Vírus ruka, noha, ústa

katka.sp
27. feb 2016

Aby jte..Ma niekto skusenosti s touto chorobou.Nikto nam to oficialne nepotvrdil,ale doniesla to mala pravdepodobne zo skolky.v nedelu v noci nastali horucky38,5 hned rano sme isli k dr. Kedze este nebola nikdy chora,lekar ma len upozornil ze ak by teplota vsstupla zacat zrazat,ale nedame atb.ze ma dobru imunitu...v pripade zhorsenia prist.v nedelu este mala horucky,nie vysoke a trosku sa stazovala na hrdielko.v utorok sa vysypala okolo pusy a tri pluzgieriky na ruke a jeden pod zadockom noc viac...uz je bez horucky ,pupenceky miznu,alle nastupila som ja a za. Mnou manzel...ja 40 -tky dva dni a hrdlo ani najest uz treti den.Vcera sme sa vyhodili a je to katastrofa...Zazil to niekto?? Ako dlho to bude trvat?? Kedy moze ist mala do skolky?? Pisana ink.doba je 3-6 dni .dakujem za kazdu radu,nazor,vsetko mozne nakolko nik nam to nepotvrdil ..:( vobec neviemee co mamme cakaat...dakujem krasne

nelinkabublinka
8. sep 2016

Dobrý deň dámy, vo WIKI pribudol článok o tejto chorobe, nechceli by ste pridať svoju osobnú skúsenosť s touto pliagou? Takto to budeme mať pekne pokope a možno mnohým mamičkám pomôžete s radami ako to prekonať, čo očakávať a tak. Stačí kliknúť sem https://www.modrykonik.sk/choroba-ruky-nohy-usta/ a pod článkom je priestor na pridanie svojej skúsenosti. Ďakujem

(Odmením aspoň srdiečkom 🙂 )

sylvya
4. dec 2016

dobrý deň, prekonali sme aj my tuto chorobu a dosť ťažko kedže mame diagnozu imunodeficit,nam to trvalo 14 dni, pľuzgiere mal okolo úst na ručičkach, na nohách -chodidlách, medzi prštenkmi i na rukách i na nohách, všade a plne ustočka a hrdlo, ešte po 3 týždnoch nám to vydno, hrozne sa mu začala súpať kožička okolo prstov a teraz po mesiaci nam začínajú schádzať nechtiky a skoro na všetkých prstách a tohto sa velmi bojím , prosim vás schádzali aj vám nechtíky? ako ste mu pomohli ved na dvoch prstach nam už dopoli vysí a stale auka ked mu to zíde ved pod tým to bude žive a bolestive čo s tým? a odlupuje sa to od lôžka kde vyrastá , prosim poradte mi čo na to alebo čo s tým? dakujem