Vitamíny v mlieku

5. apr 2023

Ahojte, ak dávam do dávky mlieka kvapku vitamínu D a malý nezje celú dávku, ten vitamín teda dostal do seba celý či nie?

viestta
5. apr 2023

Nie, len alikvotnu ciastku

zara0201
5. apr 2023

Mne to nedá,ale musím to napísať. Neverím že niekto položí takúto otázku.

autor
5. apr 2023

@zara0201 lebo????

h2
5. apr 2023

Na tých vitamínoch sa myslím píše, že sa nemajú dávať do mlieka, aspoň teda keď bol môj syn malý sa to tam písalo. Práve z toho dôvodu, že keď to nevypije všetko, tak to do seba nedostane. Neviem, koľko mesiacov má tvoj malý, ale dávaj mu to buď na lyžičke, alebo ešte ideálnejšie rovno kvapnúť do úst.

autor
5. apr 2023

@h2 2 mesiace má, neviem pediater vravel že do mlieka tak preto dávam.. Že sa to má podávať s tukmi inak je to zbytočné

h2
5. apr 2023

Skús mu kvapnúť do ústočiek počas kŕmenia. Čiže ak papá z fľašky, na chvíľku vytiahnuť, kvapnúť a zase dať mlieko.

luckasvec
5. apr 2023

Ja som dala kvapku mlieka na lyžičku a do toho kvapku Dcka... Alebo odliala časť mlieka a do toho dala a keď vypil doliala som do fľaše zvyšok mlieka. Ale do úst máš najlepšie nič ti neostane na lyžičke ani na stenách flase

svokrinjazykmonika
5. apr 2023

Tiež som to riešila, treba si dať na lyžičku trochu mlieka a tam kvapnúť. Bábätko to vypije z lyžičky. Ale ja to kvapnem rovno do pusinky a hneď na to idem kojiť. Ale nemám ten vigantol ale devit

pribinak
5. apr 2023

Dala dom na lyzicku pár kvapiek mlieka a kvapla k tomu vit. D a naliala do pusinky

Takto dostal celu dávku a vybavené

pinkgirl
5. apr 2023

Stačí keď dieťaťu pred kŕmením kvapneš vitamín D priamo do pusinky a hneď mu dáš fľašu. Vtedy sa nemusíš trápiť či vypije celý obsah fľaše.

autor
5. apr 2023

Dobre ďakujem dievčatá, budem to robiť tak lebo teraz mi nevypil všetko

petamich
5. apr 2023

no mne explicitne pediatricka povedala, ze nie do flase s mliekom, lebo to ostava na stenach flase a nevypije nic - takze mlieko na lyzicku (ja som si odstrekla) alebo do ust a rovno za tym dat flasu

jazula
5. apr 2023

Ja len dodám, že niektoré Dčka už obsahujú aj tuk, takže potom toto riešiť nemusíš.