Vigantol a Cebion multi užívané súčasne. Uškodí to?

sisiska
1. mar 2011

mamicky, mam problem s tym, ze som mojej dcerke (13 mesacnej momentalne) asi 3 mesiace davala sucasne Vigantol aj Cebion multi. Nikto ma neupozornil na to, ze sa moze kumulovat vitamin D. Teraz mam velky strach, ci som ju tym D-ckom nepredavkovala. Nemate s tym niekto skusenost? Davala som 2 kv. Vigantolu a 3x4 kvapky Cebion multi/den. Kazali Vam Vasi pediatri vysadit Vigantol, ked brali Vase deticky Cebion multi?

Dakujem za reakcie.

latvia
1. mar 2011

nic jej nebude, neboj

sisiska
autor
1. mar 2011

@latvia dufam, ze mas pravdu, ale aj tak som z toho na nervy...

latvia
1. mar 2011

@sisiska v zimnych mesiacoch je zvysena potreba Decka, okrem toho si neavala tak brutalne davky aby si jej poskodila 😉

ginger_fox
1. mar 2011

@sisiska kluuud🙂 ja si teda citam pribalove letaky a ked som malemu na radu lekarky zaimplementovala znizene mnozstvo cebionu multi a zaroven znizila davky Vigantolu, brat studujuci medicinu sa mi vysmial do oci, ze co stresujem pri tom pididavkovani🙂

sisiska
autor
1. mar 2011

@ginger_fox ked som tu na nete vsade citala, ze by sa Vigantol mal vtedy vysadit, tak som ostala z toho uplne vystresovana...a doktorka, ktora zastupovala nasu pediatricku sa k tomu nevedela vyjadrit...inak my mame na jeden rok este dost velku fontanelu cca 2x2 cm, tak pevne verim, ze tie zvysene davky neuskodili, ale skor pomohli...

kisska
1. mar 2011

tiez si nemyslim, ze zvysene davky D-vitaminu sposobuju problemy. Viem, ze niektori lekari pocas nedavneho vypadku Vigantolu na trhu, podavali novorodencom vitamin D injekcne v jednorazovych davkach na niekolko mesiacov.

sisiska
autor
1. mar 2011

@kisska dlhodobe podavanie vyssich davok D-cka sposobuje problemy, ale neviem, co znamena dlhodobo a tiez neviem, co je vysoka davka pre batolatka a babatka...musim verit, ze to bude dobre

latvia
1. mar 2011

@sisiska ked ma este taku fontanelu, tak to D fakt neuskodilo 😉 dlhodobe sa mysli urcite viac nez pol roka, ak nie nahodou roky

ginger_fox
2. mar 2011

@sisiska
@latvia ma pravdu, na tu fontanelu to mohlo len pomoct a hlavne ked to uzivanie bolo teraz v zime v bezslnieckovom obdobi 🙂

nori21
2. mar 2011

Ahoj, dcérka má 17 mesiacov, od narodenia užíva Vigantol ráno, Cebion/nie multi/ večer. Nám tak radil doktor.

ela2710
2. mar 2011

@sisiska Ahoj podla mna by sa tiez nemalo s vitaminmi prehanat, ved vsetkeho vela skodi, a hlavne teraz ked sa vsade pise o tom, ze aj zvysene mnozstvo vitaminov moze byt pre organizmus zle. My berieme od narodenia Vigantol a lekarka nam nepredpisala nic viac

fraufrt
2. mar 2011

ja by som sa toho nebala, berieme vigantol aj Cebion sucasne a vobec nemam stresy, ze by som mohla tym babu ublizit, prave naopak v zimnom obdobi a este ked sa k tomu pridruzi prechladnutie... ziedny strach, ide o velmi nizke davky. 🙂

tyfny
4. mar 2011

no na toto som sa pytala nasej detskej a kezala mi vigantol vysadit ked davam cebion.