Vírus a horúčka u štvorročného dieťaťa

2. aug 2021

Dobrý večer maminky dnes som bola u lekárky so synom robili mu CRP vyšetrenie a má vírus proste horúčkuje tri dni a tri noci a že potom to prejde mám striedať nurofen s panadolom čipky alebo sirup pretože ako áhle prestane účinkovať čípok alebo sirup tak hneď má horúčku naspäť takže strážim odstup 6 hodín a znova dávam čípok(sirup nedávam len cipok) moja otázka znie od včera mu dávam len nurofen čipky mám striedať s panadolom? alebo môžem dávať stále nurofen (samozrejme minimálne 6 hodín odstupaz potommdalsi cipok keď treba) mne sa tento nurofen páči pretože mu super rýchlo zaberá tak mi poraďte prosím syn bude mať o mesiac 4 roky ma cca 15 /16 kg ďakujem

agnes28
2. aug 2021

Tak je to mozne, treba ale dodrziavat casovy odstup a max. 4 capiky v priebehu 24 hodin. Cudujem sa zecmu tak zaberaju, ved uz je dost velky, tie cipky su do nejakych 12 kil

panelacikova
2. aug 2021

ja pridám skúsenosť trošku od veci, aj u nás nurofen rýchlo zaberal, ale aj rýchlo strácal účinnosť. osobne by som to striedala mojej som dávala paralen sirup alebo čapíky. paralen zaberal "pomaly", ale vydržal dlhšie. asi by som striedala, ako je všeobecne známe.

lindusss2016
2. aug 2021

Aka vysoka horucka je?

autor
2. aug 2021

No ako kedy akože včera ak mi dobre namerali 39,7 hneď cipok a normálne som sa modlila pretože včera to začalo a už dávam pozor strazim ako náhle 38 38,5 nečakám hneď cipok

autor
2. aug 2021

A máme čipky nurofen 125 mg

euka210
2. aug 2021

No ja striedam nurofen a panadol, len ked ma horucku nad 39C skor ako tych 6h. Inak cakam na 6h a davam nurofen, ten je silnejsi, viac zabera ako panadol.
Aj moj 5r mal nedavno horucky 39C po 6h, ale postupne sa to zlepsovalo, ale trvalo to asi 5dni kyn bol uplne bez teploty. Tiez som sla potom uz k lekarke, ale tiez crp ok, aj moc.

ruda79
10. feb 2024

Zdravim vsetky mamicky,ktore vedia ako na horucku.Moj maly ma uz stvrtym dnom horucku v rozpeti 38 az 39.Diky bohu,40-nas obchadza.No ja vychovavam syna sam a neviem si stym poradit.Boli sme vcera na pohotovosti,kde nam zistili suchy neproduktivni kasel.V lekarni som mu vybral sirup Dituzdin,ktory mu vdaka bohu zabera.Trapy ma ta horucka s ktorou bojujeme,podla vasich rad.Davam mu vlazne obklady,striedam paralen cipky z nurofenom,no aj tak sa mi to nedary.Malemu bude mat v maji 4 roky,tak skusam uz aj tie zemiaky,tvaroh no stale je to rovnake.Prosim vas,poradte mi,co mam spravit aby sa uz tolko netrapil.

ceresnicka111
10. feb 2024

@ruda79 ak dávate malému sirup nurofen, ten treba dávkovať hlavne podľa hmotnosti dieťaťa a nie podľa veku, to je tá vrchná tabuľka na krabičke a striedať nurofen s panadolom, lebo ak sa dáva správne množstvo sirupu tak by teplota mala klesnúť, ak neklesá tak tie obklady vlažné alebo sprchovanie vlažnou vodou nie studenou