Vláknina zo svätojánskeho chleba. Podporuje stolicu?

Baby je tato vlaknina aj na podporu kakania???
lyongirl
21. aug 2009
Karob/chlieb svatojánsky/ je bohatým zdrojom vlákniny pektínu, ktorý pomáha pri trávení a vylučovaní, je užitočný na zastavenie hnačky, pri zdvíhaní žalúdku a pri zvracaní.
miskachrumka
21. aug 2009
ahojte tento chlieb sa pouziva do ar mliek nie? :-|
pajinka23autor
21. aug 2009
ale je to vlaknina prospesna aj ked je dieta zapecene????alebo to po tom bude este horsie????nam zistili na sone mierny reflux a musim malemu toto davat do mliecka vola sa to nutriton a bojim sa ze zase nebude kakat do teras sme mali dost problem 😞 😞 😞 a to mliko je potom strasne huste :-o :-o :-o
miskachrumka
21. aug 2009
pajinka aj mi mame reflux a musis mat zahustenu stravu aby ti mali nevygrckaval!mi mame humanu ar!je husta ako kasa!a nema ho preco z hustejsieho mlieka zapekat si myslim nam nezapekalo!
pajinka23autor
21. aug 2009
len ja nemam ar mliecko mam len to zahustovadlo od nutrilonu/NUTRITON/davam mu to normalnedo hippu mliecka a ako som uz spominala takto obsahuje vlakniny so svat.chleba takze teoreticky kedze je v tom vlaknina malo by mu to len pomoct s travenim a tiez s kakanim nie???
miskachrumka
21. aug 2009
ja neviem pajinky isto ale myslim ze by to nemalo urcite robit problemy!
lyongirl
23. aug 2009
je to vláknina, čiže "normalizije" stolicu
Ak je dieťa zapečené pomôže vykakať, ak má hnačku, tak kako zahustí, takže si myslím, že by dieťa nemalo mať problémy 😉
reisi
23. aug 2009
Nutela z karobu je uzasna, hlavne ta duo. Je to zdrave a vyborne, kto mate vacsie deticky vyskusajte x-)
pasoa
23. aug 2009
ahoj Pajinka.

o refluxe a Nutritone (vlákn. zo svat. chleba) by som mohla napísať už hotový román. Začala som ho dávať v 1. mesiaci, lebo sme skončili v nemocke (podvyžíva dehydratácia kvôli silnému refluxu). Malého to nesmierne zapekalo, v nemocke mu na to dali Hylac, to trochu pomohlo. Ale doma nič nepomáhalo, ani Dophilus Infant - probiotikum, čo mi na to odporučili. Dávala som mu rr a to celého 3,5 mesiaca. Inak nekakal. Všetci ma stašne strašii, že už sa mi sám nikdy nevykaká.. iba primár chirugie mi povedal, že to nie je pravda, že na rr si žiadne dieťa v živote ani počas jeho praxe nezvyklo.
Pred cca 2 týždňami som začala experimentovať a znížila som dávku Nutritonu. Pretým som dávala tak 1,5 odmerky na 120ml mliečka... teraz dávam 0,5 odmerky na 130-140ml... po dvoch dňoch tejto zníženej dávky začal Matúško kakať krásne sám, tak ako dojčené deti majú - peknú žltú praženičku (pije síce z fľašky, ale odsaté MM)

zo svojich skúseností aj zo skúseností iných mám "refluxových" detičiek môžem povedať, že Nutriton treba dávkovať aj 3x menej, než píšu na obale, že z neho detičky bolí bruško, zdúva a zapeká.
Ak sa dáva úplne nepatrné množstvo, tak nerobí problémy.

A tvoj Petko má diagnostikovaný len mierny reflux, ja byť tebou, ak ti pekne priberá, tak by som vôbec nezahusťovala.

miškachrumka, Lyongirl vy ste predsa naše marcovky 2009, tak šup šup nazad do našej témy, stratené ovečky...

lyongirl, normalizuje, ale tak, ako napr. "dospelácke" Psyllium (vláknina z indického skorocelu) musí sa zapiť veľkým množstvom tekutín, inak má zapekací efekt. T.j. ak sa dieťatku dáva do mlieka, resp. pred dojčením (odporúčam striekačkou) tak treba dať tak málo, aby to nezapieklo. takže, ako som už písala, aj 3x menej, než píšu na obale.

pajinka, veľa zdaru...

Začni písať odpoveď...

Odošli