2014

Ahojte moje malé má hlavičku 46 cm a má 5 mesiacov . Celkovo je väčší má 8,5 kila . Mali ste niektorá taký problém??? Ako ste ho riešili??

milota164
19. máj 2014

neviem ake su tie tabulky, ma ju vacsiu aj podla lekarky?

eunomia
19. máj 2014

Ma mat pokom vacsiu hlavu? Moj syn mal tiez vacsiu na svoj vek a susedin maly ma a mal este vacsiu. Obaja su zdravi a bolo treba len vacsie ciapky.

mirkava
19. máj 2014

@majkabr ale ved to je jedno aku ma hlavičku.... myslim ze sa tam nic neporieši.... mozno vekom sa mu to vyrovná

majka99999
19. máj 2014

@majkabr podla mna ju az taku velku nema, ked tolko vazi. moj mal 6,5 mesacny 45 cm a 8,1 kg... to mal 71 cm. ako aj nasa lekarka sa bala, ze ma vacsiu hlavicku, kedze 2mesacny mal 40,5 cm, ale sestricka kukla na manzela a ze tuna je pricina.

kriha
19. máj 2014

aj my sme kvoli tomu behali aj na neurologiu, nic ale vobec nic nezistili. Jednak bol maly aj celkovo vacsi a obaja s mm mame tiez hlavu vacsiu. Dokonca neurologicka povedala, ze ako tak pozera na tatina, maly by mohol mat este aj vacsiu hlavku 😝
ale zas radsej sme tam isli zbytocne, ako nieco zanedbat.

uhnakova
19. máj 2014

Nas maly ma velku hlavu po ockovi aj mamicke, v roku mal 50,5 cm, ciapky v zime sme kupovali ako pre trojrocneho 🙂. Netrap sa a odmerajte si s muzom hlavy, uvidis, niekto z Vas ma velku makovicu 🙂

niki101988
19. máj 2014

@majkabr Ahoj, nechcem plašiť ale prudký nárast hlavičky može znamenať aj hydrocefalus, ale samozrejme ak je v rodine treba brať ohľad aj na to

niki101988
19. máj 2014

@majkabr Tu je to tak pekne jednoducho vysvetlené
http://www.choredieta.sk/index.php/novorodenec-...

januliku
20. máj 2014

@majkabr Naša mala od narodenia veľkú hlavu. Ale je to rodové z mužovej strany. Pediatrička na každej poradni len premeriavala a porovnávala s tabuľkami, no vždy sme boli mimo tabuľky. Poslala nás aj na neuro, kde dr. len zhodnotil, že na svoj vek je všetko ok. Do roka rástla rýchlo, to mala 51cm, teraz má 2,5 roka a 52cm a všetko je ok.

mejjus
20. máj 2014

Aj nás poslala pediatrička k neurológovi , ten nám povedal , že aj mamička má vetšiu, je to genetika :D nič, ale nič malému nie je , a že časom sa to vyrovná..aj sa to tak stalo..má 11..a absolútne ni je žiadny problém...

scarlet
20. máj 2014

Aj moj malinky ma velku hlavicku, aj nas poslala pediatricka k neurologovi a je uplne v poriadku. Ma 11 mesiacov a su mu male ciapocky pre 5 rocne deti 😉 U nas je to geneticky dane, otec malého ma vecsiu hlavu.

carie32
20. máj 2014

@majkabr veď chodíš každý mesiac na poradňu nie??? Keby sa niečo dialo tak lekár si to hádam všimne...

prasiatko30
20. máj 2014

Mu sme mali takeho suseda vypadal jak tie lizatka gulate - tenke tielko a velika hlava - clovek sa musel pozerat ako to ten krcik udrzi teraz uz ma chalanisko 7r sice ma stale velku hlavu ale uz je to viac vyrovnane takze ono s tym robit - nic nenarobis ale telicko casom dorastie proporcionalne k hlavicke 😉