Veľká nosná mandľa

25. máj 2022

Ahoj, mam 14 rokov a žiadam o radu/nazor. Od konca apríla som stále chorá...najprv zapal prinosovych dutín- antibiotika- nič. potom angina - antibiotika - nič. a teraz sa orl zhrozil akú mam obrovskú nosnu mandlu! Povedal ze to asi bude treba vybrať. Tak nás poslal na kramare k inému orl aby to zhodnotil a tam zas povedali ze práve to na vybratie nie je. Dal mi antibiotika ospen 1000 na 10 dni 3 krát denne. Momentálne mám upchaty nos a nejde vôbec odpochat nech už robím čokoľvek, nespala som už 3 noci a neskutočne ma boli hrdlo, nič nezabera. Akoby som prehltala nože. Chcem sa spýtať ci by sa vedela ta mandla zmenšiť po tých antb... vcera som začala užívať a výsledky nevidim. chybám v skole už 4. týždeň a myslím si ze budem doma už do konca roka a strasne ma to trápi a bojim sa operácie. Je pravda ze musím byť zdravá keď mi budu mandle vyberať? Ďakujem..

pribinak
25. máj 2022

Áno musíš byt zdravá, kvôli anestéze, operácia mandlí je jeden jednoduchý zákrok, ktorý trvá kratučký čas, ktiry sa robí aj malým 3 ročným deťom.
Dokonca kedysi možno tak 25 rokov dozadu sa ani pri tomto zákroku neuspavalo

autor
25. máj 2022

@pribinak Lenže ako mam vyzdraviet keď je problém prave v tej mandli? :( už to nezvládam stále stále chora

pribinak
25. máj 2022

Tie ATB tá preliecia

autor
25. máj 2022

@pribinak a nemôže sa pri tej operácii nič stať? ze by som vykrvacala alebo by som sa nezobudila z anestéze. Vraj to znasaju dobre iba malé deti. Neviete kedy dávajú tak termíny? Nezvládla by som to do prázdnin..

pribinak
25. máj 2022

Však nech mama ide s tebou na orl a vybaví termin operácie
Neviem si predstaviť čo by sa muselo udiať aby si neprežila takúto operáciu

inga1203
25. máj 2022

Zvacsenu nosnu mandlu mozes riesit cez tradicnu cinsku medicinu aj homeopatiu. Urcite by som vyskusala pred zakrokom

kat_
25. máj 2022

neboj, je to jednoduchy zakrok, moj 4rocny nan ide zajtra 🙂 a jasne, musis byt zdrava, ako pri kazdej operacii... dober atb a dohodni si termín vyberu, drzim palce 🙂

autor
25. máj 2022

@kat_ ďakujem..len zatiaľ neviem co robiť je mi zle. Nemôžem spat a to skoro vôbec. Akoby som prehltala žiletky a nič nepomáha, upchaty nos 4 dni vkuse. Aj keď mam antibiotika 2. den tak mam 38 teplotu...je možné že ešte neucinkovali?

kat_
25. máj 2022

urcite, atb zaberaju tak na 3.-4. den... robili ti aj vytery?

autor
25. máj 2022

@kat_ ano robili z nosa. Aj crp, ale to bolo normálne...ale vraj mam hnis na mandli, išli mi aj tou hadickou s kamerou do nosa.. lekár povedal ze crp môže vystúpiť o pár dní. Keď sa niečo zhorší tak ze mame prísť...ale co mi tam dajú? Nevyliecia mi hrdlo zázrakom, ani neodupchaju nos.

autor
25. máj 2022

@kat_ viete mam panicku úzkosť z nemocníc a ihiel, keby tam mam byt na pozorovani sama tak si nechcem predstaviť ako by to len dopadlo

kat_
25. máj 2022

neboj, ked ti dali atb na zaklade vyteru, zaberu, len to trva
na hrdlo si mozes davat nejake pastilky alebo sprej, do nosa morsku vodu a nasivin, ono to prejde, len to chce cas, to sa neda urychlit
mandlu budes riesit, ked budes fit 🙂

autor
25. máj 2022

@kat_ no výsledky z vyteru ešte neboli. Dali mi atb na základe uváženia. Neviem prečo...ale myslím si ze mam naozaj zapal, to nie je normálne aby hrdlo takto neskutočne bolelo. Nikdy sa mi to ešte nestalo. Len som aj hypochonder a bojím sa ze zomriem, no je to so mnou ťažké 😅

autor
29. máj 2022

tak skončila som v nemocnici s mononukleózou🙏🏼