• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Veľmi suché a červenkasté fľaky. Čo na ne pomáha?

Presne tieto fliačiky máme i mi,už ako bábätko to moja dcéra mala potom dlllllho nič a teraz zase.Na kožnom mi predpísala olej do kúpela Linola Fett a aj krémik Linola Fett tak uvidíme.No a ešte máme dáku mast zarábanu z lekarne.Predtým sme mali tiež Excipial aj mliečko,aj kremik a pomohlo,len tiež v kombinácii s takouto zarábanou mastou,ktorou sa potierajú iba tie suché ložiská....To je atopická pokožka a nieje vhodné-podla môjho názoru skúšat všeliaké maste či pomôže alebo nepomôže....Bud/alebo.......treba navštívit odborníka.......
21. feb 2009 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mojej švagrinej kožná lekárka odporučila modrú indulonu - práve preto, že je taká "obyčajná", čo je jej výhoda, lebo neobsahuje chemicky vyrobené prísady a "liečivá", farbivo, parfém a pod. a teda nemá čím pokožku dráždiť. A v pôrodnici sestry tiež preferovali používanie modrej indulony, keď prebaľovali detičky.
21. feb 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcela by som sa opytat ci by ste mi vedeli poradit co so suchou pokozkou babatka na hlavicke vela ludi dokonca aj lekarka mi odporucila natieranie olivovym olejom ale akosi nevidim rozdiel....zda sa mi to rovnake moznoaj ''suchsie'' vedela mi nejaka mamicka nieco co by pomohlo odporucit alebo myslite ze by to mohlo byt aj od kazdodenneho kupela citala som niekedy to vysusuje pokozku a vtedy je dobre obmedzit kupanie na 3 az 4 ktat v tyzdni...co si o tom myslite ??? vopred velmi pekne dakujem :slight_smile:
17. feb 2012 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, my sme na vsetko suche pouzivali a aj pouzivame Bepanthen, super premastuje
4. aug 2015 o 21:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam na suchu pokozku pomaha bepanthen alebo bambucke maslo. obidve su velmi ucinne. sme spokojni.
19. sep 2015 o 21:00  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja to mam uz dlhe roky, najviac sa to objavuje pri podrazdeni, napr. v lete od slnka, v slanej vode, v zime od chladu, v prostredi kde sa kuri, tiez pri zaprasenom prostredí alebo zmene prostredia.
Vyskusajte kožnu lekarnu v dedine Banka pri Piešťanoch. Tá jediná mi pomohla, predpisala mi na to zarábanú masť,ktoru vam zarobia na mieru k vasej kozi v lekarni tam. pouzivam to uz dlho, posobi to ako balzam,akonahle zacne svrbiet či zacervena, ,natriem a o par minut zbledne a nie je to suche a nesvrbi.
potom sa to vsak znovu po case vrati, ale ked znovu natriem, je to ok.

kedysi som pouzivala Excipial , ten mi pomohol na ekzem na nohach dost vyrazne.
7. dec 2015 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja na suché lakte používam care bepanthen..je hydratačný a jemný..super akcia tento mesiac v lekárniach..dostala som dva za super cenu.. :wink:
29. jún 2016 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok