Vitamín D - mäkká hlavička

19. júl 2023

Ahojte, máte niektorá takú skúsenosť s babetkom(predcasniatko). Môj má 4 mesiace no hlavička stále mäkká síce pomaly tvrdne ale pomaly. Už sme boli na 4 kvapakach D cka no brali mu krv a mal vysoké hodnoty. Tak sme znovu na 2.
Kedy sa to upravilo ako dlho to trvalo?

hariet
19. júl 2023

Makka hlavicka? Myslis fontanelu? Ta sa uzatvara postupne az do 18 mesiaca az 2 rokov. V 4 mesiacoch ma este tu fontanelu dost velku, ale je to ok.

autor
19. júl 2023

@hariet nie veru fontanela to viem ako funguje. Ono totižto ani ja som to netušila dieťa má po narodení mäkkú hlávku a tak časom stvrdne.

autor
19. júl 2023

@hariet proste keď na ňu zatlačis tak sa prehne a vráti ako keď stlačila pingpongovu loptičku.

anavixy
19. júl 2023

Makku hlavku uplne bezne nrmavaju, no nemaju zrastene svy, aby sa lebka dala stlacit a zmestila sa cez porodne cesty, u predcasne narodenych nie su kosti tak tvrde ako u donoseneho dietata, teda moze byt hlavicka makka, takze zavisi hlavne kedy bolo dieta narodene a aky na korigo vek. Pokial ale hladina vit D je dostatocna a teda nehrozi rachitida, tak to podla mna chce len cas.

autor
19. júl 2023

@anavixy snažím sa myslieť max pozitívne od narodenia má 4 mesiace ale teda v termíne by mal len 2,5. Rachitida zatiaľ nehrozí, nemá žiadne znaky že by k niečomu takému došlo. Už nie je taká ako bola mäkká tak hádam bude všetko ok

hariet
19. júl 2023

neboj sa, podla mna to chce len cas. Dobre, ze davas ten vitamin, ako bude rast, vsetky kosticky budu pevniet, vratane lebky.

anavixy
19. júl 2023

Tak v tom pripade ma podla mna este narok na to, myslim si, ze nic zle nehrozi z toho a zvyseny vit D nie je dobry, takze daj tomu cas 🙂 urcite to bude ok

timea301196
20. júl 2023

Ahoj moje predčasniatka obe mali mäkké hlavičky. Dávala som d aj keď nie pravidelne… a časom stvrdli

autor
20. júl 2023

@timea301196 Ahoj a nepamätáš ako dlho im to trvalo?

timea301196
20. júl 2023

Tuším že cca do 4m som to riešila. Ale pedi napríklad k tomu noc nehovoril ani neuro 🙂