Vitiligo, máte manžela s týmto ochorením? Zdedili to aj vaše deti?

jeliz59
21. jún 2019

Ahoj,máte.niektora partnera/manžela s vitiligom?
Máte deti/dieťa,a zdedili toto kožné ochorenie?

sapetka
22. jún 2019

@jeliz59 moja svagrina to ma a ich syn to nema

evittam
22. jún 2019

@jeliz59 Ja som to zdedila. Mame to v rodine. Ale prve "flaky" az cca okolo 23-24rokov.

evittam
22. jún 2019

@jeliz59 A nie je to choroba ako taká. Neda sa liečiť a normalne s tym zijes. Neohrozuje to tvoje zdravie.😉
Teda treba sa s tym zmieriť a brat to ako normalnu vec.

veronikaszabova
22. jún 2019

Kamaratka ma vitiligo, jej dvaja synovia nie

evittam
22. jún 2019

@veronikaszabova Ani moje deti zatial nic nemajú ale nemozem tvrdit,ze ked budú staršie tak to bude rovnaké.😉 Ako som uz napisala mne az v dospelosti sa objavili.

veronikaszabova
22. jún 2019

@evittam jej chalsni maju 31 a 29. Zatial nic 🙂

ivinkapink
23. jún 2019

u nas v rodine to nikto nemal, ja som to "dostala" po porode :(

jeliz59
autor
26. jún 2019

No môj manžel má,objavilo sa u neho tiež až v dospelosti.....a mám 3 ročnú dcérku,tak dúfam,že ju to minie....a bodaj by sa to vytratilo na vsetke generácie......
Ďakujem za vaše odpovede......ʘ‿ʘ

zuzu1000
26. jún 2019

@jeliz59 Ahoj ja som mala vitiligo 35 rokov teraz som dva roky celá biela,mám deti 13,10 ročne baby a nemajú to zatiaľ dufamze to nedostanu lebo žiť sa s tým dá ale vyrovnať nie

evittam
26. jún 2019

@zuzu1000 Ja som uplne v poriadku a vyrovnana cize aj to sa da.😉

zuzu1000
26. jún 2019

@evittam ty si to dostala ako dospelá ja som to dostala ako 5 ročná čiže som si prešla škôlku,základnú,strednú školu a ty si nezažila asi posmešky od zlých a nevychovanych deti takže asi tak..a mala som to 50% tak aj to je rozdiel v akom to máš rozsahu niekto má pár fľakov a niekto veľké mapy ako ja

gumkac19
26. jún 2019

@jeliz59 sestra ma ako jedina v rodine
mala dost velke biele flaky ale chodila na procedury vo svidniku na kozne “Dost”
mala take opichy aj nejaky krem + svetili jej na to nieco (presne si to nepamatam..)
chodila dlhsie mozno rok a pigment sa jej obnovil, niekde flaky zmyzli a niekde ostali mensie..

rebeca40
26. jún 2019

@jeliz59 ahoj ja manzela sice nemám s Vitiligom no syn nam to dostal z hodou náhod po očkovaní ,ale ci to je s toho alebo ci by sa mu to casom aj tak objavilo bohvie.
Sice mam kozna povedala,ze na to ze ma 6 r mu to vybehlo poriadne no ma to trochu na ruke, trošičku na krku a zvysok okolo pásu a na zadku.
Ale neni to nic hrozne a urcite by som to neriešila ak by som mala aj manzela s Vitiligom .

rebeca40
26. jún 2019

@gumkac19 prosim ta a nevieš ci je to natrvalo ta obnova pigmentu ?

gumkac19
26. jún 2019

@rebeca40 neviem tak povedat ci natrvalo ci ako to je velmi som sa tomu nevenovala..
sestra uz nechodi dlhsie...ale hovorila ze strasne vela ludi s vitiligom tam chodilo aj so zapadneho slovenska..
viac mozno v clanku
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/s-vitiligo...

evittam
26. jún 2019

@zuzu1000 Mam veľké mapy a uz som stretla par ľudí,ktori sa ma pýtajú ako s tym mozem zit. 😉 Ale ano deti vedia byt krute.

0silvia0
26. jún 2019

@zuzu1000 ale deti sa vždy smiali ked niekto vytŕčal z priemeru, čiže keď bol niekto chudý, tučný, nosil okuliare, mal veľké uši, vkrive zuby atď. Ale chápem, nie je to príjemné...

rebeca40
26. jún 2019

@gumkac19 dakujem

jajo1
26. jún 2019

@jeliz59 napr. my rodičia nemáme a syn má. A zbytočne sa nestresuj, ak to malá bude mať, aj tak to neovplyvníš. Náš syn si tým predchádza od útleho detstva, fľaky na rukách a chrbáte má obrovské, na rukách cca celé horné polovice rúk a na chrbáte obe lopatky, takže fľaky ako šľak. Od detstva s tým (dúfam) zmierený, teraz má 14 rokov, prudké pubertálne obdobie a berie to ako svoju samozrejmosť, hoci musím priznať, že nás to stálo dosť vysvetľovania a keďže je aj pod kontrolou super kožnej lekárky, ona sa tiež vždy o tom s ním rozprávala.

vvveronicska
1. júl 2019

Moja mamina to ma od 20tich a moj 2rocny syn to ma pravdepodobne🤔