Môže sa črevná viróza objaviť aj u mňa, ak ju mali obe deti aj partner?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

moje jedno z dvoch detí začalo mať prvý príznak črevnej virózy pred piatimi dňami. Začalo to bolesťou brucha, nad ránom vracal, druhý deň večer vracal ešte raz a aj ho raz prehnalo. Potom už nemal žiadne prejavy virózy, dnes je to 5. deň. Partner mal príznaky na 3. deň s tým, že aj druhé dieťa večer raz prehnalo a nad ránom vracalo.

Keď som to nedostala od prvého syna počas 5 dní, môžem to ešte dostať od partnera alebo druhého syna, aj keď už nemajú príznaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

virózu môžete a nemusíte dostať, záleží to od Vášho imunitného systému.

Vhodné je užívať probiotiká.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková