Viróza zo škôlky

mimusina
18. mar 2024

Ahojte maminky,
neprišlo Vaše dieťa zo škôlky s virozou?
Naša 5r v sobotu vracala a dnes ju aj prehnalo🤨
Čo prosím dávate proti hnačke? 1x ju má...
Samozrejme veľa tekutín, dieta, kľudový režim - je dosť unavena a spava, teplotu nemala.... Volala som doktorke že ak by mala teplotu dať sirup🤷‍♀️

vyrovnanaosoba
18. mar 2024

@mimusina co s tým má viroza zo škôlky? Hádam nebola dnes v škôlke.

mimusina
autor
18. mar 2024

@vyrovnanaosoba ďakujem za odpoveď. Aj tebe pekný deň.

vyrovnanaosoba
18. mar 2024

@mimusina tak hádam nie som taká blbá, že dieťa cez víkend zvracalo a dnes pôjde do škôlky. Určite aj dnes ráno jej nebolo najlepšie.
Ale áno, potom sa často stáva, že dieťa niečo chytí zo škôlky, keď sú tam také deti.

mimusina
autor
18. mar 2024

@vyrovnanaosoba ešte raz pekný deň 🙂

silvike
18. mar 2024

@mimusina Samozejme ze dieta si zo skolky moze doniest taketo vselijake virozy. A na hnacku ja hned dam probiotika, aby sa zacala upravovat crevna mikroflora a teda prisnu dietu (len po troske piskoty, tycinky). A cakam kedy to prejde. Zatial som s hanckou a vracanim nebola u Dr. ani s jednym z nasich troch deti. A samozrejme aj pitny rezim, ale len po troske, po lyzicke napr. slaby cierny caj alebo vodu a cakat ci to toleruje, ci to nejde z neho zasa von.

1mina
18. mar 2024

Jasne a nie raz a dostal to aj syn. Normalne ano pri brusnej chripke moze byt aj teplotu, tak sirup od teploty ked tak, a dietny rezim klasika ako pri dospelych, cajiky, vodu, a mne dr vzdy radi tasectan ze ten udajne rychlo pomaha - ale zalezi ako kedy napr posledna brusna chripka vo februari, - dcera s tasectan a dietou po 2 dnoch ok a mladsi syn to mal tyzden nech som robila co som robila.

mabenn
18. mar 2024

ked zvracala len raz, to je dobre...samozrejme dietny rezim, nieco na zahustenie stolice a podla chuti: banan, horku cokoladu, piskoty, ovsene vlocky, nedavat mliecne vyrobky...uvidis, ako bude dalej...na hnacku sa zvykne davat malym detom hylak...este tasecna kids

mabenn
18. mar 2024

tasectan kids

saxana000
18. mar 2024

Hylak enterina enterol co mas doma..na akutne vracanie nic.ked prejde akutna faza musis.dieta zavodnit po.lyzickach caj mineralku polievku..potom.pridavam.piskotu.soletku suchy.rozok vyvat.pal.lyziciek s.pomaganou.mrkvou slizikmi.3-4lyzicky viac nenutit ale pit.musi..odpocinok je super telo.sa lieci same.. ste na dobrej ceste. Virozy tevaju tak.2-3 dni.a je dobre

zuzana_chmelova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz